
Jakým izolantem zateplit strop pod půdou
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká zateplení stropu pod půdou a druhý PENB při prodeji domu.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká zateplení stropu pod půdou a druhý PENB při prodeji domu.
PUR IZOLACE s.r.o. je zde již 30 let, tedy především na českém trhu. A slaví právem. Vždyť přinesla ve své době jako jedna z prvních novou technologii nástřiku polyuretanové pěny, v roce 2015 pak první aplikace pěny na bázi vodní páry a poté i první aplikace kanadské pěny. Přinášíme vám rozhovor s panem Petrem Korčákem, který nás seznámí s rozvojem společnosti počínaje svými prvními kroky ve státní firmě OSEVA s.p. Litoměřice již před rokem 1990, kde s technologií nástřiku polyuretanové pěny začínal. A co má dnes společného třeba s filmaři, divadly a zábavními parky?
Ohledně zateplování bylo v poslední době napsáno mnoho článků, takže dnes již téměř všichni vědí, že zateplení domu ušetří náklady na jeho vytápění. Jenže aby se taková investice do budoucnosti opravdu vyplatila, je potřeba dodržet pár pravidel a vyvarovat se nejčastějších chyb.
Společnost ROCKWOOL rozšířila své portfolio stavebních izolací z kamenné vlny o 9 nových výrobků se skvělými tepelněizolačními a akustickými parametry. Nové portfolio produktů se skládá jak z desek, tak z rolí a je vhodné pro všechny typy konstrukcí.
Jak zajistit, abychom využili skvělé schopnosti foukané celulózové izolace Climatizer Plus, díky kterým získáme ideální materiál pro difúzně otevřenou konstrukci, přitom však byl dům vzduchotěsný?
Ať již řešíte rekonstrukci staré střechy, nové podkrovní bydlení anebo střechu novostavby, zamyslete se nad tím, zda má střešní skladba dýchat nebo ne. Difúzně otevřené skladby mají své přednosti. Ale pozor, vzduch je dobrý sluha, avšak špatný pán. A pro obálky budov to dnes platí dvojnásob. Chce to prostě najít kompromis, tedy střechu vzduchotěsnou a přesto difúzně otevřenou. Že to nejde?
Kvalitní termoizolace dokáže ušetřit až 80 % nákladů na vytápění – ale více než polovina českých domů má obvodové stěny nezateplené. Jak si mezi moderními i tradičními materiály pro izolaci fasády vybrat? Roli hraje cena stavebniny, její parametry a náročnost aplikace.
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká možného pasivního standardu u jednopodlažního domu typu bungalov a možnosti čerpání dotace, druhý součinitele prostupu tepla u srubové stěny.
Ještě než se sami pustíte do zateplení fasády svépomocí, důkladně si rozmyslete, zda jste připraveni na tak časově a technologicky náročnou renovaci domu. U zateplení je třeba důkladná příprava a podrobný návrh vašeho postupu.
Klíčový moment při přípravě výstavby nebo rekonstrukce každé budovy představuje volba typu střechy a řešení skladby střešního pláště. Tato konstrukční část domu je natolik důležitá, že by se nám mohlo jakékoli podcenění vymstít. Při vybírání střešního pláště bychom neměli hledět pouze na cenu nebo hledat kompromis mezi cenou a nižšími izolačními vlastnostmi pláště. Východiskem z komplikované situace může být volba komplexního tepelně izolačního systému s vlastnostmi propracovanými do posledního detailu.
Prakticky každá novostavba rodinného domu je dnes řešena jako kompletně využitá pro obývání, tedy včetně podkrovního prostoru. A rovněž tak u rekonstrukcí stávajících rodinných a bytových domů se často mění původně nevyužívaný prostor pod střechou na půdní vestavbu určenou pro bydlení – ať už pro trvalé užívání, nebo třeba jen pro příležitostné pobyty v případě rekreačních objektů.
Pojem komfort bydlení je v současném stavebnictví spojován s různými parametry, které ovlivňují kvalitu interiérů rodinných domů. Jedním z nich je akustický komfort, na který se při navrhování domu často zapomíná. Proč je tento parametr tak zásadní, že výrobci stavebních materiálů vymysleli tzv. akustické cihly?
Na co jste se ptali v energetické poradně? Přinášíme vám dva zajímavé dotazy a vyčerpávající odpovědi na ně. První dotaz se týká tepelně izolačních vlastností nových oken, druhy izolace a skladby stropu pod půdou.
Zateplete svůj dům ještě letos, vždyť izolace a zateplení domu jsou důležité jak v létě, tak v zimě, respektive po celý rok. Od podzimu do jara tím šetříme energie potřebné k vytápění, v létě naopak chlazení a klimatizaci. Nadělte si zateplení svého domu pod vánoční stromek.
Představte si typickou situaci na stavbě - dle projektu má být v podlaze nejen kročejová izolace, ale mají zde být i rozvody odpadu. A ke všemu se ukáže, je potřeba v podlaze vést i další inženýrské sítě. Dle popisu projektanta se vše má vést ve vrstvě kročejové izolace tl. 80 mm. Později při realizaci se však ukáže, že takto navržená skladba by nefungovala, a to jak z akustického hlediska, tak z hlediska mechanického.
Pokud jste zručným domácím kutilem, pak zateplení šikmé střechy nemusí být nic, co byste nezvládli. Avšak i ti nejúspěšnější se mohou dopustit chyb, které kvalitu konstrukce trvale ovlivní. Jakých? Ukážeme vám nejčastější chyby a také vysvětlíme, jak jim předejít.
V zásadě platí, že veškeré vláknité izolace, které dnes najdeme na trhu, dosahují vysoké pohltivosti hluku. Většina z nich je v tomto směru řazena do kategorie A, stejně jako foukaná celulózová izolace Climatizer Plus®, která však nabízí kromě vysokého zvukového útlumu také výjimečné vlastnosti tepelně izolační a schopnost odolávat vlhkosti a plísním.
Konstrukce těžké šikmé střechy z keramobetonových panelů HELUZ má vysoký uživatelský standard, je odolná, trvanlivá a tepelně i zvukově výborně izoluje.
Klimatizace mnoha lidem prostě vadí, doslova se z ní rozmarodí. Přitom však lze v podkroví udržet i za horkých dní příjemné klima, aniž by bylo třeba klimatizaci instalovat. Klíčem je vhodná volba tepelné izolace. Na minerální či polystyrenovou klasiku pouze mezi krokvemi však zapomeňte.
Pokud se rozhodneme pro tepelnou izolaci domu či bytu, automaticky očekáváme finanční úspory za spotřebu energií a s tím souvisí návratnost vložené investice do zateplení. Pokud venku mrzne, určitě nám tepelná izolace udrží uvnitř více tepla, ale co naopak v létě?