Sdílet
 

Odborná energetická poradna, Vytápění a rekuperace: Vhodný typ kotle pro novostavbu RD

Dotaz: Vhodný typ kotle pro novostavbu RD

Dobrý den. Stavíme RD bungalov bez obytného podkroví. Podlahová plocha 124 m2. Tepelná ztráta je spočítána na 6,5 kW. Topení dřevem, na půl radiátory a na půl podlahové. Jakou velikost a typ kotle máme zvolit? Myslím si, že by byla nejvhodnější také akumulační nádrž na vodu. Jaký objem zvolit? (trvale bydlící 3 osoby) Děkuji za radu. Krásný den. D.Mádl

Dotaz položil/a: Daniel Mádl, 22.06.2011

Odpovědi k dotazu: Vhodný typ kotle pro novostavbu RD

Pro tepelnou ztrátu , kterou uvádíte (6,5 kW) budete těžko na našem trhu shánět odpovídající výkon kotle. Vřazením akumulační nádrže dokážete vložit rovnováhu mezi zdroj a odběrovou část. Zároveň nebudete omezen výkonem kotle tak, že budete moci použít kotel s výkonekm 10-15 kW.
Velikost akumulační nádrže můžete volit podle prostoru o objemu 0,750 - 1,3 m3.

Pro podlahové vytápění v odběrové části doporučuji zařadit ekvitermní regulaci, která Vám bude hlídat teplotu náběhové vody do podlahového systému.

Zdroj vytápění může být kotel s pyrolytickým spalováním o výkonu do 13 kW, krbová kamna s výměníkem nebo peletová kamna s výměníkem do vody.

Ing. Josef Šťastný
energetický poradce ECČB

Dobrý den, děkujeme za zájem o naše poradenství a na Váš dotaz uvádíme následující:

Odpověděl/a: Energy Centre České Budějovice, 27.06.2011
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Celkem komentářů: 1

beru53@seznam.cz 12.02.2014, 15:19:17

Dobrý den,v současné době potřebuji zjistit tah komína,proto se na Vás obracím o pomoc.Mám automatický kotel na tuhá paliva,kde výrobce předepisuje tah komína 18 Pa. Můj komín je vyvložkován nerezem o průměru 160 mm,výška komína činí 12 m. Lze tento kotel připojit ke komínu? Předpokládá,že pro přesné určení je třeba více informací ale přesto Vás prosím o orientační odpověď za což předem děkuji.

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE