Sdílet
 

4 otázky, které si musíte položit před pořízením bezpečnostních dveří

Datum vydání: 02.08.2016 | autor:

Chcete svůj byt opouštět s klidným srdcem a odjíždět do práce bez zbytečných nervů? Zvažte pořízení bezpečnostních dveří. Ptáte se proč? Důvodů je hned několik. Pokud bydlíte v bytě, největší šanci, jak se k vám zloděj může dostat, je právě přes vstupní dveře. Už z toho důvodu je na vchodové dveře pohlíženo jako na jednu z nejdůležitějších částí zabezpečení bytu.

Bezpečnostní dveře Bezpečnostní dveře
Bezpečnostní dveře
Každý rok zloději v ČR vykradou přes 11 000 domácností a právě vstupní dveře jsou v drtivé většině jediná překážka, která je může zastavit. Pokud nemáte bezpečnostní dveře, je pro nezvané návštěvníky téměř hračka prolomit zámek. Bezpečnostní dveře jsou zasazené do speciálních zárubní a zloději je tak překonají jen velmi obtížně. Už na první pohled navíc budí respekt.

1. V čem jsou pro vás lepší?

Bezpečnostní dveře mají speciální prvky, které jinde nenajdete. Jedná se například o hlavní rozvorový zámek uzamykající křídlo ve více místech. Další důležitá výhoda jsou tři bezpečnostní trny, které brání ve vytržení křídla dveří u pantů. Dále jsou to výztuže dveří vyrobené z kalené oceli a součástí dveří jsou i hroty proti vysazení.

Pro větší bezpečnost jsou dveře jediným otočením klíče zamknuty až na 12 bodech a zámek je odolný vůči odvrtání, vyplanžetování i vylomení. Díky přídavnému zámku, který se zamyká nezávisle na hlavním zámku, můžete dveře zamykat jednoduše i zevnitř, a tím předejít loupeži v době, kdy spíte.
Bezpečnostní dveře Bezpečnostní dveře
Bezpečnostní dveře

2. Jak nejlépe vybrat bezpečnostní dveře?

Na prvním místě je samozřejmě výběr kvalitního modelu. Dbejte na to, aby dveře splňovaly všechna bezpečnostní opatření a byly vyrobeny z odolných materiálů.

Odborníci doporučují dveře 3. bezpečnostní třídy. Splňují ty nejpřísnější normy a poskytují vysokou bezpečnost na rozdíl od nižších tříd, které nejsou dostatečné. Vyšší třída se vyplatí pouze v případě, že vlastníte drahé umění, lovecké vybavení, sportovní ocenění a jiné.

3. Na koho se obrátit při výběru?

Nejlepším prvním krokem je samozřejmě vyhledání a srovnání sortimentu jednotlivých firem, například na internetových stránkách. Pokud nejste odborníci, určitě se obraťte přimo na dodavatele, kteří vám s výběrem jistě rádi poradí. Na rozdíl od vás mají totiž mnohaleté zkušenosti a vyhnete se tak zbytečným komplikacím. 
Bezpečnostní dveře Bezpečnostní dveře
Bezpečnostní dveře
Mezi přední specialisty na našem trhu patří například společnost HT dveře. Nejen, že dodávají špičkové bezpečnostní dveře do rodinných domů, bytů i firem, ale také zprostředkovávají jejich montáž a zajišťují kompletní servis včetně řady doprovodných služeb. HT dveře mají pobočky po celé České republice a i díky mnohaletým zkušenostem  řadí odborníci i veřejnost jejich dveře mezi nejuznávanější na trhu.

4. Na co si dát při nákupu pozor?

Pokud už jste se rozhodli investovat do vstupních dveří, nekupujte dveře pouze s jedním zámkem. V případě ovládání všech zamykacích bodů jedním klíčem je centrální zámek velmi zatěžovaný. Sice ušetříte, ale rozhodně nezabezpečíte svůj domov dostatečně.

Druhé doporučení se týká zárubní. Ty je nutné vyměnit spolu s bezpečnostními dveřmi, a zajistit tak maximální bezpečí. Společnost HT dveře nabízí zárubně, které jsou ukotvené rámovými hmoždinkami a jejich instalace probíhá během jednoho dne spolu s bezpečnostními dveřmi.
HT DVEŘE s.r.o.

HT DVEŘE s.r.o.

Brno, Slatina, Šlapanická 12, 62700
Tel: 777 807 012
Web: http://www.htdvere.cz
E-mail: htdvere@htdvere.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

HT DVEŘE s.r.o.

Brno, Slatina, Šlapanická 12, 62700
Tel: 777 807 012
Mobil: 777 807 012
Web: http://www.htdvere.cz
E-mail: htdvere@htdvere.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "4 otázky, které si musíte položit před pořízením bezpečnostních dveří"

Buďte první a napište komentář k  "4 otázky, které si musíte položit před pořízením bezpečnostních dveří"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE