ALUBKY z ALUDŘEVA se nenatírají, není třeba! Zobrazit fotky zobrazit 7 fotek

V loňském roce jsem pořídil obkladový materiál tvz. ALUBKY - hliníkové palubky s imitací dřeva, materiál značky ALUDŘEVO. Vzhledem k typu materiálu a také jeho vzhledu jsem s jeho pořízením rozhodně nemusel váhat, jelikož jsem chtěl pořídit nějaký kvalitní bezúdržbový obklad na štít svého domu, kde jsem dříve měl dřevěné palubky, které i přes pravidelné nátěry vliv venkovního klimatu prostě nezvládaly a stárly. Obklady vyrobené z pastů jsem vyloučil ihned, vím moc dobře jak se plastové palubky v exteriéru projevují.

Jsem přesvědčen, že hliník je do venkovního prostředí jednoznačně nejvhodnější díky sým vlastnostem které zajišťují skutečně vysokou životnost a stejně tak i technologie povrchové úpravy obkadu z aludřeva.

Montáž jsem si zajistil vlastními silami, jelikož mi prodejce tvrdil, že montáž obkladu je velmi jednoduchá i rychlá a není nutné si na instalaci zajišťovat montážní partu. S montáží mi pomohl můj syn a musím skutečně potvrdit, že montáž proběhla velmi dobře a také rychle.
S výsledkem jsem moc spokojen, jelikož obklad na domě vypadá skvěle, velmi dobře zapadá do celkového exteriéru domu a hlavně už mne nečekají nikdy žádné další nátěry jako u dřevěných palubek. Radost mi pochopitelně dělá také reakce mých sousedů i známých, jelikož se jin obklad většinou líbí.

Alubky z aludřeva mohu každému jen doporučit i vzhledem k jeho vyšší pořizovací ceně. Tato investice má rozhodně smysl. Vím, že obklad štítu domu který jsem musel každých cca 5 let natírat, a stejně se dřevěné obložení pokroutilo i popraskalo.

Aludřevo je skvělé řešení, můžete sami posoudit výsledek. Materiál lze přitom použít jako fasádní obklady, na štíty a podbití střech, jako oplocení a plotové výplně bran a branek apod.

Luboš Zeman, RD Černá v Pošumaví
Zdroj: www.aludrevo.cz