Sdílet
 

Česko-slezská stopa v Soči

Datum vydání: 13.02.2014 | autor:

Mobilní kontejnery, které poslouží na nadcházejících XXII. Zimních olympijských hrách v ruské Soči jako zázemí sportovců a organizačního týmu, pochází ze slezských Zlatých hor. Na sportoviště jich odsud zamířilo bezmála 600 kusů. 

Výroba mobilních kontejnerů Výroba mobilních kontejnerů
Výroba mobilních kontejnerů
Mobilní kontejnery pro Zimní olympijské hry v ruské Soči postavila a dodala akciová společnost Česko-slezská výrobní. Výkonná izolace, která v nich sportovce i organizační týmy ochrání před venkovními nízkými teplotami, pochází ze severočeské Krupky, ze závodu společnosti KNAUF INSULATION, spol. s r. o.

Mobilní kontejnery budou sloužit hlavně jako servisní zázemí sportovců. Budou se v nich například voskovat lyže pro běžecké lyžování a biatlon, tedy disciplíny, ve kterých má i Česká republika několik želízek v ohni. Kontejnery lze různě kombinovat a na místě budou tvořit hlavně dvou až pěti-modulové sestavy.

Společnost Česko-slezská výrobní, a.s. je součástí rakouského koncernu L. K. W. WALTER, respektive její dceřiné společnosti CONTAINEX Container-Handelsgesellschaft m. b. H. Jde o jednu z největších společností, která se zabývá výrobou, pronájmem a skladováním modulárních kontejnerů pro stavebnictví, zdravotnictví, logistiku apod.
Využití mobilních kontejnerů v Soči Využití mobilních kontejnerů v Soči
Využití mobilních kontejnerů v Soči
Přeprava kontejnerů
Přeprava kontejnerů
Jen ve výrobním závodě ve Zlatých horách pracuje přes 300 zaměstnanců a místní bránu opustí více než 32 kontejnerů denně.

Do Soči kontejnery z Jeseníků odjíždí po osmi na jednom kamionu. Společnost je totiž dodává jako skládačku, u které je nejen snazší a výrazně levnější doprava, ale i výrazně jednodušší následná manipulace na místě. 

Nedílnou součástí ocelových kontejnerů je izolace, která je chrání v zimě před chladem a v létě před přehříváním. Již delší dobu se do kontejnerů ze Zlatých hor montuje skelná vata z výrobního závodu KNAUF INSULATION, spol. s  r. o. v Krupce na Teplicku. Jako jediná na trhu totiž neobsahuje formaldehyd, fenoly, akryláty a další látky ropného původu. A kromě dalších pozitivních vlastností se i snadno řeže, je bez zápachu a celkově se s ní lépe pracuje.

Kontejnery pro olympijskou Soči se nijak výrazně neliší od ostatních kontejnerů pro stavební firmy nebo třeba mobilní nemocnice. Až doslouží svému účelu na Zimních olympijských hrách, lze je snadno repasovat a přestavět tak, aby našly nové využití kdekoli ve světě.      
Knauf Insulation, spol. s r.o.

Knauf Insulation, spol. s r.o.

Praha, Stodůlky, Bucharova 2641/14, 15800
Tel: 234 714 011
Web: http://www.knaufinsulation.cz
E-mail: order.cz@knaufinsulation.com
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Knauf Insulation, spol. s r.o.

Praha, Stodůlky, Bucharova 2641/14, 15800
Tel: 234 714 011
Web: http://www.knaufinsulation.cz
E-mail: order.cz@knaufinsulation.com

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Uchraňte svůj dům před vlhkostí! Jak?Uchraňte svůj dům před vlhkostí! Jak?

  Pokud vás trápí vlhké zdivo v domě, chcete však najít to nejjednodušší řešení, jehož použití navíc odstraní vlhkost trvale, inspirujte se vytvořením dodatečné horizontální izolační vrstvy.

 • Proč vlhne zdivo našich domůProč vlhne zdivo našich domů

  Zvýšenou vlhkost ve zdivu musíme řešit co nejdříve, stav stavebních konstrukcí se vlivem vlhkosti neustále zhoršuje. Čím rychlejší je zásah, tím nižší jsou investice. Proč zdivo vlhne a jak rychle a šetrně zakročit?

 • Dřevostavby jedině s certifikovanými materiályDřevostavby jedině s certifikovanými materiály

  Dřevostavby mohou nabídnout ekologické, kvalitní a zdravé bydlení. Klíčem k úspěchu jsou však kvalitní, certifikované materiály.

Diskuze na téma "Česko-slezská stopa v Soči"

Buďte první a napište komentář k  "Česko-slezská stopa v Soči"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE