Obklad fasády z lícových cihel (Foto: www.westbrick.cz) Zobrazit fotky zobrazit 3 fotky

Vybíráte fasádu pro svůj dům? Zvolte cihlový obklad nebo fasádu vyzděte z lícových cihel. V obou případech rozhodně neuděláte chybu, naopak. Cihlová fasáda je velmi praktická, protože nevyžaduje žádnou údržbu a má neomezenou životnost. Bezesporu také patří k nejstylovějšímu řešení, je elegantní a nadčasová, sluší moderním i klasickým stavbám. Na výběr máte ze spousty barev i povrchových úprav. Cihličky se skvěle kombinují s ostatními materiály a barvami použitými na vaší stavbě, ať už se jedná o střešní tašky, okna a nebo dlažbu kolem domu.

Realizace cihlové fasády

Jak jsme již v úvodu zmínili, jsou možné dva způsoby realizace:

1. Zdění z lícových cihel – Nejpoužívanější možností je vytvoření tzv. odvětrávané fasády (nazývané také jako sendvičové zdivo) se vzduchovou mezerou a tepelnou izolací. Vzduchová mezera má funkční účinek – odvádí vlhkost z obvodových stěn domu. Toto řešení má skvělé parametry pro úsporu energií. Fasáda z lícových cihel bývá také nazývána předezdívkou, jelikož tvoří cihlovou stěnu před stěnou obvodovou. Jedná se o technologicky náročnější řešení a je potřeba použití této fasády plánovat již při projektování domu.

2. Cihlový obklad – představuje jednodušší a levnější variantu provedení cihlové fasády. Konečný vzhled je však k nerozeznání od použití lícových cihel. Obkladové pásky se za použití speciálních lepidel lepí přímo na připravený povrch. Dnes je velmi oblíbené použití cihlového obkladu jako okrasného prvku pouze na některých místech fasády a to v kombinaci s omítkou nebo se dřevem – např. kolem vchodových dveří, oken, na soklu atd. Obkladové pásky jsou vhodné jak na novostavby, tak při rekonstrukcích. Nevyžadují totiž žádnou náročnou přípravu před lepením, a proto si je můžete nalepit i na již na hotový rodinný dům, kde vás omrzela stávající fasáda.

Lícové cihly a obkladové pásky můžete použít i v ostatních částech domovů. Jedná se o skvělý dekorativní prvek např. do zahrady, k obložení krbů, výstavbě plotů, apod. Obzvláště pokud ho sladíte s cihlovým kabátem vašeho domu. Skvěle se hodí také do interiéru.

Veškerý sortiment lícových cihel a obkladových pásků najdete na stránkách společnosti WEST BRICK – lícové zdivo s.r.o., kde naleznete i podrobné informace o montáži lícového zdiva a cihlových pásků.

WEST BRICK - lícové zdivo, s.r.o. Poslat poptávku