Jaké škody napáchá tesařík krovový a jak s ním bojovat?

Jaké škody napáchá tesařík krovový a jak s ním bojovat?

Tesařík krovový (Hylotrupes bajulus) je druhem tesaříka (mimochodem – je jich mnoho), který se vyloženě specializuje na krovy nejlépe nových domů, ale i těch starších. Tedy najdeme jej i jinde, ale pokud se pustí právě do vašeho krovu, máte podobný problém, jako s dřevomorkou, což je velmi nebezpečná dřevokazná houba.

Jak ze zahrady vypudit mravence a je to vůbec třeba?

Jak ze zahrady vypudit mravence a je to vůbec třeba?

Mravenci mohou být v zahradě nepříjemní, například uhnízdění v písku dětského pískoviště, nebo svou farmářskou schopností chovat si mšice pro sladký nektar, na druhou stranu jsou ale též velmi užiteční. Raději než mravence likvidovat, je proto lepší mravence vypudit z míst, kde je nechceme.

Štěnice a jak je účinně vyhubit jednou provždy

Štěnice a jak je účinně vyhubit jednou provždy

Výskyt štěnic zase až tak nesouvisí se špínou v domácnosti. Pořádná hospodyňka je sice objeví rychleji, hygiena samotná však na jejich vyhubení nestačí. A to ani jako prevence. Nejčastěji si je přivezete jako suvenýr z přespání v hotelu či penzionů. „Přiběhnout“ k vám mohou ale i od sousedů.

Proč si nekoupíme jed na hlodavce?

Proč si nekoupíme jed na hlodavce?

Chcete se zbavit, potkanů, myší či hryzců? Nezbude vám nic jiného, než vsadit na lidovou recepturu a různé druhy pastí, nebo jedině zase naučit svou „rozmachanou“ kočičku lovit.

Jak se zbavit molů

Jak se zbavit molů

Mol je neškodný motýl, který neoplývá ani krásou. Jak to ale v motýlí říši bývá nejčastěji, škodí housenky molů, kterých samičky kladou stovky. Jak se zbavit molů?

Proč a jak vápnit zahradu a skleník

Proč a jak vápnit zahradu a skleník

Vápno je známé jako stavební materiál a účinná desinfekce. Ovšem neprovádí se jen bílení vápnem a jeho použití do sanačních omítek, vápno nám pomůže i v zahradě.

Jak vyhnat molice ze skleníku

Jak vyhnat molice ze skleníku

Při pěstování rostlin válčíme s mnoha škůdci. Mnozí z nás to nakonec vzdají a smířlivě opustí bojiště, je však lepší, když to vzdají škůdci. Jak se zbavit molic?

Jak bojovat se mšicemi

Jak bojovat se mšicemi

Mšice nás trápí na zahradách i v bytech, na okrasných i užitkových rostlinách, na zelenině, ovocných stromech, keřích a rostlinách, bylinkách a léčivkách. Co s nimi?

Jak zbavit domácnost plísní?

Jak zbavit domácnost plísní?

Bojíte se alergií a dalších nemocí způsobených vdechováním nezdravého vzduchu? Vlhko a zatuchlo nahrává nevítanému spolubydlícímu - spórám plísní.

Vyžeňte škůdce z bytu a zahrady

Vyžeňte škůdce z bytu a zahrady

Určitě se každý z nás setkal v domě či na zahradě se škůdcem. Vyhnat takového neposedu z domu je mnohdy úkol hodný profesionála. Někteří škůdci jako např. krtek nebo myš dokážou udělat na majetku pořádnou škodu a nejhorší je, že zbavit se jich není jednoduché. Tak jako lidem vadí průvan, zápach či hluk, tak i zvířata jsou na ně citlivá. Mnohdy stačí oprášit osvědčenou radu našich dědečků a babiček, nežli investovat do drahých elektronických zařízení či do jedů a pastí.

Jak zdravě bydlet?

Jak zdravě bydlet?

Každý z nás se určitě ve svém bytě sešel s nevítanými hosty jako jsou moli, mravenci či dokonce švábi. Při zjištění přítomnosti škůdců sahá většina z nás okamžitě k drastickým chemikáliím. Existují ale i méně škodlivá opatření, která spolehlivě zabírají.
I když svůj domov udržujete ve vzorném pořádku a čistotě, čas od času výskytu škůdců nezabráníte. I v tom nejhygieničtějším bytě se může bez problémů objevit šváb, mol nebo mouční červ.

Chcete bydlet bez plísní?

Chcete bydlet bez plísní?

Houby a plísně jsou všude. Setkáváme se s nimi na každém kroku. Našemu zdraví jsou některé prospěšné (například pro získání penicilinu). Ale koncentrace jejich spór v ovzduší musí zůstat v normálu. Pokud se tyto organismy rozmnoží, pak nejenom že působí velmi neesteticky, ale mohou ohrozit i naše tolik drahocenné zdraví.

Plesniví nám byt!

Plesniví nám byt!

S plísní se potýkají nejčastěji obyvatelé panelových domů. Nevzhledné skvrny, které navíc mohou ohrozit naše zdraví se objevují prakticky kdekoli. Stačí, když je více vlhkosti. Do boje s plísní se musel pustit také pan Jaroslav Turták z Markvartic v Podještědí.

Bojujeme s plísní

Bojujeme s plísní

Zjištění plísní v domě nebo v bytě signalizuje velké problémy. Dělat mrtvého brouka se v tomto případě nevyplácí.
Zamaskování plesnivých fleků nábytkem není nejšťastnějším řešením. Nejenom, že se plísně nezbavíme (naopak bude se hezky v klidu množit). A vy riskujete zdraví všech členů rodiny.
Plísně způsobují celou řadu nepříjemných onemocnění. Počínaje alergiemi a konče, v extrémních případech, i otravou. Proto je velmi důležité začít s plísní bojovat už při prvních problémech.