Dřevěné podlahy navodí atmosféru

Dominantou každého prostoru je rozhodně podlaha, která sjednocuje jednotlivé části interiéru a dodává jim konečnou atmosféru. V současném období se ve velkém rekonstruuje a mnoho interiérů prochází různými změnami, aby získaly přitažlivější image a přizpůsobily se módním trendům. V této souvislosti se nabízí otázka, jakou podlahu si vybrat.

Dřevo je klasika

Dřevěné podlahy jsou oblíbené, protože z nich vyzařuje teplo a představují pro nás kus přírody v domě. Jsou příjemně hřejivé, praktické a hospodárné. Příjemné na dotek a chůzi.

Dřevěné podlahy přispívají k útulnosti obytného prostoru. Nezanedbatelnou předností je schopnost absorbovat a uvolňovat vzdušnou vlhkost, čímž udržují stabilní klima v interiéru a nedochází k elektrostatickým výbojům, jak je známe ze syntetických podlah. Palubkové podlahy z masivního dřeva byly vždy v domech a bytech standardním vybavením.

Dřevěné plovoucí podlahy

Výrazným krokem vpřed, který pomáhá zvládnout nevyzpytatelnost dřeva, jsou dřevěné plovoucí podlahy.
Díky plovoucím podlahám se odstoupilo od klasického lepení parket, zkrátila se doba montáže a zamezilo se pnutí mezi jednotlivýma lamelami, které nastává při objemových změnách dřeva vlivem vlhkosti, při následném "vydutí" podlahy.

Pozor však na rozdíl mezi plovoucí a "plovoucí " podlahou! Skutečná plovoucí podlaha je ta, která je pružným materiálem oddělena nejenm od stropu (podlahy), ale také od svislé zdi po obvodu místnosti.

Plovoucí podlaha nemusí být jen z lamina, jak uvádí někteří prodejci, ale z jakéhokoli materiálu. Stačí, když je odpružená.

Životnost a údržba dřevěných podlah

Důležitou výhodou dřevěné podlahy je její životnost a možnosti údržby. Na rozdíl od laminátové podlahy je možné dřevěné podlahy v případě nutnosti (např. náhodné podření díky pádu těžkého předmětu) zatmelit a přelakovat.
PODLAHY HEBÍK Petr s.r.o. Poslat poptávku