Elitní okap v deseti barvách Zobrazit fotky zobrazit 7 fotek

Patentovaný okapový systém Lindab Rainline je vyroben ze švédského ocelového plechu s barevnou povrchovou úpravou (ocel + zinek + systém povrchové úpravy Elite), tedy z materiálu, který nepodléhá korozi a nevyžaduje natírání ani zvláštní údržbu nejméně po dobu padesáti let. Na vstupní materiál (ocelový svitek) jsou ještě před tvarováním jednotlivých prvků naneseny veškeré ochranné vrstvy systému povrchové úpravy Elite, která vyniká odolností proti korozi, UV záření i oxidaci a samozřejmě zvyšuje odolnost proti mechanickému poškození (viz. složení materiálu). Odolá nejen letním bouřkám, znečištěnému ovzduší,  ale i náporu sněhu a ledu v drsných horských podmínkách.

Na kompletní okapový systém Lindab Rainline je poskytována záruka v délce 30 let. Hůře na tom s životností nejsou ani titanzinek nebo měď, u nichž se ale časem vytvoří na povrchu patina, jejímž nepříjemným efektem je změna barvy a velmi často také nestejnoměrná oxidace, díky které se povrch stává skvrnitým a pro mnohé nevzhledným. Okapový systém Lindab Rainline však díky systému povrchové úpravy Elite nepodléhá změně barvy nebo kvality ani po padesáti letech používání v náročných klimatických podmínkách Skandinávie odkud Lindab pochází.

Doplňky pro okapy a jejich dokonalý celek

Pro správnou funkci okapového systému je důležité přesné dimenzování, je třeba dbát nejen na odpovídajícírozměr, ale také na dostatečný počet svodů apod. Na www.okapyprovas.cz si můžete složení sami spočítat; stačí zadat rozměry domu a typ okapu. Na simulátoru lze vyzkoušet i barevné sladění s fasádou a střechou. V současnosti je v nabídce  deset barev včetně barvy mědi, borovicové zelené nebo atraktivní antracitové metalízy. Nezanedbejte ani výběr praktických doplňků, jako jsou např. odbočka do sudu, přechod do odpadu, prvek usnadňující vybírání nečistot nebo jistící háky pro uchycení žlabů pro horské oblasti.

Systém LindabRainline zakoupíte v síti obchodních partnerů Lindab. Kontakty pro jednotlivá prodejní místa naleznete na www.lindab.cz.

TIP: Sundejte okapy na zimu

Okapový systém Lindab Rainline je nazýván jako stavebnicový. Důmyslný systém spojek, fungujících podobně jako přezka na lyžařských botách, umožňuje sestavit okapy bez speciálního nářadí, lepení či letování, jako skládačku. Napojení svodů a žlabů se pevně zacvakne a zajistí trvale těsný spoj. Navíc lze okap na zimu demontovat, což ocení zejména majitelé horských objektů.