Sdílet
 
Fasády, úpravy stěn

Fasádní šindel, který šetří přírodu

Datum vydání: 05.01.2012 | autor:

Moderní sídliště B15 v jižním Tyrolsku je úspěšným příkladem energeticky účinných staveb šetrných k životnímu prostředí. PREFA zde zabodovala v mnoha ohledech – vysokou kvalitou, dlouhou životnosti, odborným poradenstvím, perfektním zpracováním a skutečností, že fasádní šindel PREFA je vyroben až z 90% recyklovaného hliníku.

Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem
Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem
Komplex B15 je ukázkou jednoduchosti a efektivnosti. Čtyři na jih orientované budovy tvoří ucelený bytový komplex podle návrhu slavného architekta Dr. Othmara Treffera, který se vyznačuje jasnou strukturou a napjatým stylem. Vysoké skleněné panely lemující jižní průčelí domu umožňují proniknout přirozenému světlu a teplu do jednotlivých bytů. Ve spojení s odpovídající tloušťkou stěn a zateplení se komplex B15 přiblížil hranici 50 kWh/m2 pro dosažení tepla potřebného k jeho vytápění. I díky tomu je oficiálně certifikován jako energeticky šetrný dům.

Z hlediska bezúdržbovosti mohla PREFA pro rekonstrukci vnějšího pláště domu nabídnout ty nejlepší argumenty. „Materiál jako hliník disponuje mnohými vlastnostmi, které jsou ideální pro bezúdržbové užívání. Nereziví ani nepopraská, je zcela odolní vůči vichřicím a zaručuje trvalou kvalitu po mnoha desetiletí. K tomu je plně recyklovatelný“, vysvětluje Reinhold Augschöll ze společnosti PREFA Aluminiumprodukte. Další výhodou je nízká hmotnost hliníku, což umožňuje úsporu při dimenzování střešních konstrukcí a jednoduší zpracování přímo na stavbě. Celou realizaci v krátké době provedla klempířská firma Prenn z rakouského Mühlwaldu. Pro architekta Dr. Othmara Treffera byl důležitý také široký výběr barevných odstínů výrobků PREFA pro dosažení jednotného obrazu budovy. 
Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem
Bytový komplex v Brixenu, opláštění fasádním šindelem

Hliník – nejlepší kvalita

V Brixenu bylo fasádním šindelem PREFA pokryto celkem 480 m2 plochy. Materiál pro výrobu těchto šindelů tvoří z 90% sekundární hliník. To dokazuje, že hliník je recyklovatelný, a že ani při druhotném zpracování neztrácí kvalitu potřebnou pro garanci vlastností produktů PREFA.

Fasádní šindel – tradiční a vždy moderní

Fasádní šindele PREFA spojují osvědčený kosočtvercový tvar s nejmodernějšími high-tech vlastnostmi hliníkových materiálů. Možnost pokládky s tříčtvrtinovým překrytím v kombinaci s mnoha standardními barvami nabízí krásné a harmonické fasády, a to jak na velkých, tak na malých plochách. Nezbytné drážky podél stěny a boční strany zajišťují bezpečnost proti povětrnostním vlivům.

Zdroj: PREFA
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Sokl domuSokl domu

  S pojmem sokl se setkáme u sochařských uměleckých děl (je vlastně jejich podstavcem), nábytku, který nemá nohy a sokl je právě jeho styčnou plochou s podlahou a samozřejmě u staveb domů samotných. Sokl je ve stavebnictví částí…

 • FasádaFasáda

  Fasáda nám na první pohled prozradí mnohé jak o architektovi, který dům navrhoval, tak majiteli objektu. Navíc může fasáda poukázat i na vnitřní členění domu. Pro finální úpravy povrchů vnějších stěn domů se používají…

 • Nejen barva dělá novou fasáduNejen barva dělá novou fasádu

  Fasádní systém JUBIZOL – nejen druh, barva a struktura omítky dělá novou fasádu.

Diskuze na téma "Fasádní šindel, který šetří přírodu"

Celkem komentářů: 1

škodlivost hliníku 09.11.2012, 15:07:27

není hliník škodlivý? viz. http://www.zdravotnimagazin.cz/zdravi.4/skodlivost-hliniku.5947.html

Přidat nový komentář k  "Fasádní šindel, který šetří přírodu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE