Sdílet
 

Hromosvody na střechách Lindab

Datum vydání: 01.11.2010 | autor:

Pokud je třeba chránit budovu před účinky blesků, je doporučeno postupovat u krytin Lindab stejně jako v případě jiných, takzvaně nevodivých krytin. Osazují se tedy standardizované jímače a vedení pro svedení výboje mimo budovu. 

Foto: Lindab Foto: Lindab
Foto: Lindab
Za určitých okolností můžeme uvažovat, že krytina působí jako náhodný jímač výbojů. V takovém případě lze předpokládat, že samotná krytina vzájemně vodivě pospojovaná dokáže přijmout výboj a předat ho do svodu. Pokud se však přistoupí k takovému řešení, je třeba počítat s tím, že při úderu dojde k propálení krytiny.

Na tento jev myslí norma ČSN EN 62305, která uvádí, že minimální tloušťka materiálu odolná proti propálení úderem je v případě pozinkované oceli 4mm. Vzhledem k tomu, že krytiny Lindab se vyrábí v tloušťkách 0,5 až 0,7mm, pohybují se na samé hranici použitelnosti pouze jako náhodný jímač. Minimální hodnoty pro oba případy jsou uvedeny v následující tabulce, která je z této normy vyňata.

Polyesterová úprava povrchu plechu není chápána jako izolant. Norma EN 62305 nepovažuje organické nátěry a povlaky do tloušťky 1mm za nevodivé izolanty. Plechy Lindab mají obvykle polakování v rozsahu 25 až 50 µm. Vzhledem k riziku propálení je doporučeno instalovat klasické hromosvody na střechy Lindab.
Na každé střeše by navíc měly být standardem lávky a žebříky. Z důvodů čištění střechy a právě údržby hromosvodu a antén, případně odklízení enormního náporu sněhu. na střechu prostě musíme vystoupit, a to i v případě, kdy hromosvod instalujeme. Vždy je na zodpovědnosti provozovatele střechy učinit tyto práce bezpečné.

Více informací o produktech Lindab najdete na www.lindabstrechy.czwww.lindab.cz
Foto: Lindab Foto: Lindab
Foto: Lindab
Lindab s.r.o.

Lindab s.r.o.

Praha, Ruzyně, Na Hůrce 1081/6, 16100
Tel: 233 107 200
Web: http://www.lindab.cz
E-mail: info@lindab.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Lindab s.r.o.

Praha, Ruzyně, Na Hůrce 1081/6, 16100
Tel: 233 107 200
Web: http://www.lindab.cz
E-mail: info@lindab.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Hromosvody na střechách Lindab"

Buďte první a napište komentář k  "Hromosvody na střechách Lindab"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE