Bambus se těší velké oblibě u interiérových návrhářů (Foto: Shutterstock). Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

Bambus patří do čeledi lipnicovitých trav. Tato orientální rostlina se v Evropě se objevila teprve v 18. století. Dorůstá do výšky až několika metrů a jeho využití je takřka neomezené. Vyrábí se z něj nábytek, příze, dekorace a někde i celá obydlí.

Možná si pod pojmem bambus představíte běžné vybavení interiéru, jako jsou koše na prádlo, rohože, nebo i ručníky. Využít se mohou ale i například jako obklady stěn. Dodají místnosti vzdušnost a nádech orientu. Díky své odolnosti vůči vzdušné vlhkosti se velmi dobře hodí i do koupelen

Bambus, ač je to tráva, má dřevnatá stébla, která jsou velmi pevná. Dají se proto využít při výrobě nejrůznějšího nábytku. Bambusové postele, křesla nebo židle krásně ladí s moderními interiérovými styly, jako jsou eko nebo boho styl.

Vystavení bambusu přímým slunečním paprskům nebo povětrnostním podmínkám dochází k jeho zašednutí a vysychání. Je proto dobré jej pravidelně ošetřovat speciálním olejem. Vydrží vám pak dlouhá léta.

Kromě nábytku se z bambusu vyrábějí také různé dekorace a doplňky domácnosti. Vzhledem k antibakteriálním vlastnostem bambusu a jeho odolnosti se často využívají na výrobu kuchyňského náčiní, jako jsou nože, vařečky nebo krájecí prkénka. Ale jako dekorační materiál působí nevšedně a orientálně. Přírodní materiály navíc dokáží krásně zútulnit každý interiér. 

Podle čínské učení Feng Shui přináší bambus do domu štěstí. Pokud se nerozhodnete pro vybavení z bambusu, můžete si ho pořídit i jako pokojovou rostlinu nebo bambus pěstovat na zahradě.

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com, wikipedie.org