Inspirujte se: Bydlete jako v opravdové horské chatě Zobrazit fotky zobrazit 5 fotek

Jste nadšení chalupáři, nebo jste jako děti rádi jezdili na léto k prarodičům na chalupu. Možná vás nadchne právě styl bydlení zvaný Cottage, který v překladu znamená chata nebo chalupa. V tomto duchu bývají velmi často zařízené horské chaty nebo roubenky u jezera, kam jezdíte rádi na dovolenou. Díky přírodním materiálům a celkovému souladu s přírodou vám tento styl vnese do vašeho domova klid a pohodu.

Cottage style uplatníte lépe v rodinném domě než v bytě. Velké prostory zútulní a opticky zmenší přiznané trámy. Na podlahu patří masivní dřevo, ať už jsou to prkna, palubky nebo parkety. Použít se dají samozřejmě i plovoucí podlahy, které věrně napodobují dřevěné podlahy. Dominantou každé chalupy je samozřejmě krb.

Dřevo patří nejenom na podlahu, ale i na stěny. Obložením stěn například v ložnici, vykouzlíte příjemně teplou atmosféru a romantiku horské chaty. 

Pokud se vám nelíbí dřevěné obložení stěn, zkuste zvolit tapety ve venkovském stylu. Bude to působit vzdušněji a pokoj bude celkově světlejší.

Kuchyně ve stylu Cottage je typická svým řemeslným zpracováním. Nesmí chybět masivní dřevěná linka. Místo horních skříněk se hodí spíše dřevěné police. Doladit ji můžete už podle vlastní fantazie.

Bylinky na oknech, malované hrnečky a barevné tkaniny, tím vší doladíte interiér k dokonalosti. Výhodou je, že spousta stylových doplňků se dá najít v bazarech.

 

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com