Romantické zákoutí s fontánou a barevnými rostlinami (Foto: Shutterstock) Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

Stejně jako pohled do ohně, je i pohled na tekoucí nebo bublající vodu něčím uklidňující. A v době horkých suchý letních dní jistě oceníte podobný prvek ve své zahradě. Fontána v zahradě vytvoří romantické zákoutí s příjemným klima.

Pod pojmem fontána se jistě každému vybaví ty v zámeckých zahradách obklopené záplavou rozkvetlých květin, tryskající do výšky několika metrů. Nebo kašny, které byly usazované doprostřed náměstí, jejichž prvotní účel byla zásobárna vody. Dnes slouží pro potěšení a osvěžení místních i turistů.

Ať už jsem maximalisté nebo minimalisté, z nepřeberného množství dostupných fontán, fontánek a zahradních kašen si vybere jistě každý. Záleží jen na stylu a také na velikosti zahrady.

Není třeba se bát ani složitých instalací. Většinu z nich si zvládnete s párem šikovných rukou. Mohou stát samostatně uprostřed zahrady jako dominanta, nebo skryté pod stromy či připevněné na zdi.

Voda může z fontánky tryskat, vytékat nebo jen problublávat. Kromě potěchy vaší a vašeho okolí, takový zdroj vody ocení určitě i drobné ptactvo, které často v suchých horkých dnech jen těžko hledá ve městě zdroj vody.

Zahradní fontánky jsou vyráběné z nejrůznější materiálů, nejčastěji jsou to různé druhy kamenů, jako je mramor, žula nebo pískovec. Stejně tak mohou být dřevěné, bambusové nebo betonové. Originální, nápadité i neviditelné, ale hlavně sloužící k relaxaci a potěšení.

 

Zdroj: ČESKÉSTAVBY.cz, shutterstock.com