Inspirujte se fotografiemi romantických chatek na kraji světa Zobrazit fotky zobrazit 11 fotek

Ztratit se v přírodě, sledovat slunce, zapadající za obzorem. Utéct před civilizací a žít aspoň chvíli ve světě, kde člověku stačí málo. Prohlédněte si fotky z celého světa, které vás na taková místa zanesou. A kdoví, třeba vás inspirují k tomu, že si nějakou tu chatku v horách nebo lesích opravdu postavíte a budete v ní přebývat. I kdyby to bylo jen přes víkend.

1. Chatka u vody

Nádherná chata v jezerní kotlině. Našli byste ji v norském Markane.

2. Bydlet přímo na molu

Další chatka, která leží přímo u hladiny. Takhle je skoro srostlá s molem. Nachází se ve švédském Ljungskile a v létě tam musí být opravdu krásně.

3. Rozkvetlé horské louky

Tuhle horskou chatku byste našli v italských horách. Jaké to asi je, probudit se s výhledem na rozkvetlou louku s horskými velikány na obzoru?

4. Chatička ztracená v lese

Na první pohled to vypadá trochu jako Posázaví, ale je to v USA. I tam se najdou chataři, kteří se nejraději probouzí v lese.

5. Chatka v údolí pod horou

Německý Garmish-Partenkirchen od nás není zas tak daleko. I ty pohledy jsou našemu srdci blízké. Kdo by se nechtěl z horské tůry vracet do takovéto chatky?

6. Pořádně roztopit krb

V tomhle srubu "made in USA" se schováte před světem. Že je zima, až praští? Nevadí, roztopíme krb a bude nám útulno. 

7. Lesní království

V téhle stromové chatě se stanete doslova součástí lesa. 

8. Na kopci

Horská chata na kopci. Tady budete opravdu "nad věcí". 

9. Lesní romantika

Další zámořská inspirace, která jako by se vynořila z našich lesů. Tahle romantická chatička se ale nachází v Britské Kolumbii v Kanadě.

10. V lese, u vody, na chatě

Tohle místo má všechno. Jste v lese, jste u jezera, civilizace v nedohlednu. Rána tu musí být kouzelná. Rakkestad, Norsko.