Sdílet
 

Jak bojovat s malým prostorem v bytě

Datum vydání: 31.01.2017 | autor:

Zařizujete si byt, ale nevíte, jak do něj dostat všechno co potřebujete? Máte malý byt a běžný nábytek se do něj nevejde? Nemůžete projít pokojem bez zakopávání a narážení do nábytku? Poradíme vám, jak můžete využít malý prostor pro velké věci.

Největším pomocníkem v boji proti nedostatku místa je multifunkční skřínka. Prostřednictvím ní můžete získat např. úložný prostor a stůl v jednom. Skřínku lze umístit do kuchyně, obývacího pokoje, ložnice i dětského pokoje. Po otevření horních a spodních dvířek sestavíte malý stůl, který může sloužit jako jídelní či pracovní plocha. Spousta přihrádek se postará o přehledné uložení domácích potřeb. Ve studentském pokoji bude skřínka sloužit pro úschovu učebních pomůcek a po otevření se vytvoří prostor pro studium. V obývacím pokoji ji můžete využívat na úschovu skleniček, upomínkových předmětů, či TV příslušenství a po rozložení získáte provizorní pracovnu. Po zavření dvířek znovu vznikne praktická skřínka, která příliš nevyčnívá do prostoru.
Multifunkční skříňka Multifunkční skříňka
Multifunkční skříňka
Multifunkční skříňka Multifunkční skříňka
Multifunkční skříňka
Propojení obývacího pokoje a kuchyně je atraktivní ve velkých otevřených místnostech, v malých prostorech je žádoucí alespoň částečné oddělení kuchyňského koutu od obýváku. Kuchyňské ostrůvky ani bary nejsou v stísněných pokojích optimální. Pro tyto účely můžete využít víceúčelový pult, který nezabírá příliš místa a můžete jej všestranně využít. Na jedné straně jsou police s horní výklopnou skřínkou, jejíž dvířka lze využít jako pracovní plochu. Na druhé straně se nachází dvoudveřová skříňka se šuplíkem. Multifunkční pult tak můžete z přední strany využít na vystavení dekorativních prvků v obývacím pokoji a do skřínek na zadní straně lze umístit např. kuchyňské nádobí. Víceúčelové skříně pohodlně vymezí prostor.
Multifunkční pult Multifunkční pult
Multifunkční pult
Multifunkční pult Multifunkční pult
Multifunkční pult
Disponujete-li nevelkým obývacím pokojem, sáhněte po malých obývacích stěnách. Dobrou volbou jsou závěsné skřínky i obývací stěna v obdélníkovém tvaru. Vybírejte tak, aby obývací sestava nebyla asymetrická a měla co nejméně viditelných poliček a přihrádek. Rovné a čisté linie se do menších prostorů lépe hodí. Čím více úložného prostoru stěna bude mít, tím méně nepořádku bude vidět. Zaskládané regály a poličky by místnost ještě více zmenšily.
Obývací stěna Obývací stěna
Obývací stěna
Obývací stěna Obývací stěna
Obývací stěna
Pro malý dětský pokoj je vhodné pořídit nábytek s úložným prostorem. V rámci dětského pokoje můžete vybírat hned z několika variant. Ideální je rozhodnout se pro multifunkční postel, která je využívána také jako skříň, psací stůl či komoda. Postel s úložným prostorem je často vyvýšená, a kromě úložných šuplíků jsou dětem k dispozici odkládací plochy a poličky. U některých postelí můžete využívat až tři lůžka. Při zakoupení dětské postele s úložným prostorem nemusíte zbytek pokoje zaskládat dalším nábytkem. Dítěti zbyde prostor pro hraní a dovádění.
Dětský nábytek Dětský nábytek
Dětský nábytek
Dětská postel s úložným prostorem Dětská postel s úložným prostorem
Dětská postel s úložným prostorem

Několik rad na závěr:

  • Při zařizování svého bytu vždy myslete na to, že více menších kousků nábytku vypadá líp, než jeden velký a masivní. 
  • Při nákupu nábytku vybírejte spíše ze světlejších odstínů, které místnosti prosvětlí a opticky zvětší. 
  • Vyhýbejte se rohovému nábytku, působí mohutně, zabírá více místa a pokoj pak vypadá zaskládaný. 
  • Závěsný nábytek nezabírá plochu na podlaze, a tak nabýváme dojmu, že místnost je vzdušnější prostornější.
Nábytkovou inspiraci získáte například v e-shopu Obyvaci-pokoj.eu.
Nábytek Harmonia

Nábytek Harmonia

Zlín, Zlín, 2. května 1379, 76001
Web: http://www.tvoje-matrace.cz
E-mail: eshop@nabytek-harmonia.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Nábytek Harmonia

Zlín, Zlín, 2. května 1379, 76001
Web: http://www.tvoje-matrace.cz
E-mail: eshop@nabytek-harmonia.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Jak bojovat s malým prostorem v bytě"

Buďte první a napište komentář k  "Jak bojovat s malým prostorem v bytě"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE