Sdílet
 

Jak nejlépe eliminovat zvukovou zátěž?

Datum vydání: 09.07.2018 | autor:

V dnešní uspěchané době stále více vyžadujeme, abychom alespoň v soukromí měli klidné a nerušené prostředí. Narůstající hluk se snažíme eliminovat utěsňováním oken, dveří, při nové výstavbě pak volíme zdivo, které nám pomůže hluk co nejvíce odstranit. Narůstající hluková zátěž tak nutí i výrobce stavebních materiálů, aby na tuto negativní a pro lidské zdraví nepříznivou zátěž pozitivně reagovali. Společnost HELUZ má ve svém výrobním portfoliu již řadu let několik typů akustických cihel, které jsou především určeny pro konstrukce s vyššími nároky na zvukovou izolaci. Akustická cihla HELUZ AKU 20 i cihelný blok HELUZ AKU 25 MK byly použity například i při stavbě lázeňského domu Hvězda v Poděbradech. To proto, aby to odpovídalo z hlediska statiky, ale také nutné a požadované akustiky.

Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená
Cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená

Akustické cihly pro obvodové i vnitřní zdivo

Mezi stavebníky je velmi obílená cihla HELUZ AKU KOMPAKT 21 broušená. Jedná se o první broušenou AKU cihlu se zvukovou neprůzvučností 57 dB. Cihelné bloky AKU se používají pro oddělení jednotlivých bytů v bytových domech, ubytovacích zařízeních, ale i v rodinných domech například pro oddělení ložnic od hlučných prostorů. 

Společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. přichází na trh s další novinkou cihelným blokem HELUZ AKU Z 17,5 broušená. Jak už název výrobku napovídá, jedná se o cihelný broušený akustický blok, který je určený pro nosné a nenosné zdivo s požadavkem na větší zvukovou izolaci. Zdící blok hned na první pohled zaujme svou specifickou geometrií, připomínající tvarem písmeno „Z“, které tak nemohlo chybět v názvu výrobku. Tento nový produkt nahradí v sortimentu společnosti HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. stávající cihly HELUZ 17,5 broušená a nebroušenou akustickou cihlu HELUZ AKU 17,5 MK, která se díky maltovacím kapsám vyznačovala vyšší pracností a spotřebou malty.

I díky tomuto zámku bylo dosaženo u omítnutého zdiva z broušených AKU cihel hodnoty zvukové izolace Rw = 51 dB. Zdivo z těchto cihel se dá využít pro obvodové a hlavně vnitřní nosné konstrukce, na které se výhodně mohou uložit stropy HELUZ MIAKO.
Cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená Cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená
Cihla HELUZ AKU Z 17,5 broušená

Aku cihly HELUZ dokáží odhlučnit i tepelně izolovat

Zdivo vyniká také velmi dobrou tepelnou akumulací, která má příznivý vliv na vnitřní teplotní stabilitu. Tuto důležitou vlastnost zdiva oceníme především v pasivních a nízkoenergetických stavbách. Hlavní vlastností zdiva je však zvuková izolace. 

Štíhlost a pevnost těchto cihel se dá využít pro konstrukci dvojitých stěn mezi řadovými domy nebo dvojdomy. Stejně tak se hodí tato cihla např. pro obezdívání šachet v bytových domech, pro příčky v bungalovech a pro jiné konstrukce vyžadující zvýšený požadavek na zvukovou izolaci.
Pevnost, akustika, akumulace, štíhlost, rychlost stavby – to jsou základní výhody nového cihelného bloku s jedinečným zámkem ve tvaru Z. 

Nové typy akustických cihel společnosti HELUZ především snižují akustickou zátěž, dokáží odhlučnit sousední byt, nebo provozní místnost. Mají však i příznivý vliv na vnitřní teplotní stabilitu v obytných místnostech. Dokáží oddělit místnost, která se nevytápí od obytné části, kde se topí.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Dolní Bukovsko, Dolní Bukovsko, U Cihelny 295, 37365
Tel: 385 793 030
Web: http://www.heluz.cz
E-mail: info@heluz.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

HELUZ cihlářský průmysl v.o.s.

Dolní Bukovsko, Dolní Bukovsko, U Cihelny 295, 37365
Tel: 385 793 030
Tel: 800 212 213
Web: http://www.heluz.cz
E-mail: info@heluz.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Pasivní dům projektovaný pomocí BIMPasivní dům projektovaný pomocí BIM

  Bydlení blízko přírody s krásným výhledem je občas vykoupeno problematickým pozemkem. Právě tak tomu bylo i v případě tohoto pasivního domu, který vám v tomto článku představíme.

 • Výhodná stavba domu? Ptejte se po slevovém poukazu!Výhodná stavba domu? Ptejte se po slevovém poukazu!

  Stavební sezóna začíná právě teď, a to nákupem kvalitního stavebního materiálu. Exkluzivní SLEVOVÝ POUKAZ „Stavte výhodně“ jej přináší za neodolatelné ceny!

 • Reprezentativní bydlení zateplení nepotřebujeReprezentativní bydlení zateplení nepotřebuje

  Představujeme developerský projekt Drásov, který je šitý na míru zájemcům o bydlení, jež jsou poněkud nároční na kvalitu bydlení. Domy jsou přitom postavené z tepelně-izolačních tvárnic Ytong bez zateplení.

Diskuze na téma "Jak nejlépe eliminovat zvukovou zátěž?"

Buďte první a napište komentář k  "Jak nejlépe eliminovat zvukovou zátěž?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE