Sdílet
 

Jak zabalit vánoční dárky

Datum vydání: 19.12.2007 | autor:
Balení vánočních dárků má v sobě zvláštní kouzlo. Zamkneme se s voňavým punčem v pokoji, užíváme si vánoční atmosféru a představujeme si, jakou udělají dárky radost našim blízkým. Nebaví vás už balit dárky do klasických vánočních papírů převázaných mašlí? Být originální není složité a není to ani velká investice. Chce to jen zapojit fantazii a trpělivost.
Stejně jako oblečení, i dárkové obaly podléhají módním trendům. Objevuje se stále více možností, jak dárky ozvláštnit. Na první pohled by nemělo být zřejmé, co daný balíček obsahuje. V dnešní době trh nabízí dárkový papír různých dekorů a velké množství vázacích či stahovacích stuh. Důležité je vše dokonale sladit a vykouzlit vkusný a elegantní obal. Novinkou je netkaná textilie, do které můžete zabalit cokoliv. Protože je měkká a poddajná, je ideální pro dárky s nepravidelným tvarem. Dlouhodobým trendem je přírodní styl. K obyčejnému balicímu papíru se hodí motouz z přírodního materiálu. Na dárek můžete přivázat či nalepit přírodní ozdoby, které si sami vyrobíte nebo získáte venku v přírodě. Použít můžete plátky sušeného ovoce, skořici, makovice, větvičky či jednoduché mašle z přírodního lýka.
Na přírodním papíru se hezky vyjímají i historické pohlednice či poštovní známky. Koláž uděláme jednoduše za pomoci lepidla. Pokud nechcete pohlednice znehodnotit, použijte fotorůžky.
Zajímavé je i dozdobení dárku různými motivy z tužší hliníkové fólie, která se dá koupit v prodejnách výtvarných potřeb. Tři archy stojí asi 60 Kč. Na výrobu malých motivů můžete použít i hliníkový obal z vyhořelé čajové svíčky.

Dárková krabice či papírová taška
Dárky neobvyklých tvarů přímo vybízejí ke změně balicí techniky a použití dekorativních krabic či tašek. Tato varianta vyhovuje i těm méně zručným či trpělivým nebo i těm, kteří nemají čas. Krabice i tašky koupíte v papírnictví od 20 do 150 Kč. Výhodné jsou sady různě velkých krabic, díky kterým můžete udělat z vybalování dárků celkem napínavou zábavu. Dárkovou krabici si můžete vyrobit jednoduše sami. Stačí polepit krabici od bot nějakým dárkovým papírem či vlnitou lepenkou a dárková krabice je na světě.
Konec obálkové metody
Pokud chcete darovat peníze, nemusíte je předávat pouze v obálce. Použít můžete přání, které vyrobíte z barevných tvrdých papírů doplněných drátky a různými plastickými doplňky. Vyrobit můžete i papírovou peněženku, což je velice originální a vtipné.

Dárky pro naše nejmenší
Děti mají rády pestrost a barevnost, zde neplatí nic o eleganci a decentnosti. Čím bude balíček barevnější a veselejší, tím větší radost dítěti uděláte. Dárek můžete vyšperkovat barevnou koláží s dětskými motivy a dozdobit například barevnými knoflíky. Zajímavá pro ně bude i velká mašle, do které připevníte malého plyšáka či plastové autíčko. Radost dětí tak bude dvojnásobná a to už za tu námahu přece stojí.

Nezbytné jmenovky
Zapomenout nesmíte na jmenovky. Ty můžete vyrobit v barvách balícího papíru, jsou však i jednodušší způsoby. Jedním z nich je popsání balíčků barevným perleťovým fixem či použití koupených jmenovek s vánočními motivy.

Pokud patříte k těm, kterým balení dárků působí potíže a vy máte pocit, že jakýkoliv obal či mašlička se vám vzpouzí pod rukama – nevěste hlavu. Dárky vám zabalí dárková služba, která je již téměř v každém městě. Dovedou zabalit dárek tak krásně a nápaditě, že je až líto ho rozbalit.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Obrazy mohou být i zelenéObrazy mohou být i zelené

  Zelené obrazy vytvoří v interiéru výrazný designový prvek, který můžeme snadno obměňovat, čímž se vlastně stáváme tvůrci, malíři, ovšem malíři skutečného života. Malujeme ze živých květin.

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

Diskuze na téma "Jak zabalit vánoční dárky"

Buďte první a napište komentář k  "Jak zabalit vánoční dárky"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE