Sdílet
 

Jaký druh oplocení zvolit?

Datum vydání: 29.05.2012 | autor:

Plot ohraničuje soukromý pozemek a slouží jako ochrana před nezvanými hosty. Dává nám více soukromí, chrání před hlukem a esteticky dotváří architekturu domu. Existují různé typy plotů. Při výběru jde především o to, co všechno budeme od plotu očekávat – jestli chceme krásný a trvanlivý plot, nebo hledáme levnou variantu pro oplocení větší zahrady. Nové technologie a materiálová nabídka plotů i plotových tvárnic jsou tak pestré, že si každý může vybrat řešení přesně podle svých požadavků.

Poplastované pletivo Poplastované pletivo
Poplastované pletivo
Jiný typ plotu se volí mezi sousedními pozemky, jiné druhy se volí jako spolehlivé ploty směrem do ulice. Plot by měl ladit s domem i s jeho okolím. Důležitá je jeho celková mohutnost, počet svislých sloupků i jejich vzájemná vzdálenost. Vhodné je materiálové a barevné sladění s domem a garáží. Při výběru je důležité, jaké funkce budeme od plotu požadovat.

Pletivo

Pro oplocení velkých ploch je oblíbenou variantou klasické pletivo. Používá se i pro oplocení rodinných domů, kde se často kombinuje s živým plotem. Pletivo patří k levným variantám a jeho montáž probíhá poměrně rychle. Základ tvoří nosné prvky – sloupky nebo zděné konstrukce. Pokud se chceme vyhnout betonování, využijeme ploty s inovativním řešením v podobě zemních vrutů. Trvanlivost plotu zvyšují nové povrchové úpravy – pozinkování nebo poplastování, které dává na výběr i různá barevná provedení. Výhodou je bezúdržbovost a kompletní sortiment doplňků i příslušenství, které výrobci poskytují.
Betonové oplocení Betonové oplocení
Betonové oplocení

Betonové oplocení

Kdo požaduje maximální soukromí, sáhne po betonových tvarovkách, ze kterých se oplocení staví formou ztraceného bednění. Z betonových tvarovek se staví pevné a nepropustné betonové zdivo, nebo je možná kombinace betonové podezdívky a sloupků s dřevěnými, plastovými nebo ocelovými výplněmi. Beton patří k pevným a odolným materiálům, které jsou trvanlivé, stálé a nevyžadují údržbu. Beton je mrazuvzdorný a výborně odolává náročným klimatickým podmínkám.

V současnosti si můžeme vybrat z mnoha zajímavých a elegantních designů betonových tvarovek. Různé odstíny barev, vzhled blízký přírodnímu kameni, pravidelné i nepravidelné tvary – to vše najdeme v aktuální nabídce výrobců. Betonové tvarovky určené k vyzdívání plotů výrobci doplňují celou řadou potřebného příslušenství, jako jsou například betonové plotové stříšky.

Zdroj použitých fotografií: www.dlazba-kvalitne.cz, www.shutterstock.com
Betonové oplocení s dřevěnou plotovou výplní Betonové oplocení s dřevěnou plotovou výplní
Betonové oplocení s dřevěnou plotovou výplní
Betonové oplocení Betonové oplocení
Betonové oplocení
Betonové oplocení Betonové oplocení
Betonové oplocení
Petr Vaněk

Petr Vaněk

Kutná Hora, Sedlec, K nádraží 401, 28403
Tel: 606 936 409
Web: http://dlazba-kvalitne.cz
E-mail: Vanek_Petr@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Petr Vaněk

Kutná Hora, Sedlec, K nádraží 401, 28403
Tel: 606 936 409
Web: http://dlazba-kvalitne.cz
E-mail: Vanek_Petr@seznam.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 4 uživatelé

  Další články

 • Jak si vybrat nový plotJak si vybrat nový plot

  Uvažujete o novém plotu a nevíte, jaký typ si vybrat, jak by měl vypadat a na jaké materiály vsadit? Jak dlouho který plot vydrží a o které ploty je třeba pravidelně pečovat?

 • Skládané řádkové zdivo PlayBlok vyzývá k hraníSkládané řádkové zdivo PlayBlok vyzývá k hraní

  Realizací oplocení ze skládaného řádkového zdiva PlayBlok si vlastně hrajete s tvarovkami různých formátů, barev a povrchových úprav, jako když tvoříte mozaiku. A výsledek stojí opravdu za to!

 • PlotPlot

  Ploty jsou historicky spjaté s budováním lidských obydlí a sídel (dávnověké osady, hradby měst a hradů, ...). Ploty kolem našich pozemků měly ještě nedávno hlavně úlohy vymezovací a bezpečnostní stavby. Dnešní rozsáhlá…

Diskuze na téma "Jaký druh oplocení zvolit?"

Celkem komentářů: 7

poplastovaný plot 31.05.2013, 10:30:40

No než kupovat pozinkovaný a ten ještě natírat, tak to radši ten poplastovaný.Stačilo mi jenom natírat trubky na plot a to bylo jenom základovkou a pak barvou. Fakt se mi líbí víc a hlavně už ho mám koupený. Doufám, že apleg je kvalitní prodejce, i když to se asi ukáže časem.

plot 27.05.2013, 14:37:25

U nás se taky dlouho řešilo, jaký bude plot kolem pozemku. Dlouho vedlo betonové oplocení,ale nakonec jsem si prosadila poplastované pletivo od aplegu. To betonové mi přijde zbytečné. Z jedné strany domu žádné sousedy nemáme a z druhé jsou už lidi v důchodovém věku, takže se na zahradě moc neukazují a myslím, že by bylo zbytečné tam stavit betonovou zeď. Plot budeme teda dělaž až na podzim,ale všechno už máme nakoupené.Chcete ale ještě předtím trochu srovnat terén zahrady,takže plot raději uděláme až potom,aby nebylo hned po plotu.

29.05.2013, 21:36:22

Souhlasím, beton podle mne je zbytečně drahý a ani není hezký. Když chce mít člověk soukromí, přes pletivo prskne bambusovou rohož nebo ho nechá nečím obrůst, nemusí se hned kvůli tomu komplet izolovat od okolí. Jinak apleg je fajná firma, ale z jejich sortimentu bych asi sáhl po tom pozinkovaném. Imho to vydrží déle + vypadá to líp a ani to není o tolik dražší.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.05.2013, 13:24:04

Pozinkovaný? No já nevím, mě se ten poplastovaný líbí víc z toho důvodu, že je zelený a že tak líp zapadne do té zahrady.Může to na tom poplastovaném časem popraskat? Bambusové rohože moc nemusím, to už zní líp ten břečťan

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.05.2013, 15:34:19

Plast obecně je méně odolný vůči UV záření (pokud neobsahuje UV ochranu) a časem degraduje, mění barvu a strukturu. Ale němel by se rozpadat nebo něco takového. Pozink stejně časem začne odpadat a drát reznout, také bych volil plastový.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
30.05.2013, 20:06:24

Jasně, ale nedá se tohle u pozinku řešit nátěrem, aby se tomu předešlo? Právě u plastu je mi tohle známo, viděl jsem i plot, koupený čertví kde, po kterém se kousky toho poplastování daly posouvat jak kuličky na počítadle. Ale kvalitní může vydržet dost, to věřím.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
31.05.2013, 07:38:50

Nátěř sice řeší dost, ale jsou to náklady navíc a musí se opakovat alespoň 1x za 2-3 roky. Kvalitní plastový plot mi přijde OK. Problém je v tom, jak zjistím předem zda je kvalitní. Je potřeba se zeptat na materiál a případně UV ochranu.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Jaký druh oplocení zvolit?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE