Knauf Cleaneo RE nabízí nový design s vysokou akustickou účinností Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

Knauf Cleaneo RE doslova rozhýbává své děrování v podobě nestejně velkých obdélníků, které jsou nepravidelně, ale akusticky nesmírně účinně rozmístěny. Nový design byl vyvinut samotnými architekty, konkrétně interiérovým architektem a designérem prof. Rudolfem Schrickerem z ateliéru Schricker v německém Coburgu. Jde o nepravidelné děrování s podílem otvorů 13,6%, čímž je nový design nejen zajímavý, ale i velmi dobře akusticky pohltivý.

Další novinku naleznete na hranách. Nová deska je vybavena zcela novou hranou UFF, která se v současnosti zavádí u všech ostatních děrovaných desek Knauf. Hrana UFF nabízí zcela novou kvalitu spáry a výrazné zjednodušení při montáži. V kombinaci s tmelem Knauf Uniflott zvyšuje její tvar pevnost spáry a výrazně zjednodušuje a zrychluje zatmelení. Ke zvýšení pevnosti přispívá i to, že je spára již z výroby penetrována, což snižuje nebezpečí sprahnutí tmelu. Tvar spáry rovněž oproti hraně SK snižuje riziko poškození při manipulaci s deskou.Montáž zrychluje i sesazování desek bez montážní pomůcky (u SK hran pomůcka fixovala vzdálenost děrování ve spárách). Desky se k sobě sesadí vždy modrým pruhem k červenému, srovnají se směrově podle okrajů desky a tvar hrany zajistí shodnou osovou vzdálenost děrování jako v ploše desky. Vítanou pomůckou při montáži je i speciální špachtle na tmelení děrovaných desek. Spára se zatmelí Uniflottem, nechá ze zavadnout, a poté se touto skloněnou špachtlí seřízne. Výřez v ní zajistí mírný přebytek tmelu ve spáře, který kompenzuje mírné smrštění tmelu při vysychání, Poté se spára již jen lehce přebrousí.

Jednoznačné výhody nové UFF hrany

Méně odpadu / otočení o 180°

Při řezání desky zůstanou 3 použitelné hrany. Zbytek se tak může snadno použít v další řadě nebo na jiném místě.

Lepší ochrana

Díky stupňovité hraně je lícová hrana desky optimálně chráněna na všech čtyřech stranách. V důsledku toho se zamezí poškození na stavbě a výrazně se sníží případný odpad.

Zlepšená pevnost hran

Zúžení šířky hrany a současně vytvoření nového šikmého zkosení o 45° výrazně zvyšuje stabilitu a pevnost hrany.

Rychlá práce

Díky přesným rozměrům UFF hrany lze rychle a přesně, bez nutnosti montážní pomůcky vzájemné sesadit desky a tím automaticky docílit správné vzdálenosti děrování. Speciální tvarování UFF hrany umožňuje dostatečný prostor pro tmel a vzniká tak velmi pevný spoj mezi deskami nenáchylný k praskání.
Desky jsou nadále standardně recepturovány s Cleaneo efektem, tedy schopností desky
odstraňovat z ovzduší zápach (cigaretový kouř, pachy z kuchyně atd,) i škodlivé látky
typu formaldehyd, emise ze změkčovadel v oblečení, retardéry hoření z nábytku i oblečení
atd.). Třída reakce na oheň A2-s1, d0. Standardní rozměr desky: 1199 x 1999 x 12,5 mm.
Desky jsou dodávány s černou nebo bílou akustickou tkaninou na rubu desek.
Více o Knauf CLEANEO RE zde 
Technický list a montážní návod Knauf CLEANEO UFF zde

Knauf Praha, spol. s r.o.
KNAUF Praha, spol. s r.o. Poslat poptávku