Montážní plošiny dosáhnou, kam vy ne Zobrazit fotky zobrazit 6 fotek

Montážní plošiny jsou mnohostranně využitelné stroje z kategorie zdvihací techniky. Existují různé typy, druhy a samozřejmě si můžeme vybrat z různých výškových variant. Plošiny se využívají pro stavební výškové práce, při opravách, pro úpravu vysoké zeleně, v zimě pro odstranění sněhu a ledu ze střech a podobně. Podle konkrétní činnosti, kterou budeme potřebovat provést, se vybere vhodný typ plošiny. Pro jednorázové použití se samozřejmě vyplatí využít služeb půjčovny a montážní plošinu si pronajmout, nikoli rovnou pořizovat.

Montážní plošina je speciální zařízení, jehož konstrukce nám umožňuje provádět práce ve velkých výškách.

Typy montážních plošin

Moderní konstrukce montážních plošin musí nabízet především stabilitu a spolehlivost. Klíčovou vlastností je výška, která prakticky určuje, o jaký typ plošiny se jedná.
K nejpoužívanějším typům patří teleskopické montážní plošiny, kloubové plošiny, kombinované teleskopické a kloubové plošiny, nůžková montážní plošina s charakteristickou strukturou zdvihací konstrukce, plošina s šikmým výtahem atd.
Který typ bude nejvhodnější – o tom rozhodne činnost, pro kterou budeme montážní plošinu potřebovat.

Dosažitelné výšky montážních plošin

Jaké způsoby použití montážní plošina má, určují její výškové možnosti. Samozřejmě se od tohoto aspektu odvíjí také cena pronájmu plošiny. Není problém si pronajmout plošinu s výškou 30 m, často se využívají plošiny s výškou kolem 16 m. V nabídce najdeme také plošiny s dosahem do necelých 6 m, 12 metrové plošiny a další.

Pronájem montážních plošin

Montážní plošiny lze zapůjčit krátkodobě i pro dlouhodobé využití. V závislosti na délce výpůjční doby se pohybuje také cena. U jednotlivých plošin pro krátkodobé použití se uvádí půjčovné v hodinách – řádově od 350,- Kč za hodinu + DPH. Pro dlouhodobé využití je cena závislá na dohodě. U plošin o dosažitelné výšce až 30 m je cena pronájmu 3.000,- Kč a musíme počítat také s částkou za profesionální montáž a demontáž.

Pronájem montážní plošiny nám umožní dostupnost i na komplikovaně dosažitelných místech. Tento fakt často ušetří nemalé peníze, navíc nemusíme řešit zdlouhavou montáž a demontáž lešení, práce může být provedena za několik hodin.