Sdílet
 

Může fotovoltaika nahradit krytinu?

Datum vydání: 16.03.2011 | autor:

Společnost Roto představuje kompletní sortiment produktů pro získávání solární energie na šikmých střechách. Fotovoltaické panely Roto Sunroof, určené k výrobě elektřiny, jsou vysoce výkonné, vodotěsné, flexibilní a snadno se na střešní konstrukce šikmých střech (krovy) montují. 

Foto: Roto Foto: Roto
Foto: Roto

Roto Sunroof - od ochranné střechy ke střeše užitkové

Systém Roto Sunroof nahrazuje běžnou střešní krytinu a funguje současně jako vodonosná rovina. Z obyčejné ochranné střechy se tak stává střecha užitková. Kromě toho umožňuje systém libovolně kombinovat fotovoltaické a solární prvky se střešními okny. Dá se navíc technicky dokonale a opticky zajímavě zabudovat do střechy - ať už jako její část, nebo jako kompletní střecha. Desítky let zkušeností se střešními okny jsou zárukou toho, že je systém Roto Sunroof dokonale vodotěsný a odolný proti nárazům. Odpadá tak nutnost montovat vodotěsnou spodní střechu.

Díky špičkové kvalitě, vysokému výtěžku a opticky dokonalému začlenění do střechy je systém Roto Sunroof tou nejlepší volbou pro majitele domů, kteří chtějí šetřit energií a mají smysl pro estetiku stavby. Řešení ve špičkové kvalitě „made in Germany“ nabízí společnost Roto i pro střechy, u nichž je s ohledem na typ střechy nebo stavby nutné použít zařízení montované na střechu - fotovoltaický systém Roto Sunfield. A jak už je tomu u výrobků Roto zvykem, platí i u solárních systémů zásada velmi jednoduché montáže. Všechny komponenty dokáže odborná firma namontovat rychle, jednoduše a bezpečně.
Foto: Roto Foto: Roto
Foto: Roto

Vodotěsnost

Moduly fungují jako vodonosná vrstva a nahrazují tak běžnou střešní krytinu. Systém lemování Roto je výsledkem několika desítek let zkušeností se střešními okny a zajišťuje, aby mohla voda odtékat stejně jako na střeše s běžnou krytinou. Proto je integrovaný střešní systém Roto Sunroof chráněn proti pronikání vlhkosti stejně dobře jako střešní okna. Navíc jsou všechny součásti systému podrobovány přísným testům podle norem platných pro střešní okna a všechny komponenty systému Roto Sunroof jsou stoprocentně vodotěsné.

Dlouhá životnost

Systém Roto Sunroof je dokonale integrovaný do střechy, takže je účinně chráněn před sacím a tlakovým účinkem větru. Každá součást zařízení je snadno přístupná pro případnou údržbu. Všechny komponenty jsou natolik stabilní, že se po nich dá chodit. Nosnost je až 280 kg. Jednotlivé komponenty se dají v každé části systému snadno oddělit. Kabelové rozvody a trubky jsou ukryté pod krycími plechy, kde jsou účinně chráněny před povětrnostními vlivy a poškozením zvířaty. Plechy se ale dají snadno sejmout, takže jsou přesto kdykoli snadno přístupné.
Foto: Roto Foto: Roto
Foto: Roto

Vysoká výkonnost

Fotovoltaické články Roto Sunroof jsou vysoce výkonné solární články z monokrystalického křemíku (se 17% účinností). moduly Roto Sunroof jsou vybaveny novou technologie zadního větrání. Větrací drážky v profilu rámů zajišťují neustálou cirkulaci vzduchu za moduly a tím i permanentní ochlazování článků citlivých na vysoké teploty. Dokládají to i průběžně prováděná měření. S výrobky společnosti Roto získáte jistotu výkonu a spolehlivosti.

Flexibilita a snadná montáž

Systém Sunroof splní vaše požadavky na získávání energie v novostavbách i při renovaci od částečné náhrady střechy na míru až po kompletní energetickou střechu. V takovém případě mohou libovolně kombinovatelné solární kolektory, fotovoltaické moduly a střešní okna nahradit celou taškovou střechu. Roto klade také velký důraz na snadnost a rychlost montáže.

Společnost Roto stavební elementy s.r.o., tradiční výrobce plastových i dřevěných střešních oken a solárních systémů, se na českém trhu pohybuje již sedmým rokem a ve světě loni oslavila 75. výročí své existence.
ROTO střešní okna s.r.o.

ROTO střešní okna s.r.o.

Praha, Hostivař, Průmyslová 1306/7, 10200
Tel: 272 651 428
Web: http://www.roto-frank.cz
E-mail: roto.cz@roto-frank.com
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ROTO střešní okna s.r.o.

Praha, Hostivař, Průmyslová 1306/7, 10200
Tel: 272 651 428
Mobil: 606 780 308
Web: http://www.roto-frank.cz
E-mail: roto.cz@roto-frank.com

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Může fotovoltaika nahradit krytinu?"

Buďte první a napište komentář k  "Může fotovoltaika nahradit krytinu?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE