Jak zařídit garsonku, abyste získali vzdušný a harmonický domov

Jak zařídit garsonku, abyste získali vzdušný a harmonický domov

Garsonkou neboli 1+0 se rozumí jedna místnost s oknem, jednoduchým kuchyňským koutem a menší koupelnou. Velikost takových bytů se obvykle pohybuje mezi 16 - 35 m2. Obecně platí, že čím menší byt máte, tím více je třeba plánovat. Jinak hrozí, že získáte neútulné a chaotické místo, které se může velmi snadno proměnit doslova v nepřehledné „skladiště“.

Představujeme 14 tipů, jak zařídit malý byt vzdušně a útulně

Představujeme 14 tipů, jak zařídit malý byt vzdušně a útulně

Čím méně prostoru máte, tím více musíte plánovat a přemýšlet. Z malého bytu velikosti garsonky, 1+kk či 2+kk vznikne velmi snadno neútulné skladiště. V následujícím článku přestaví tipy, které vám pomohou vykouzlit i z malého prostoru příjemné, vzdušné a útulné místo.

Jak sladit barevnost interiéru

Jak sladit barevnost interiéru

Barevnost interiéru je klíčová pro navození atmosféry, nálady, vyvolává kýžené emoce. Vhodnou barevností docílíme krásného, moderního, vzdušného, ale přesto útulného interiéru.

Návrhy interiérů s citem pro detail

Návrhy interiérů s citem pro detail

Návrh interiéru musí mít duši, nesmíme však zapomínat ani na funkčnost, ergonomii a pohodlí. A návrhář by především měl mít cit pro detail. Jak se navrhuje interiér?

Mýty a prohřešky českých interiérů

Mýty a prohřešky českých interiérů

Velký obývák, spousta skříní, malý kuchyňský kout často bez jídelního stolu a žalostné umakartové sociální zařízení bývají stále ještě odrazem bytového standardu českých domácností.

Vybudujte si harmonický domov podle Feng shui

Vybudujte si harmonický domov podle Feng shui

Rádi byste zharmonizovali svůj domov a dodali mu pozitivní vibrace? Pak nechte promluvit umění Feng shui, podle kterého byly v Číně stavěné celé vesnice a městské čtvrti a vybavované právě i interiéry lidských obydlí.

Nevíte si rady s podlahou?

Nevíte si rady s podlahou?

Také by se vám líbilo zařídit si interiér u jednoho dodavatele od podlah až po dekorativní textil na oknech? V takovém případě máte záruku, že vámi vybrané materiály k sobě budou barevně a stylově ladit. A pokud si svou volbou nebudete jisti, odborník vám jistě poradí.

Mandaly známé a neznámé

Mandaly známé a neznámé

Víte co je mandala, jakého původu je vůbec tento výraz a kde všude se s nimi ve světě setkáme? A víte, že mandaly nejen harmonizují lidskou duši, ale mohou i léčit. A jak? A co vlastně symbolizují pro jednotlivé lidské kultury?

Domov je to nejdůležitější v našem životě

Domov je to nejdůležitější v našem životě

Jak si pomocí Feng Shui zařídit dům či byt? Popusťte uzdu své fantazii, buďte pozitivní, otevření a uvolněte se. Například svobodné ženy pak mohou začít třeba jen obyčejným pugetem pivoněk.

Je důležité žít v harmonii

Je důležité žít v harmonii

Feng Shui (foneticky feng šuej) je tradičním čínským uměním a vlastně i vědou o životě v harmonii s okolním prostředím. Velmi vhodné je využít tradičních moudrostí Feng Shui, pokud chceme pomoci své životní situaci (vztahům, zdraví, prosperitě), ale třeba i zlepšit své bydlení a i s jeho pomocí dosáhnout rovnováhy čili harmonie.

Jak originálně vybavit byt?

Jak originálně vybavit byt?

Zařizování bytu patří ke klíčovým otázkám našeho osobního stylu. Nabídka se stále rozšiřuje a každý si tak může vybrat co nepřesněji podle svých představ. A pokud máme absolutně originální představu, pak některé společnosti nabízí výrobu nábytku na míru v barvách i dezénech podle přání zákazníka. Na druhou stranu bychom měli vybírat obezřetně, aby krásný nábytek doplňovala i funkčnost a praktičnost. Vzájemná kombinovatelnost více kusů nábytku otevírá dveře tvořivým lidem, kteří rádi mění výraz svého bydlení. Pokud právě nepatříme k věčně stěhujícím nadšencům a hledáme optimální variantu bydlení, existuje pár tipů jak na to.

HSP – interiéry na klíč

HSP – interiéry na klíč

Současné potřeby lidí, kteří jdou s dobou se výrazně liší od trendu, jež se prosazoval v 70. a 80. letech ve výstavbě panelových bytových i komerčních domů. Stavitelé nepočítali s tím, že dnes chce mít každá hospodyňka v kuchyni nejen chladničku, ale i mrazák, myčku, mikrovlnku a pračku. V kancelářích pak přibyly počítače, skartovačky, kopírky, potrubní pošta a další vybavení, které bývalo zabezpečováno centrálně v jedné místnosti nebo nebylo vůbec. A tak je nutno počítat s každým centimetrem, aby se nám do prostoru vešlo všechno.