Poslední trendy v obkladech a dlažbách

Jednoduchost, lehkost a nádech luxusu nabízejí koupelnová studia svým zákazníkům. Světlé barvy vystřídaly barvy tmavé na velkoformátových obkladech. Pro milovníky přírodních materiálů je možné volit obklady imitující například dřevo, kůži nebo bambus. Květinové vzory pak vystřídal nový trend z Itálie, využívající obklady s imitací luxusních látek.

Černá nahradila bílou

Klasickou představou o barevném ladění obkladů v koupelně je většinou bílá nebo alespoň světlá barva, která evokuje čistotu, ovšem i chlad. Mezi jedny z posledních trendů patří využití černé barvy v koupelnách na obklady i na dlažbu. Obklady v černé barvě vypadají velmi elegantně a interiéru dodávají nádech luxusu. Při kombinacích obkladů nejrůznějších formátů můžeme dosáhnout optického zpestření jednobarevné plochy. Vhodnější je zvolit obklady matné, protože povrch zjemňují a navíc jsou praktické na údržbu. Černá se může kombinovat s kontrastní červenou či vínovou výmalbou, nebo můžete rozjasnit místnost s černou podlahou světlým obkladem. Pozor však, tmavé obklady a dlažba nejsou vhodné pro malé koupelny, zmenšují opticky už tak malý prostor.

Kůže, kámen či bambus v koupelně

Nové trendy dávají prostor pro fantazii a hravost. Někteří výrobci například nabízejí obklady, které dokonale připomínají pravou kůži. Koupelnu tak můžete mít kompletně potaženou kůží a přitom získáte praktické a snadno omyvatelné obklady. Stejně snadno je možné v koupelně vytvořit kamennou stěnu. Jde opět o kopii, protože klasický kámen by byl v koupelně nepraktický. Další výrobci zase nabízejí obklady, které vypadají jako spletený bambus nebe dřevo. Iluze je tak dokonalá, že si na stěny musíte sáhnout, abyste se přesvědčili, že je to obklad. Celou koupelnu včetně vany můžete mít snadno potaženou třeba i hadí kůží. 

Látková inspirace 

Opravdovou originalitu nabízí italští výrobci přicházející s obklady, které vypadají jako luxusní látka. Může to být sametová či saténová látka s tlumeným tlačeným vzorem jako na královském plášti. Pro odvážnější jsou v nabídce i obklady připomínající zmuchlaný a opět narovnaný papír. Květinové vzory jsou spíše na ústupu, ale můžou se kombinovat s ostatními vzory. Módní jsou buď opravdu velké obklady, nebo naopak miniaturní obklady mozaikové.

Jednoduché a tenké obklady 

Obecně platí pro koupelny jistá jednoduchost, dojem luxusu a plnění individuálního přání každého uživatele. Někdy stačí vybrat obklady se speciální glazurou vytvářející efekt kapek rosy nebo dojem skla s vysokým leskem. Nastupujícím trendem jsou i co nejtenčí dlažby a obklady. Jejich tloušťka se pohybuje okolo od 3 do 5 mm. Jsou lehké, ale současně i pevné. Jejich výhodou je také možnost využití při rekonstrukcích, kdy není nutné odstraňovat starý obklad - musí však být nepoškozený.