Sdílet
 

Rozhodnout se pro správnou sedací soupravu?

Datum vydání: 27.03.2008 | autor:

Výběr nové pohovky není v současné obrovské nabídce žádný problém. Na trhu je velké množství značek, které se liší nejen cenou, ale i kvalitou, a je tedy vhodné si předem ujasnit, co od takové pohovky očekáváme. Sedací souprava je hlavní doplněk vašeho obývacího pokoje, a proto je nutné zaměřit se především na to, aby dobře ladila s ostatním vybavením pokoje i celého bytu.

Foto KODAD - MIKO kuchyňské studio
Foto KODAD - MIKO kuchyňské studio
První důležitou věcí při výběru sedací soupravy je její styl, který souvisí s použitím pohovky. Pokud má souprava sloužit pouze jako dekorační doplněk vašeho obývacího pokoje nebo je určena pouze pro hosty, rozhodně je třeba volit jiný design a typ, než v případě, že na pohovce každý večer sedá celá rodina.
Rozhodujícím aspektem výběru soupravy je, zda má být pohovka rozkládací na spaní, kolik by toho místa měla poskytovat a jak snadno se dá rozložit.

Jak už bylo řečeno, je nezbytné, aby pohovka ladila s vybavením místnosti, ve které bude umístěna. Sázkou na jistotu je klasický styl, který za pár let nevyjde z módy a hodí se prakticky ke všemu. Do těchto pohovek se potom vyplatí investovat více peněz.

Pokud jste si již soupravu zvolili, je na řadě výběr potahu. Pohovka z kůže je odolná proti polití, snadno se čistí a ošetřuje. Pohovky potažené jemnou látkou v pastelových barvách vypadají velmi pěkně, ale jejich údržba je náročná. Obecně se kvůli nečistotám vyplatí vybrat spíše tmavší barvy nebo jejich kombinace.

U sedačky, která má sloužit k sezení a odpočinku, je samozřejmě důležité pohodlí. Je proto nejlepší, pokud máte možnost si tyto vlastnosti vyzkoušet předem na vlastní kůži. K tomu abyste se cítili příjemně, je důležitá výška posezu. Zejména, pokud máte malé děti, je lepší vybírat spíše nižší typ, aby se na ní mohli posadit bez vaší pomoci.
Foto KODAD - MIKO kuchyňské studio
Foto KODAD - MIKO kuchyňské studio
Každá pohovka by měla bez problému vydržet až 10 let, a proto je velice důležitá kvalita a robustnost její konstrukce. Nejlepším držícím prvkem jsou dřevěné rámy, protože pokud začnou být nestabilní, dají se velice jednoduše zase přitáhnout k sobě. Kvalita rámu se pozná velice snadno - čím je pohovka těžší, tím je rám kvalitnější. Je proto dobré, zkusit si pohovku před koupí nadzvednout. Pokud by se vám zdála podezřele lehká, vybírejte jinde.

Společnost MAXDIVANI produkuje jak moderní, tak klasické pohovky. Jsou to produkty vyrobené pro všechny generace zákazníků, kteří mají odlišné životní styly.
Materiály pro výrobu pohovek MAXDIVANI se zpracovávají ve vlastním závodu v Itálii, a tak má MAXDIVANI zcela pod kontrolou všechny fáze od základního zpracování kůže až do finálních úprav.

Kolekce MAXDIVANI nabízí více než 200 modelů, které jsou dostupné v různých verzích, a zahrnuje jak pohovky, tak rozkládací křesla, rohové sestavy nebo lehátka. Všechny tyto výrobky mohou být potaženy buďto kůží nebo materiály z mikrovlákna. Vzorníky kůže a mikrovlákna obsahují celkem 450 různých barev a 18 různých druhů potahů. Nabídka kůží a mikrovlákna je dynamická, vlastně se neustále mění podle aktuálních trendů a obnovuje se dvakrát do roka.

Nároky zákazníků a jejich různé životní styly vytvářejí požadavky na design a funkčnost produktů MAXDIVANI, a proto je její produkce rozdělena do tří různých řad, lišících se vzhledově i cenově. Kolekce MAXDIVANI přináší soudobé i neformální modely, které poskytují komfort a pohodlí tradičních pohovek. Vznikají tak produkty inspirované moderním designem.
Kvalitní a elegantní kolekce FERRI ROCCO zahrnuje velmi luxusní a vytříbené modely pro ty nejnáročnější zákazníky. Nesmíme opomenout kolekci SOFA-IN zaměřenou na mladé zákazníky, vyznačující se velmi příznivou cenou, moderním designem a přitom si zachovávající standardně vysokou kvalitu.
Milan Kodad

Milan Kodad

Opařany, Opařany 333, 39161
Tel: 381 287 334
Web: http://www.miko-interiery.cz
E-mail: miko@miko-interiery.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Milan Kodad

Opařany, Opařany 333, 39161
Tel: 381 287 334
Mobil: 603 179 809
Web: http://www.miko-interiery.cz
E-mail: miko@miko-interiery.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Rozhodnout se pro správnou sedací soupravu?"

Celkem komentářů: 9

Žlutá hala koukám jede!!! 14.04.2015, 14:58:05

Tak nedokážu napsat opravdu nic jiného než že podle všecho žlutá hala fakt frčí!!! Jako by ani neexistoval žádný jiný obchod, že by to byla nová era, něco jako když tu začala ikea??? Každý ji chtěl, každý chtěl mít nábytek i doplňky z ikei… a já když se na to tak dívám tak bych chtěla teď asi vybavit celý byt v té žluté hale aspoň podle toho co mají na internetu!!! Je opravdu z čeho vybítat!!! Já se tam určitě na sedačku zajedu podívat.

16.06.2015, 20:40:08

Pravdou je, že i díky diskusním fórům vím, co je "IN". Už jsem myslela, že nenajdu nějaký rozumný eshop s nábytkem (kromě Ikei), který by měl sklad a bylo možné si tam prohlédnout nábytek. Zapomněla jsem dodat jeden z rozumných, který mají i dobré hodnocení na Heurece, na kterém si dávám poslední dobu dost záležet, protože se mi stalo v jednom nejmenovaném obchodě, že mi za 3 měsíce nebyli schopni dodat nábytek a tak jsem objednávku zrušila.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
17.06.2015, 12:24:39

Koukal jsem na žlutouhalu. Web není špatný ale zboží má málo kvalitní fotky, je jich málo a popis je také docela strohý. Takových shopů je po republice mrak.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
18.06.2015, 17:16:20

Já myslím, že fotky jsou naprosto dostačující.. Na co mi budou 10x vyretušované fotky nábytku, který nevypadá ve skutečnosti ani z 20% tak jak na fotce? :) navíc oproti jiným eshopům mají příjemné ceny a relativně kvalitní věci. Ale jasný chápu, že pokud někdo není Z olomouce a okolí, tak si radši zajede do Ikei nebo Aska, Kiky apod. pro nábytek který mají hned po ruce..

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
03.09.2015, 21:28:07

souhlasím s názorem, že pokud je tam i víc fotek nikdy to nebude odpovídat skutečnosti, neboť už se mi stalo, že kamarádka si objednala křeslo v jemné hnědé a přišlo jí jemně šedé, takže je podle mě lepší se na to podívat live :) osobně jsem v olomouci ve žluté hale byla a ve skutečnosti to vypadá opět úplně jinak;) někdy dokonce lepší;)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
praktická a funkční 19.01.2015, 12:43:00

Naprosto souhlasím s komentářem nade mnou - u těch pohovek se musí hledět hlavně na to, zda jsou pohodlné a praktické. Dneska je nám servírováno, že pohovka je vlastně jen něco jako doplněk v obýváku, v podstatě něco jako závěsy, které musí ladit, ale ve skutečnosti na pohovce strávíme téměř stejné množství času jako třeba v posteli! A přečíst si ty recenze předem třeba na heuréce je určitě výhoda, lidi tam bývají dost nemilosrdní a když je něco špatně, tak se to tam člověk hned dočte :D ale konkrétně od žluté haly máme doma postel a jsme moc spokojeni a i ty recenze, co jsme si četli, byly pozitivní :)

SEdací souprava musí být praktická!!! 07.12.2014, 07:26:25

Dobrý den ,tak tentokrát už chybu neudělám, musím sepřiznat, že při posledním výběru sedcí soupravy jsem se vůbec neohlížela na praktičnost, zajímal mne pouze vzhled a to byla veliká chyba, také jsem si bohužel nepřečetla recenze na prodejce a tak po 3 a půl letech sedačka celá vřže a křeslo je prosezené a to je používané minimálně. Každopádně s manželem jsem se domluvila,že tentokrát žádná nepohodlná moderna s hlubokými sedáky a polštáři, ale prostě klasická pohodlná sedačka s vysokými zády, něco takového:http://www.zlutahala.cz/sedaci-souprava-olimpic-p3, jen si nechám udělat jiný potahový materiál a látku jinak je to myslím to pravé ořechové.

29.01.2015, 19:50:08

Nevypadá špatně :) Ale na můj vkus je trošku kýčovitá :D Mám ráda jednoduchou, např. něco takového: http://www.zlutahala.cz/sedaci-souprava-koko-p2449. Uvažuji nad něčím podobným už delší dobu a kdyby si tu nedala ten odkaz, tak ani nevím, že nějaká Žlutá hala existuje. Nemám ještě s nábytkářskými eshopy žádné zkušenosti. Už sis ji tedy objednala?

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
11.02.2015, 20:15:30

Tak ta je fakt pěkná! Já jsem právě přemýšlela, že bych své 15-leté dceři koupila rozkládací sedací soupravu namísto postele. V noci tam bude moci spát a přes den si to bude moci přizpůsobit tak, aby mohla uvítat návštěvu. To by nebyl špatný nápad, tak omrknout i stránku www.zlutahala.cz, zda tam nenajdu nějakou tu inspiraci na něco zajímavého :) už surfuju internetem dost dlouho, aby se mi na její narozeniny podařilo něco vymyslet :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Rozhodnout se pro správnou sedací soupravu?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE