Sádrové omítky Knauf zvýrazní estetiku interiéru

4Blok je jedinečným projektem pro všechny, kteří hledají ekologické a moderní bydlení uprostřed města. Komplex se se vyznačuje nadčasovým architektonickým zpracováním a nízkoenergetickou architekturou, která využívá ekologických stavebních materiálů nebo účinného zpětného získávání tepla. 

Omítky určují v interieru estetickou stránku finálního povrchu a vytvářejí jeden z prvních dojmů při vstupu do bytu. Sádrové omítky navíc nabízejí mnoho pozitivních vlastností. V prvé řadě jsou příjemné pro člověka, neboť díky vlastnostem sádry mají pH neutrální a jsou schopny vytvořit v místnostech velmi příjemné prostředí. Díky vlastnostem sádry a její schopnosti absorbovat a opět vydýchávat vzdušnou vlhkost, jsou tyto omítky schopny regulovat mikroklima v prostoru, takže jsou velmi vhodné zejména pro alergiky.

Vlastnosti a kvalita sádrových omítek Knauf patří dnes mezi absolutní špičku

Je to dáno jak jejich recepturou, tak i kvalitou použitých surovin. Prováděcí firmy oceňují především zpracovatelnost a vydatnost omítek, investor zase rychlost zpracování. Sádrové omítky jsou jednovrstvé, nanášejí se prakticky v jednom pracovním sledu a, pokud to podklad dovoluje, lze je nanášet ve velmi tenkých vrstvách s minimálním odpadem. V občanské výstavbě je lze použít bez problémů prakticky kdekoli, kromě trvale vlhkých prostor.

Dokonale hladká sádrová omítka vytváří s betonem zajímavý kontrast

V objektu 4BLOK najdeme sádrové omítky Knauf nejen v bytech, ale i ve společných prostorách. Autor projektu vsadil na kontrastní vizualizaci prostoru tím, že zkombinoval syrový beton s dokonale hladkým povrchem sádrové omítky doplněné barevným nátěrem, který rozlišuje jednotlivé bloky, například zelená, žlutá apod. Industriální design smíchaný s jemnou hladkostí povrchu vybraných stěn dokresluje záměr severského stylu. Omítky byly aplikovány strojně a na celý komplex se jich spotřebovalo okolo 600 tun.
KNAUF Praha, spol. s r.o. Poslat poptávku