Sdílet
 

Snadná realizace terasy suchou cestou

Datum vydání: 16.09.2015 | autor:

Je to otázka, která trvá už po staletí: Jak realizovat pevnou, stabilní, vyvýšenou terasu suchou cestou? Problémy při realizaci jsou vždy stejné: vyrovnání různých výšek, zajistit konečnou pevnost a vyrovnání hotové podlahy. 

WPC terasa WPC terasa
WPC terasa
Všechny problémy se dají snadno vyřešit s použitím systému Woodeck. Tento terasový podlahový systém je dokonalým řešením. Je navržen a testován tak, aby vedl ke snadnému srovnání výškových rozdílů při realizaci jakékoliv terasy suchou cestou. Na systém Woodeck je možné instalovat terasy všech typů terasových prken, jako např. prkna dřevěná, WPC, plastová, kompozitní, aj.

Terasový systém Woodeck je revolucí jak pro montéry, kteří ocení jednoduchost a rychlost montáže, tak i pro uživatele, kteří mají vysoké nároky na estetické a funkční vlastnosti terasy.
Tip: Seznamte se s terči a podložkami pro suchou pokládku dlažby na letošním veletrhu FOR ARCH (15. až 19. 9. 2015) v expozici společnosti ITADECO s.r.o., v hale 1, na stánku D19. Společnost ITADECO s.r.o. je výhradním zástupcem italské společnosti ETERNO IVICA s.r.l. v České republice. Prodává prvky pro hydroizolaci střech, výrobky pro kanalizaci a drenáž a právě i terče a výškově stavitelné podložky pro venkovní terasy.
Systém Woodeck Systém Woodeck
Systém Woodeck
Systém Woodeck Systém Woodeck
Systém Woodeck
Terasový systém Woodeck nabízí dva typy podložek. Nejlepší alternativou při pokládce plovoucí podlahy jsou bezpochyby unikátní podložky ETERNO WOOD se samovyrovnávací hlavou, která je schopna automaticky vyrovnat nedokonalosti povrchu. Nosná konstrukce (trámy z WPC, dřeva, hliníku, …) se pevně ukotvuje k podložkám. Pohledové profily (terasová prkna) se následně na tuto nosnou konstrukci připevňují pomocí vrutů, pomocí klipů apod. Výškově stavitelné podložky NEW MAXI WOOD lze v tomto případě také použít, pokud je však podlaha umístěna na nerovném terénu, je potřeba tyto podložky manuálně vypodložit. Jednoduché a levné řešení, někdy i technicky nutné v případě omezeného prostoru, představují pevné podložky z řady EH. Konstrukce se v tomto případě pokládá mezi spárovací křidélka těchto podložek.

Upozornění: před instalací podlahy je potřeba ověřit nosnost podkladových trámků a profilů, na základě této informace rozhodněte o vzdálenosti mezi jednotlivými podložkami a mezi jednotlivými nosnými trámky.

Upozornění: vzdálenost mezi jednotlivými podložkami závisí na typu zvoleného nosného trámku.

Snadná realizace terasy

Podklad pro použití terasového systému Woodeck musí být čistý, nedrolivý, stabilní. Podložky typ New Maxi doporučujeme na plochy o maximálním sklonu 3%, podložky ETERNO WOOD na plochy o max. sklonu 5%. Instalaci je možné zároveň provádět na jakoukoliv hydroizolační vrstvu (PVC fólie, bitumen, …). Jak již bylo uvedeno, vzdálenost mezi podložkami vždy určuje nosnost podkladových hranolů, na které se pokládají terasová prkna. Například standardní mezery při použití dřevěného nosníku jsou 400x400 mm. Po rozmístění, připevnění nosných hranolů k podložkám a dorovnání výšky a sklonu podložek je možné pokládat terasová prkna.
Systém Woodeck Systém Woodeck
Systém Woodeck
Systém Woodeck Systém Woodeck
Systém Woodeck
Zdroj: www.itadeco.cz
ITADECO s.r.o.

ITADECO s.r.o.

Nová Paka, Nová Paka, L. Mašínové 1397, 50901
Tel: 499 522 300
Web: http://www.itadeco.cz
E-mail: info@itadeco.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ITADECO s.r.o.

Nová Paka, Nová Paka, L. Mašínové 1397, 50901
Tel: 499 522 300
Mobil: 602 123 177
Web: http://www.itadeco.cz
E-mail: info@itadeco.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak připravit terasu na příchod zimy?Jak připravit terasu na příchod zimy?

  Aby nám terasa co nejdéle a dobře sloužila, je nezbytné věnovat jí potřebnou péči, jelikož i sebeodolnější materiál potřebuje ve venkovním prostředí údržbu.

 • Začněte bydlet na teraseZačněte bydlet na terase

  Majitelé posuvného zastřešení CORSO mohou terasu v případě potřeby kdykoli uzavřít jako zimní zahradu a v případě teplého počasí ji zase částečně nebo plně otevřít.

 • WPC SILVADEC je 15 let na trhuWPC SILVADEC je 15 let na trhu

  Bilancovat v srpnu 2016 prodej je opravdu předčasné. Výsledky prodeje Silvadec však dokladují vysoký nárůst a to trojnásobek prodeje minulého roku.

Diskuze na téma "Snadná realizace terasy suchou cestou"

Buďte první a napište komentář k  "Snadná realizace terasy suchou cestou"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE