Sdílet
 

Současné trendy v bytovém textilu

Záclony a závěsy si určitě nekupujeme jen proto, aby nebylo okny vidět do bytu. Slouží nám především jako dekorace, která dodává místnostem osobitý vzhled i útulnou atmosféru.

Datum vydání: 11.04.2007 | autor:
Závěsy mají tu moc dokonale změnit interiér. Jsou sice nejstarším způsobem zastínění, ale díky novým materiálům, barvám, tištěným čí vyšívaným vzorům…. se stále hřejí na výsluní. Nové závěsy vždycky znamenají nepřehlédnutelnou změnu. „Ať máte sebehezčí okna, budou to stále jen holá okna,“ říká majitelka dekoratérského studia DORIAN DEKOR. „Navíc vylepší akustiku pokoje a zútulní ho, zvlášť když je vysoký s velkými okny. V bytě s plovoucími podlahami bez koberců si jinak můžete vytvořit i několikanásobnou ozvěnu, prostor tak bude neosobní, připomínající akustikou nádražní halu.“
Foto DORIAN DEKOR
Foto DORIAN DEKOR
Tradiční spojení záclona – závěs může nahradit kombinace závěs – roleta (žaluzie) nebo záclona – roleta (žaluzie), případně jejich trojkombinace. Když si vyberete na okno dekorativní záclonu, k ní roletu, nebo žaluzii, závěsy pak můžete buď úplně oželit nebo se omezíte jen na dekorační šály po stranách okna.

Bílá či krémová?
Současným trendem jsou krémové odstíny, které dodají interiéru teplejší průchod světla než klasické bílé záclony (ty mohou působit studeně). Čím dál tím menší je zájem o krajkové záclony s kanty. Ty se hodí do starších prostor s replikami starožitného nábytku stejně jako sametové závěsy, které sluší především velkým oknům. Zvlášť, když paní domu je starší dáma. Těžký samet nebo gobelín působí v klasickém interiéru vždycky úžasně, moderní polyesterové lesklé látky se do nich příliš nehodí. Naopak klasické těžké textilie rozhodně nesouzní s moderním zařízením, kde vládne nerez a sklo.

Barva závěsů bývá naprosto individuální a odvíjí se od ladění interiéru, v obývacím pokoji pak nejčastěji od barvy sedačky. Dnešní zákazníci jsou prý v tomto směru odvážní, málo kde už mají černou, hnědou nebo béžovou. Často zvolí modrou, zelenou či oranžovou, zkrátka výraznou barvu, kterou mají rádi. Podobně je to se závěsy, i když nápadné odstíny a vzory upřednostňují většinou mladší zákazníci.
Foto DORIAN DEKOR
Foto DORIAN DEKOR
Ruší Vás světlo?
Ti, kteří mají potíže usnout nebo se probudit až před obědem, nemusí spát s klapkami na očích. Měli by si pořídit závěsy s neprůhlednou podšívkou, které se říká (black out). Vůbec neprosvítá, takže dokáže místnost zahalit do černočerné tmy. K dostání jsou i velmi světlé odstíny. Aby takové zastínění mělo ten správný účinek, musí ode zdi ke zdi na všech stranách. Takový závěs pověšený na tyči na kroužcích dobrou službu rozhodně neudělá.

Rolety v novém
Látkové interiérové rolety dostanete v mnoha syntetických materiálech, barvách a dezénech. Tkaniny jsou stálobarevné, s antistatickou úpravou, omyvatelné, takže se snadno udržují v čistotě. Náročnější ocení ty se speciální úpravou, například s nástřikem pvc z rubové strany, který zaručí, že do místnosti neprojde více světla, i když látka v interiéru bude příjemně světlá, textilie s teflonem nebo hliníkovou reflexní vrstvou by měly izolovat do horka. Takové rolety, které odrážejí teplé sluneční paprsky, se zvlášť do prostor odvrácených na jih nebo na západ. Materiál s dokonalou zatemňovací schopností „black out“ využijete hlavně v ložnicích nebo dětských pokojích.
Dorian dekor - Z. Juppeová

Dorian dekor - Z. Juppeová

Masarykovo nábř. 237/18, 11000
Tel: 224 934 553
Web: http://www.podlahy-koberce.cz
E-mail: dorian.dekor@seznam.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Dorian dekor - Z. Juppeová

Praha 1, Masarykovo nábř. 237/18, 11000
Tel: 224 934 553
Mobil: 602 324 485
Web: http://www.podlahy-koberce.cz
E-mail: dorian.dekor@seznam.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Obrazy mohou být i zelenéObrazy mohou být i zelené

  Zelené obrazy vytvoří v interiéru výrazný designový prvek, který můžeme snadno obměňovat, čímž se vlastně stáváme tvůrci, malíři, ovšem malíři skutečného života. Malujeme ze živých květin.

 • Léčivá síla solných lampLéčivá síla solných lamp

  Jsou bytové doplňky, které pouze doplňují byt, jsou svítidla, která pouze svítí, ale jsou lampy, kterým se říká solné, a ty především léčí.

 • Inspirujte se, jak si vkusně vybavit interiérInspirujte se, jak si vkusně vybavit interiér

  Přemýšlíte o koupi nového nábytku? Chystáte se renovovat své bydlení? Přijďte načerpat inspiraci na veletrh nábytku MOBITEX, který se koná od 22. do 25. dubna na brněnském výstavišti.

Diskuze na téma "Současné trendy v bytovém textilu"

Buďte první a napište komentář k  "Současné trendy v bytovém textilu"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE