Sdílet
 

Střípky z Art & Interior I. díl

Vtipný, hravý, nápaditý - takový je současný britský design.

Datum vydání: 04.05.2004 | autor:
Příjemným osvěžením a zpestřením letošního ročníku veletrhu Art & Interior v Praze byla expozice představující současný britský design. Vystavené doplňky a originální nábytek z dílen mladých britských designérů vynikaly nápaditostí a vtipem, což by od příslušníků konzervativní ostrovní země málokdo očekával.
The led clock
The led clock
Londýnští designéři sdružení do skupiny SKK (www.skk.net) se představili sadou neobvyklých svítidel a dekorativních předmětů. Žhavou novinkou jsou hodiny THE LED CLOCK. Jedna ručička umístěná v nenápadné krabičce je opatřena svítícími led-diodami, bleskurychle kmitá a zanechává za sebou ve vzduchu ukazatele času a dne, ale také například libovolný text, který si můžete sami navolit.

Lampička T-REX ve tvaru dinosaura Rexe chrlícího svítící rudý oheň je prý naopak již klasickým produktem firmy SKK. Některá svítidla, jako například malá bodovka BOOGI-WOOGI, kostka The Annabel, svítící papírový sáček Colour Bag, či různé prosvětlené hvězdy a květiny, působí možná až příliš křiklavě a nápadně. Na můj dotaz odpověděli mladí Londýňané, že jsou si toho vědomi a proto některé své výrobky prezentují jako vhodné spíše k originální výzdobě různých klubů, barů, diskoték a obchodů, než k dekoraci domácností.
Suck- hrneček
Suck- hrneček
Vtipné a zároveň praktické dárkové předměty představila londýnská skupina SUCK (www.suck.uk.com). Za své originální dárky získala firma Suck již řadu ocenění nejen v Anglii, ale i ve světě (dárek roku 2002, 2003). Jako příklad lze uvést praktický otvírák na lahve ve tvaru klíče, magnetický nástěnný otvírák, nebo hrneček, na kterém si můžete zvolit druh požadovaného nápoje. Skutečnou lahůdkou je pak závěsná porcelánová váza GUN ve tvaru automatické pistole. Pod většinou návrhů jsou podepsaní designeři Sam a Jude.
Amorphic chair
Amorphic chair
Velice zajímavá byla kolekce originálních židlí třiatřicetiletého londýnského designera Fina Stonea (www.finnstone.com). Od počátku své tvorby narušuje úspěšně tento mladý designér všechny zavedené zvyklosti a tradice. Sám se ptá: „Proč by židle měla mít 4 nohy?“ Na veletrhu představil trojnohou plastovou židli AMORPHIC CHAIR, která přes svou originalitu splňuje všechny nároky na komfortní sezení. Za další židle z dílny Finna Stonea hovoří již sami názvy: Ball Chair (židle kulového tvaru), Fork (židle coby prohlá vidlička), Brain (mozek), HOBBLEBOBBLE a další.

Mladí nápadití britští designeři nemají však na růžích ustláno. V  České republice prý zatím marně hledají pro své výrobky dosti osvíceného a odvážného distributora.
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších …

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších…

Diskuze na téma "Střípky z Art & Interior I. díl"

Buďte první a napište komentář k  "Střípky z Art & Interior I. díl"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE