Strojní omítání urychlí výstavbu i rekonstrukci

Omítky chrání stavební konstrukce před působením vnějších i vnitřních vlivů prostředí a současně stavbu zkrášlují a dodávají jí osobitý výraz. Rychlým a moderním způsobem omítání stěn a stropů jsou strojní omítky. Používají se k omítání rodinných domů, bytových domů i průmyslových prostor. Strojním omítáním docílíme velmi kvalitního výsledku během krátké doby. Například menší rodinný dům může být omítnutý už do týdne.

Výhody strojních omítek

Strojní omítání přináší mnoho výhod. Především rychlou realizaci (100 m2/den/4 pracovníci), vysokou kvalitu provedení, eliminaci prasklin, dobré tepelné vlastnosti i hygienické parametry, neprůzvučnost, stálost a odolnost omítky. Materiály pro strojní omítky jsou přizpůsobeny současným vysokým nárokům na výstavbu. Tyto suché maltové směsi vznikají v moderních výrobnách, kde jsou jednotlivé parametry kontrolovány výpočetní technikou. Tím je zaručena rovnoměrná kvalita směsi, ale i obsah všech jejích složek a stálé vlastnosti materiálu. Nehrozí výkyvy kvality jako při přípravě omítky na stavbě. Metoda strojního omítání je šetrná k životnímu prostředí, doprava směsí na pracoviště (v pytlích nebo silech) nezabírá téměř žádný pracovní prostor a při omítání vzniká jen minimální odpad. Omítky jsou otěruvzdorné, hygienicky nezávadné a budovu esteticky pozvednou.

Jak probíhá strojní omítání

Strojní omítky jsou na stěny aplikovány pomocí stlačeného vzduchu, který maltu přenáší hadicí z mísícího stroje umístěného na staveništi před stavebním objektem, do ručního nástroje, který stříká směs na stěny. Protože dochází k úspoře práce dělníků, je cena strojního omítání nižší než cena za klasické ruční omítky.

Omítky Maxit

Maxit je v současnosti jedním z dodavatelů nejkvalitnějších omítkových systémů. Materiál je vyráběn v Německu, kde jsou stanoveny vysoké požadavky na kvalitu. Maxit vyvinul novou gletovanou vápenosádrovou omítku IP 23E, která je hladká a vzhledově podobná rovinnému a hladkému povrchu sádrokartonu.

Druhy omítek

Omítek pro strojní nanášení je velké množství. Důležité je především, zda chceme omítku v exteriéru či interiéru, jednovrstvou nebo vícevrstvou, případně máme-li jiné specifické požadavky.

Realizace

Omítání provádí realizační firma, která nabídne své zkušené a prověřené pracovníky. Materiál je dopraven na místo a realizace omítek zajištěna na klíč.

Zdroj: www.stavsem.cz
STAvební SErvis Mělník spol. s r.o. Poslat poptávku