Sdílet
 

Tesařské konstrukce menších zahradních staveb

Datum vydání: 30.08.2013 | autor:

I u drobných staveb vyžadujeme, aby byly konstruovány kvalitně, z kvalitního materiálu a něco vydržely. Obraťte se na mistry tesařského řemesla. Kromě konstrukcí krovů šikmých střech se zabývají výrobou veškerých konstrukcí drobných staveb pro vaši zahradu. Trámy, hranoly, krokve, vaznice - to jsou komponenty, které vyrábějí s nekompromisní přesností a dokáží z nich sestavit nejrůznější zahradní prvky včetně těch atypických. Jejich služeb můžete využít ať už plánujete altánek, besídku, pergolu, či jakýkoliv jiný přístřešek.

Jednoduchá dřevěná konstrukce pro nejmenší Jednoduchá dřevěná konstrukce pro nejmenší
Jednoduchá dřevěná konstrukce pro nejmenší

Originál z vlastní hlavy nebo osvědčenou klasiku?

Tesař s vámi prodiskutuje vaše představy o budoucím zahradním architektonickém prvku. Můžete si předem připravit jednoduchý náčrtek. Pokud dáte více na odborný názor než na vlastní fantazii, nabídne vlastní možnosti a varianty řešení přijatelné právě pro váš pozemek. Z těch po korekci vámi - investorem vyplyne konkrétní architektonický návrh. Nebo se můžete rozhodnout pro některou z osvědčených typizovaných konstrukcí, které byly již dříve úspěšně 'odzkoušeny“ u předcházejících zákazníků.

Někdy je problém vytypovat v zahradě dostatečně rovnou část terénu. Firma pak musí povrch nejdříve vyrovnat například vrstvou štěrku. Stavba může být z mnoha druhů dřeva (vždy pečlivě vysušeného), nejpoužívanější je ale smrk. Jeho tvrdost a kvalita vyhovují a je cenově dostupný.
Střecha besídky, pohled zdola Střecha besídky, pohled zdola
Střecha besídky, pohled zdola
Pergola Pergola
Pergola

Altány a besídky

Altán či besídka přinese do vaší zahrady kousek romantiky. Jako odpočinkové místo by měly být tyto stavby vybaveny vkusnými a zároveň pohodlnými dřevěnými lavičkami. Altány bývají vybavené hranatými či zaoblenými okny a bývají většinou umístěny v klidném zákoutí zahrady. Stejně jako besídky, které jsou však otevřené - bez oken. Nebo tam, kde se nabízí ten nejzajímavější výhled. U otevřené besídky se můžeme kochat doslova na všechny strany. Nebude nás ale dobře chránit před větrem. S převažujícím směrem větru kalkulujte také u besídky či altánu, ve kterých hodláte grilovat.

Pergoly

I od pergoly si slibujeme relaxaci a příjemný kontakt s přírodou. Chceme tam mít především soukromí, klid a ochranu před mírným nečasem. Bylo by určitě škoda připravit se o požitek z posezení v zahradě jen kvůli mírnému větru či dešti. Pokud je pergola zcela otevřená nebo s tenkými trelážkami, ochrannou bariéru vytvoří vhodně zvolené rostliny. Ty se mohou pnout i po nataženém provázku nebo drátěnce.
Pergola Pergola
Pergola
Zahradní přístřešek Zahradní přístřešek
Zahradní přístřešek
Zvonička Zvonička
Zvonička
Moderní tesařské dílny jsou perfektně strojově vybaveny. Lze vytvářet různé profily a opravdu výrazně dekorativním prvkem vaší zahradní stavby se může stát zábradlí. Přesto nezapomeňte, že prioritní je bezpečnost. Konstrukce tedy musí být také dostatečně bytelné. Zábradlí a tvar střechy jsou rozlišovací prvky staveb, které vyjadřují vkus a styl majitele.

Pokud výrobcům záleží na celkové kvalitě, volí pro povrchovou úpravu jen nátěry od vybraných osvědčených výrobců. Lazura pak dřevo nejen zkrášlí, ale také významně prodlouží jeho životnost. Lépe je natírat alespoň některé části v dílně, tedy v dostatečně bezprašném prostředí s vhodnou teplotou. Ještě účinnější ochranou dřeva je impregnace prováděná nátěrem, nástřikem, máčením, nebo tlakově. Toto chemické ošetření funguje velmi dobře proti hmyzu, houbám a plísním.

Zdroj: www.strechy-ondracek.cz
Ondráček Tomáš Tesařství

Ondráček Tomáš Tesařství

Brno, Jundrov, Jundrov 465 E, 63700
Tel: 603 284 378
Web: http://www.strechy-ondracek.cz
E-mail: strechynaklic@email.cz
Facebook: strechyondracek
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Ondráček Tomáš Tesařství

Brno, Jundrov, Jundrov 465 E, 63700
Tel: 603 284 378
Web: http://www.strechy-ondracek.cz
E-mail: strechynaklic@email.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Pergola, terasaPergola, terasa

  Plánujete na svém pozemku terasu, která volně navazuje třeba na obytné prostory vašeho domu? Chcete si vytvořit přirozené zastínění pergolou, porostlou popínavými rostlinami? Chcete ze své terasy dojít až k bazénu a osvěžit se?…

 • Jak využijeme zastřešenou terasu?Jak využijeme zastřešenou terasu?

  Zastřešte si terasu odolnou pergolou a získáte chráněný prostor pro posezení s rodinou a přáteli, barbecue, ale i vaření, místo pro domácí práce i vlastní povolání v klidu zahrady a nebo třeba malé domácí fitness.

 • Jaké známe typy pergol a markýz a jaké nabízí možnosti?Jaké známe typy pergol a markýz a jaké nabízí možnosti?

  Napadlo vás rozšíření odpočinkového prostoru směrem do zahrady? Rozhodli jste vytvořit si stinné posezení pro sebe a své přátele?

Diskuze na téma "Tesařské konstrukce menších zahradních staveb"

Celkem komentářů: 2

Nerezové kování 24.04.2014, 13:15:07

Jen bych dodal, že u zahradních staveb je důležité klást důraz na to, aby veškeré kování bylo z nerezu http://www.metal-trade.cz/cs/eshop/nerezova-kovani . V minulosti jsem na chalupě postavil pergolu, kování jsem tam dal klasické a teď se to na stavbě hodně negativně projevuje.

Přístřešek pro auta 20.03.2014, 14:06:39

Tak takový přístřešek jsem dělal pro auta, ale jinak třeba na pergolu bych si rozhodně netroufl. Hlavně kvůli podlaze, když už pergolu tak s dřevěnou (http://www.empiri.cz/massaranduba-drevene-terasy-90-2/) podlahou a to už bych neriskoval

Přidat nový komentář k  "Tesařské konstrukce menších zahradních staveb"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE