Sdílet
 

Věncovka VT 8 zlepšuje vlastnosti obvodového zdiva

Datum vydání: 05.06.2007 | autor:
Zdicí systému POROTHERM se rozrostl o další novinku. Věncovka VT 8 ve spojení s tepelným izolantem je určena k podstatnému omezení vzniku tepelných mostů v místě, kde dochází ke styku obvodového zdiva se stropní konstrukcí. Spolu s tepelným izolantem tvoří potřebný základ pro dobetonování stropu a zajišťuje požadované tepelné vlastnosti obvodového zdiva.
Foto Wienerberger
Foto Wienerberger
Věncovka VT 8 přichází na trh ve třech základních rozměrech (věncovka VT 8/19,5 - 497 x 80 x 195 mm, věncovka VT 8/23,8 - 497 x 80 x 238 mm
a věncovka VT 8/27,5 - 497 x 80 x 275 mm) a objemovou hmotností 800 až 1000 kg/m3. Na metr zdiva jsou jí potřeba dva kusy.

Věncovky se používají v místě styku obvodového zdiva se stropními konstrukcemi. Jsou vhodné pro všechny typy stropních konstrukcí - polomontované, prefabrikované i monolitické v tloušťkách od 190 do 290 mm. Výška použitých věncovek se přitom vždy stanovuje podle tloušťky použité stropní konstrukce a tloušťky podmaltování.

Jedna vrstva věncovek se vyzdí do vnějšího líce zdiva, na vnitřní část obvodového zdiva se na těžký asfaltový pás uloží do lože z cementové malty stropní prvky. Ve vodorovném směru se k sobě věncovky ve spojení pero + drážka kladou na sraz bez promaltování svislé styčné spáry. K jejich vnitřní straně se následně přiloží pás izolantu a přichytí se k nim maltou ve tvaru tzv. fabionu (zaoblený nebo profilovaný přechod mezi stropem a stěnou). Při tomto kroku je nutné zajistit, aby izolant z pěnového polystyrenu nebyl v konstrukci v přímém kontaktu s asfaltovým pásem. Do zbylého prostoru mezi věncovou a stropní konstrukcí se vyváže vodorovná výztuž ztužujícího věnce. Pokud jsou použity panely, zalijí se betonem předepsané třídy pouze věnce. V opačném případě se zalévá celá stropní konstrukce. Výztuž přitom musí být kryta betonem o tloušťce alespoň 25 mm.

Nová věncovka poskytuje řadu výhod. Lze ji v jakémkoli místě snadno rozdělit, díky spojení na pero + drážku nabízí jednoduché a rychlé zdění. V místě stropní konstrukce tvoří ideální podklad pro omítku, čímž usnadňuje a zrychluje technologii zdění. Věncovka VT 8 je na českém trhu k dispozici od března 2007, a to s cenou za jeden kus již od 44,60 Kč vč. DPH.
Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

Wienerberger cihlářský průmysl, a. s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 844 111 123
Web: www.porotherm.cz
E-mail: info@wienerberger.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Wienerberger Cihlařský průmysl a.s.

České Budějovice, Plachého 388/28, 37006
Tel: 383 826 111
Web: http://www.wienerberger.cz
E-mail: info@wienerberger.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?Jak se dá bydlet tradičně, zdravě a přitom úsporně?

  Bez zateplení a s cihlami HELUZ. I tak se dá postavit dům. A co víc – vnější zateplení obálky domu se časem ukázalo jako nesmysl, byť je stále ještě novodobou „ekomantrou“ číslo 1!

 • Zateplovat nebo nezateplovat?Zateplovat nebo nezateplovat?

  Normální je nezateplovat! Tedy pokud chcete bydlet zdravě a přitom úsporně a komfortně. Řešením jsou jednovrstvé stavební konstrukce ze zateplených cihle. Tedy vlastně zateplovat, ale jinak!

 • Závady na stavbách a způsoby, jak jim předejítZávady na stavbách a způsoby, jak jim předejít

  Některé závady a nedodělky lze odstranit při předání hotového díla. Jiné, a často mnohem závažnější, se však projeví až během záruční lhůty nebo dokonce až po ní. Náprava pak bývá složitá a finančně nákladná.

Diskuze na téma "Věncovka VT 8 zlepšuje vlastnosti obvodového zdiva"

Buďte první a napište komentář k  "Věncovka VT 8 zlepšuje vlastnosti obvodového zdiva"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE