Sdílet
 
Výškové práce, jeřábnické práce

Výškové práce oceníte při jakékoli kalamitě

Datum vydání: 04.10.2012 | autor:

Kalamitami způsobené akutní problémy, nebo naopak jejich následky, je možné zcela jistě řešit mnoha způsoby. Bezpečnou, rychlou, účinnou a finančně dostupnou pomoc nabízejí firmy zabývající se výškovými pracemi.

Odstraňování následků kalamit ve výšce, nejprve je třeba dostat se na místo Odstraňování následků kalamit ve výšce, nejprve je třeba dostat se na místo
Odstraňování následků kalamit ve výšce, nejprve je třeba dostat se na místo
Přílišná sněhová nadílka ohrožuje střešní konstrukce i kolemjdoucí Přílišná sněhová nadílka ohrožuje střešní konstrukce i kolemjdoucí
Přílišná sněhová nadílka ohrožuje střešní konstrukce i kolemjdoucí
Veškeré činnosti ve výškách jsou ze své podstaty nebezpečné a při neodborném provádění velice riskantní. Profesionální přístup je založen na soustavném prověřování znalostí, neustálém zdokonalování a kvalifikovaném přístupu jednotlivých pracovníků. Obecně platí, že jednodušší a efektivnější je naučit zdatného řemeslníka horolezectví, nežli přeškolovat horolezce na zdatného a platného řemeslníka. Při kalamitách a v případech, kdy podmínky pro výkon práce nejsou ideální, to platí dvojnásob.

Silný vítr láme stromy

Práce ve výškách a ještě k tomu v ne zrovna ideálních podmínkách zcela jasně vyžadují odborný zásah profesionálů. Při kalamitním stavu je zapotřebí provést nezbytně nutná opatření k odstranění nebezpečných větví, které mohou svým pádem ohrožovat zdraví a majetek osob pohybujících se v blízkosti stromu.

Sněhová nadílka, mráz a rampouchy

Zimní období je radostí, avšak často i velkou starostí. Sněhové převisy a rampouchy mnohdy ohrožují kolemjdoucí nejen ve městech. Obleva je potom hotovou pohromou a často jde o minuty. V těchto náročných podmínkách, kdy je vše kluzké a nevypočitatelné, se nevyplácí pouštět se do záchranných akcí bez znalostí práce ve výškách a zkušenostmi s horolezeckým vybavením. V těchto případech naleznete jen stěží vhodnější řešení, než přizvat odborníky na práce ve výškách. .
Silný poryv větru, který může trvat jen pár vteřin - a střecha je na zemi Silný poryv větru, který může trvat jen pár vteřin - a střecha je na zemi
Silný poryv větru, který může trvat jen pár vteřin - a střecha je na zemi

Kalamity ve stavebnictví

Silný vítr neláme pouze větve stromů. Během chvilky dokáže srolovat plechovou střechu, zdemolovat krov šikmých střech a v těch extrémnějších situacích například zbořit zdi polorozpadlých budov, kterých bohužel přibývá.

V těchto případech se často nabízí možnost použití vysokozdvižné plošiny, byť se to však mnohým může zdát jednodušším řešením, prodraží se. Dokonce i stavba lešení je nejen časově náročnější, ale také dražší variantou. V kalamitních situacích jde ale nejen o peníze. Prim hraje každá minuta, a proto i v těchto vypjatých situacích pomohou specialisté na lanech.

I práce ve výškách má své limity a omezení, od toho jsou tu však odborníci, kteří dovedou operativně řešit i ty nejvypjatější situace. Práce ve výškách provedou rychle, bezpečně a kvalitně. Jednak nám ušetří čas i peníze, zbaví nás však i starostí a vlastní zodpovědnosti.

Zdroj: www.miroslavjelinek.kvalitne.cz
Miroslav Jelínek

Miroslav Jelínek

Praha, Žižkov, Chvalova 1696/10, 13000
Tel: 737 373 389
Web: http://www.miroslavjelinek.kvalitne.cz
E-mail: miroslav.jelinek@mybox.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Miroslav Jelínek

Praha, Žižkov, Chvalova 1696/10, 13000
Tel: 737 373 389
Web: http://www.miroslavjelinek.kvalitne.cz
E-mail: miroslav.jelinek@mybox.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Výškové práce oceníte při jakékoli kalamitě"

Buďte první a napište komentář k  "Výškové práce oceníte při jakékoli kalamitě"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE