Vytápět výjimečnou technologií Zobrazit fotky zobrazit 3 fotky

Trápí vás studené ruce a nohy? Topíte na maximum a výsledek žádný, jenom peněženka je lehčí? Řešení přináší infratopení nebo-li infračervené topné panely (IR). Pořizovací i provozní náklady jsou nižší a efekt se dostaví okamžitě. Představíme vám, jak tato technologie funguje.
Prezentuje ji společnost Montesolar spol. s r.o. zabývající se novými ekologickými a úspornými vytápěcími technologiemi – INFRAČERVENÉ TOPNÉ PANELY a zdroji energie, které lze dále využívat - SOLÁRNÍ PANELY.

Vesmírný program otestoval a používal infračervené topné panely po řadu let, a proto tato technologie nebyla přístupná.
Solární panely jsou High – tech technologií, která je výkonnější než stávající kolektory a jejich inovace pro ohřev vody je fascinující pro celý svět.

Infratopení je založeno na infračerveném vlnění, které produkuje IR topný panel. Odborníci tvrdí, že je vysoce efektivní a původně bylo vyvinuto pro vesmírné lety.
Teplo vzniká tak, že elektrický proud prochází nekovovými materiály, nic se nerozžhavuje a hlavně vlnová délka je zcela odlišná. Tím vzniká vysoce účinné sálání s vlnovou délkou shodnou s částí slunečního spektra.

Při tomto vytápění dochází k podobnému efektu jako při pobytu na slunci, kdy působení sluneční energie vnímáme a cítíme. IR vlny pronikají do zdí, podlahy, stropu, interiéru místnosti, která je ohřívána a následně dochází k ohřevu vzduchu v místnosti. Vzniká velmi příjemné klima, pohoda, která je velmi těžko dosažitelná u konvenčních vytápěcích systémů.
Vzduch je rovnoměrně teplý v celé místnosti (ne tedy v horní části místnosti). IR vytápění dále minimalizuje vlhkost zdiva, zabraňuje tvorbě plísní ve zdivu. Proč? Dochází k zahřívání celého objektu.
Výhody infratopení jsou opravdu nezanedbatelné, posuďte sami:
  • přijatelné pořizovací náklady
  • příjemná tepelná pohoda
  • minimalizace tvorby suchého teplého vzduchu
  • vhodné pro alergiky
  • zabraňuje tvorbě vnitřních plísní zdiva
  • nízká spotřeba elektrické energie
  • lehká manipulace
  • ekologie
  • úspora času (odpadají starosti s pořizováním tuhých paliv)
  • dlouhá životnost
Infračervené topné panely jsou tvořeny ze tří vrstev. První, tzv. jádro, zaručuje dlouhou životnost panelů. Tuto vrstvu tvoří speciální karbonouhlíková směs, která má výhodu v tom, že rovnoměrně vyhřívá po celé ploše. Jádro je zalisováno ve speciální buničině.
Druhou vrstvu tvoří bezpečnostní sklo v několika barevných odstínech s důrazem kladeným na bezpečnost uživatelů.
Třetí vrstva je alternativní. Jde o dekorativní část infračervených topných panelů. Je možné si vybrat ze široké dekorativní nabídky motivů.
Nezanedbatelné není ani to, že infračervené panely jsou vhodné pro alergiky, protože nedochází k velké cirkulaci vzduchu. Nehrozí ani suchý a přetopený vzduch. Okolní teplota vzduchu v prostorách bývá kolem 21°C. Tato teplota je dostačující, protože vlny IR panelů prostupují i do lidí, hřejí je, a proto je zbytečné a nehospodárné vytápět objekt na vyšší teplotu.

Instalace je jednoduchá. Jedná se o závěsný systém na zeď, který spočívá ve 4 úchytech připevněných pomocí přiložených šroubů a hmoždinek do navrtaných děr ve zdi. Rozteč středů mezi profily je 15 cm ve vodorovné i svislé poloze. Přívodní kabel od IR zapojíme do zdrojové zásuvky a – hotovo!

Infračervené topné panely mohou být používány v každém typu staveb s ohledem na její konstrukci, použité stavební materiály. Určeny jsou hlavně pro rodinné domy, venkovská sídla, chalupy, sály, podkrovní místnosti a průmyslové haly s potřebou vytápění.

Pokud se týká provozních nákladů na vytápění, jsou více než zajímavé a v porovnání s klasickým vytápěním jsou bezkonkurenční!

Zdroj: www.montesolar.cz/