Znáte lokálně snížené podhledy? Zobrazit fotky zobrazit 9 fotek

V moderních interiérech je na prvním místě velký a otevřený prostor s velkými okny a širokým výhledem. Jak ale v takovém prostoru docílit útulnosti? A jak dosáhnout správné akustické pohody, aby se zde každé slovo nerozléhalo jako v divadle? Víte, jak rozvrhnout světlo v prostoru, a proč je dobré mít možnost volby světelné scény pro konkrétní potřebu? Jak nám v tom pomohou lokálně snížené podhledy?

Mnoho lidí si při plánování a pořizování nového domu sice uvědomuje důležitost krásného designu, ale zapomíná na to, že v novém domě budou především žít. Například slova jako „akustika“ zná stavební architekt často jen ze školy a více je již neřeší. Na prvním místě je přece atraktivní stavba, což je synonymem designu, prostoru, minimalistického vzhledu a krásných výhledů.

Ovšem právě akustická vyváženost místností hraje též důležitou roli v celkovém pocitu pohody a útulnosti. Problémem se pak zabývá příliš pozdě, a pokud je vůbec řešitelný, stojí to zákazníka nemalé finanční prostředky.
To samé se týká světelné pohody. Je sice fajn, že přes den proudí velkými okny dovnitř spousta přirozeného světla, ale stačí jen stáhnout žaluzie a nastává problém. A co teprve po setmění. Jedno centrální svítidlo či ještě 2 nástěnná často nestačí a vhodná světelná atmosféra, to nejsou jen 2 až 3 rozsvícené žárovky.

Řešením pak mohou být právě lokálně snížené podhledy, které vybavíme větším počtem úsporných bodových zdrojů světla, respektive variabilními světelnými scénami. Lokálně snížené přitom znamená, že se nevzdáváme prostoru, nesnižujeme strop celé místnosti, pouze jeho vhodně vymezenou část.
Architekti a designéři firmy ALNUS se komplexním návrhům i realizacím interiérů věnují již 25 let. Funkční design pro ně nikdy není jen záležitostí blyštivého vzhledu. Vždy se přitom zabývají všemi problémy skutečného bydlení, včetně akustiky a osvětlení. Barevnou vyváženost umocňují interiéry ALNUS variabilními světelnými scénami. Kombinace s lokálně sníženými podhledy pak ještě dotváří akusticky příjemnou atmosféru vašeho bydlení.

Svěřte své potřeby lidem, kteří řeší a realizují interiéry již 25 let – doma i v zahraničí. Kontaktujte firmu ALNUS!

Zdroj: www.alnus.cz
ALNUS, spol. s r.o. Poslat poptávku