ČESKÉSTAVBY.cz - vše o stavbě, zahradě a bydlení

Nejste přihlášen(a).

Pokládka vinylové podlahy

Plovoucí podlahy z osvědčených materiálů

Plovoucí podlahy z osvědčených materiálů

Plovoucí podlahy jsou na trhu dostupné ve čtyřech materiálových variantách. Představme si postupně plovoucí podlahy dřevěné, laminátové, korkové a vinylové.

Nejodolnější podlahy? Z vinylu!

Nejodolnější podlahy? Z vinylu!

Pokud hledáte skutečně odolnou podlahu, určenou pro pokládku do místností s podlahovým vytápěním a snadno udržovatelnou, řešením je vinyl.

Z jakého materiálu si vybrat plovoucí podlahu?

Z jakého materiálu si vybrat plovoucí podlahu?

Materiály plovoucích podlah splní přání každého z nás, respektive nabídnou řešení pro jakýkoli interiér.

Nové vinylové dlaždice do sebe zamknete a je hotovo

Nové vinylové dlaždice do sebe zamknete a je hotovo

Představujeme novinku – dlaždice Fortelock ze 100% PVC, které položíte jednoduše a nezávisle na podkladu. Aretují se do sebe zámky a k pokládce stačí gumová palička a nůž.

Vinylové podlahy lepené a plovoucí

Vinylové podlahy lepené a plovoucí

Vinyl je sice umělý materiál, ale svým vzhledem dovede věrně napodobit přírodní dřevo a oblibu si získává hlavně pro své užitné vlastnosti. Uvažujete o nové podlaze? Co právě vinyl?

Pěkný a originální vzhled podlahy i dobrou cenu nabízí vinyl!

Pěkný a originální vzhled podlahy i dobrou cenu nabízí vinyl!

Vinylové podlahy se derou na výsluní díky svému vzhledu, imitacím přírodních materiálů, nízkým nárokům na údržbu, rychlé pokládce a vysoké životnosti. A samozřejmě též rozumné ceně.

Jak probíhá pokládka vinylové podlahy?

Jak probíhá pokládka vinylové podlahy?

Jak položit vinylové podlahové dílce na pero a drážku a proč jsou tyto podlahy lepší než klasické PVC podlahy v rolích?

Z čeho se vyrábí vinylová podlaha

Z čeho se vyrábí vinylová podlaha

Jaká je skladba vinylových podlah a z čeho se vinylové podlahy vyrábí? Jaké vrstvy u těchto podlah najdeme?


Jakou podlahu? Vinyl nebo korek?

Dobrý den, ve starším rodinném domku pomalu dokončuji rekonstrukci podkroví svépomocí, brzy bude vymalováno a zbyde jen položit plovoucí podlahu. Tady ovšem nastává problém, který doma hrozí rozvodem ;) . Hlavní dotaz zní : Vinyl, nebo Korek. Korek jsem si vyhlédl v tloušťce 8mm v dekoru dřeva na HDF desce. Já argumentuji teplostí, tichostí a přírodním materiálem - ale žena někde zaslechla, že u tohoto druhu podlahy časem dochází k drolení spodní korkové vrstvy a tím taky zkrácení životnosti. Pokud by šlo o vinyl - jaký zvolit (bez lepení) : jaké jsou například rozdíly v chování podlahy u vinylu 4,2 - 5,0 mm oproti vinylu na HDF desce o tloušťce 9,4 - 9,8 mm ? Je pravda, že se vinyl může při vysokých teplotách na přímém slunečním svitu (přes střešní okna) vlnit ? Pomůžete nám prosím vyřešit toto dilema a zabránit rozvodu...?? :) Podklad je dřevěný rošt na betonové podlaze, vyplněný tepelnou izolací, na něm záklop 2x OSB 15 mm. Prostor je otevřený (cca 40m2), rozdělený středem procházejícím komínem a bude sloužit jako ložnice a relaxační koutek s knihovnou. Zbytek podkroví tvoří ještě oddělená šatna, kde si vystačím s nějakým levnějším laminátem... Děkuji za případnou reakci a pomoc s vyřešením problému. Vít Prchala

MOZAIKA Lovosice s.r.o.

Dobrý den, jednoznačně vinyl. Buď měkčený v metráži, nebo tvrdé vinylové dílce. Dílce jsou v zámku kladené na speciální podložku,…

Jak položit vinylovou podlahu? Zvládnete ji položit svépomocí nebo byste si raději měli pozvat podlaháře? Jaký druh vinylové podlahy vybrat a na co při pokládání nezapomenout? Přečtěte si návody, postupy a rady od odborníků nebo dodavatelů podlahových materiálů.

Reklama