Sdílet
 

Odborná realitní poradna: Právní servis

Dotaz: Právní servis

Dobrý den,

při koupi nemovitosti mi realitní kancelář slíbila, že mi zdarma zařídí "právní servis". Co si mám pod tímto představit?

Děkuji za odpověď.

Dotaz položil/a: , 17.07.2014

Odpovědi k dotazu: Právní servis

S otázkou, co tím realitní kancelář myslela, byste se musel obrátit na tu kterou RK, se níž jste jednal. V obecné rovně lze říci, že účtovat si odměnu za poskytování služeb mohou pouze ze zákona oprávněné osoby (advokáti, notáři). Realitní kanceláře např. pro sepis kupní smlouvy, připravují podklady a právní služby zajišťují nejčastěji prostřednictvím oprávněných osob, se kterými spolupracují. Některé společnosti nebo společnosti seskupené do sítí mohou mít oprávněné osoby ve svém kádru. O skutečnosti, zda právní servis bude účtován přímo např. advokátem nebo zda bude poskytování takové služby předmětem vyrovnání mezi RK a právníkem, by klienta měla solidní RK informovat předem.
Odpověděl/a: Asociace realitních kanceláří České republiky, 17.07.2014
Sdílení dotazu
Sdílejte na sociálních sítích

Vybíráme články

Celkem komentářů: 1

Pronájem bytu v domě a vodoměr a elektroměr 02.05.2015, 12:45:04

Dobrý den, majitel domu, ve kterém bydlím v pronájmu, "vytvořil" z původního dvojdomku bytový dům o 7 bytových jednotkách. Je jeho povinností instalovat ke každému bytu vodoměr a elektroměr ? V domě je navíc bazén, který v podstatě nikdo nepoužívá, ale majitel dočerpávání a vytápění bazénu také zahrnuje do platby. Což chápeme jako společné prostory, spíše bych potřebovala vědět, jestli je vodoměr ke každému bytu povinností.

Přidat nový komentář

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE