Nalezeno 24 dotazů

Převod družstevního bytu

Dotaz: Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jak je to po zaplacení (resp. doplacení) anuity u družstevního bytu. Zda je automaticky byt převeden do OV. Co je třeba k tomuto převedení, popř. jaké poplatky z toho plynou. Děkuji za odpověď.

RK Stejskal.cz s.r.o.

Vážená paní, vzhledem k tomu, že neuvádíte o jaký typ družstevního bytu se jedná, odpovím Vám obecně.I když je splacena anuita u…


Družstevní byt

Dobrý den, máme takový problém, jsme nájemníky družstevního bytu v družstevním domě, který má 6 bytových jednotek, jediným vlastníkem toho domu je bytové družstvo.
V současné době, kdy byl přiveden do obce plyn řešíme problém se dvěma byty, které chtějí i nadále topit do společného kotle na pevná paliva jako dosud. Čtyři bytové jednotky by se rádi odpojily od tohoto centrálního vytápění a chtěly by si zřídit samostatné vytápění.

Bytové družstvo nám nechce dovolit ani se odpojit od společného vytápění ani nechce nařídit pokud je schválena nadpoloviční většina jiný typ vytápění. Stávající kotel na pevná paliva je již v havarijním stavu, ale nám není dovoleno z naší strany tento problém si vyřešit dokud nás nebude 100%.
Má bytové družstvo na takovýto postup nárok? A jak můžeme hájit své zájmy?

RK Stejskal.cz s.r.o.

Přečetla jsem si Váš dotaz, kde popisujete svůj problém. Pokud se nemýlím, jste majitelem dr. práv a povinností v družstvu, který vlastní…


Smlouva budoucí

Dotaz: Dobrý den. Dá se pasáž ze smlouvy o smlouvě budoucí o převodu práv k družstevnímo bytu vztáhnout i na trvalý pobyt nějaké osoby? Cituji: budoucí převádějící výslovně prohlašují, že na výše uvedeném bytě neváznou žádné závazky? Děkuji. Jančík Josef

RK Stejskal.cz s.r.o.

Dobrý den, pane Jančíku, Vámi citovaná pasáž se dá uplatnit i do tohoto druhu smlouvy. Samozřejmě záleží na celém kontextu smlouvy a…


Převod družstevních práv z otce na dceru

Dobrý den, mohli by jste mi zodpovědět otázku. Převod členských práv a povinností § 230 O.Z. z otce na dceru a to bezúplatně. Podléhá to nějaké dani ?

RK Stejskal.cz s.r.o.

Dobrý den, převod družstevních práv a povinností nepodléhá žádné dani, pokud tam nevzniká daň z příjmu. Ale to předpokládám nebude…