Sdílet
 

Bezúdržbové WPC terasy a ploty nové generace

Datum vydání: 20.03.2018 | autor:

Venkovní terasa je pro mnohé nezbytnou součástí zahrady, kde mohou trávit letní večery s přáteli při grilování, stolovat s rodinou na čerstvém vzduchu nebo si jen tak v pohodlném křesle číst oblíbenou knihu. Stavbou kvalitní terasy můžeme dosáhnout dokonalého vzhledu nejen vlastního domu, ale i celého okolí. Přesto však bývá realizace terasy jednou z posledních činností, které při dokončení domu provádíme. Jedním z důvodů, proč se nám do terasy ze dřeva nechce investovat, je představa neustálé údržby, olejování, nátěrů, a to všechno s tím výsledkem, že ji po pár letech budeme nuceni stejně vyměnit, jelikož si dřevo vybere svou daň.

Terasa z WPC Terasa z WPC
Terasa z WPC
Co kdyby však existoval materiál, který by postrádal veškeré nežádoucí vlastnosti dřeva a zároveň si zachoval jeho krásu a přirozenost, nebylo by to úžasné? Dnes je i toto možné prostřednictvím materiálu s označením WPC (wood plastic composite) neboli dřevoplast. Pokud to zjednodušíme, spočívá výroba ve spojení dřevité složky (nejčastěji ve formě moučky nebo granulátu) s polymery plastu a přidanými aditivy, které se smíchají v přesném poměru, který má však každý výrobce jiný, stejně jako použité dřeviny či plastovou složku. Z této směsi se následně extrudérem vytlačí požadovaný výrobek podle vložené formy. Výsledkem je pak tvarově přesný výrobek, který si zachoval přirozenost a pocit z pravého dřeva, avšak dokonale odolný proti všem venkovním vlivům, kterým se běžné dřevo neubrání.
Oplocení z dřevoplastových prken Oplocení z dřevoplastových prken
Oplocení z dřevoplastových prken
Využití dřevoplastových terasových prken Využití dřevoplastových terasových prken
Využití dřevoplastových terasových prken
Toto „umělé dřevo“, jak se WPC také přezdívá, si zákazníci rychle oblíbili a nejen v Severní Americe se stalo již takřka normou při realizaci venkovních teras. Jeho hlavní výhodou je bezesporu dlouhá životnost a prakticky nulová údržba - terase nejlépe posloužíte, pokud ji dvakrát do roka opláchnete vodou. Nemusíte se obávat žádných prasklin ani třísek, což ocení především rodiny s malými dětmi. Materiál je barevně stálý a odolný proti dopadajícímu UV záření. Díky plastové složce jsou dřevoplastové výrobky dokonale chráněné proti plísním a dřevokazným houbám, stejně tak proti vlhkosti a chemikáliím.

Terasová prkna se v zásadě vyrábí ve dvou provedeních - buďto jako plný nebo dutý profil a každé řešení má své výhody a nevýhody. U plného profilu nemusíte řešit spádování podkladu, jelikož nemá voda kde zůstat, dutá prkna bývají zase výrazně lehčí a je s nimi tedy snazší manipulace při montáži. Na straně dutých profilů je také cena, která je oproti plným prknům logicky nižší, aniž by byla ovlivněna výsledná kvalita terasy.
Dřevoplastová terasová prkna Dřevoplastová terasová prkna
Dřevoplastová terasová prkna
Detail dřevoplastového terasového prkna Detail dřevoplastového terasového prkna
Detail dřevoplastového terasového prkna
Mezi nejkvalitnější WPC materiály na trhu patří výrobky značky NEXTWOOD. Terasová prkna NEXTWOOD se vyznačují velice odolnou konstrukcí profilu a oboustranným provedením, kdy jsou z jedné strany zaoblené 3D drážky odolné proti oděru a z druhé strany je 3D design ve věrné imitaci pravého dřeva. Výhodou těchto výrobků je také jejich velice snadná montáž, kterou podle dodávaného návodu zvládne každý kutil. Důležité je také zmínit, že materiál je zcela zdravotně nezávadný, ekologicky šetrný a 100% recyklovatelný. NEXTWOOD nabízí nejen dřevoplastové terasy, ale také plotyzábradlí ve čtyřech oblíbených barvách – olše, třešeň, šedá a wenge. Zájemcům jsou k dispozici vzorníky, které je možné si vyzvednout na pobočkách v Praze, Plzni, Veselí nad Moravou, Bratislavě nebo přímo na centrále v Brně, kde je veškerý sortiment také skladem a termíny dodání jsou tak velice rychlé.

Pokud si chcete udělat rychlou představu o ceně WPC terasy, je Vám k dispozici online kalkulátor, případně se neváhejte obrátit na naše prodejce.
Vzorník dřevoplastových terasových prken Vzorník dřevoplastových terasových prken
Vzorník dřevoplastových terasových prken
Nextwood

Nextwood

Brno, Horní Heršpice, K terminálu 687/2, 61900
Tel: 420 516 101 112
Web: https://www.nextwood.cz/
E-mail: obchod@nextwood.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Nextwood

Brno, Horní Heršpice, K terminálu 687/2, 61900
Tel: 420 516 101 112
Web: https://www.nextwood.cz/
E-mail: obchod@nextwood.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Diskuze na téma "Bezúdržbové WPC terasy a ploty nové generace"

Buďte první a napište komentář k  "Bezúdržbové WPC terasy a ploty nové generace"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE