Sdílet
 

Bydlete zdravě se střešními okny Roto

Datum vydání: 30.01.2014 | autor:

Společnost Roto nechala svá okna jako jediný výrobce střešních oken na světě otestovat podle přísných kritérií německého Sentinel Haus Institutu. A výsledky testů potvrzují, že střešní okna a další výrobky Roto mají prokazatelně nízké emise škodlivin a jsou zdravotně nezávadné. Střešní okna Roto tedy prokazatelně zvyšují obytný komfort tím, že pod střechami neohrožují zdravé klima. 

Výklopné-kyvné střešní okno Roto Designo R8 s celoobvodovým kováním Výklopné-kyvné střešní okno Roto Designo R8 s celoobvodovým kováním
Výklopné-kyvné střešní okno Roto Designo R8 s celoobvodovým kováním

Co nejméně škodlivin ve vzduchu, který dýcháme

Zásadním požadavkem zdravého bydlení je co nejméně škodlivin jakéhokoli druhu v interiérech. A škodliviny se uvolňují právě ze stavebních konstrukcí. Jelikož je dnes prodyšnost plášťů budov mnohdy extrémně nízká kvůli rozsáhlým tepelně izolačním opatřením, škodliviny uvolňované ze stavebních materiálů se v interiéru velmi rychle hromadí. A to právě ve vzduchu, který dýcháme. A protože trávíme i více jak 90% času právě v uzavřených prostorách, je riziko ohrožení zdraví nahromaděnými škodlivinami vysoké. Proto je třeba věnovat maximální pozornost eliminaci škodlivin ve stavebních konstrukcích.

A právě z toho důvodu nechala společnost Roto svá střešní okna jako jediný výrobce střešních oken na světě otestovat podle přísných kritérií německého Sentinel Haus Institutu. A výsledky testů potvrzují, že střešní okna a další výrobky Roto mají prokazatelně nízké emise škodlivin a jsou zdravotně nezávadné. Střešní okna Roto tedy prokazatelně zvyšují obytný komfort tím, že pod střechami neohrožují zdravé klima.
Příčný řez nízkoenergetickým oknem Designo R8 s trojitým zasklením Příčný řez nízkoenergetickým oknem Designo R8 s trojitým zasklením
Příčný řez nízkoenergetickým oknem Designo R8 s trojitým zasklením

Nejen zdravé prostředí, ale především kvalitní výrobky

Výběrem značkových výrobků společnosti Roto se rozhodujete pro značkovou německou kvalitu. Výrobky jsou vyráběné pouze z prvotřídních materiálů a surovin a přesvědčují zákazníky i svou dlouhou životností, vysokou odolností a mimořádně snadnou údržbou. Než každý výrobek opustí závod, projde důkladným testováním podle přísných norem. Též prodej a montáž zajišťují pouze odborníci ve specializovaných prodejnách a partnerských stavebních a pokrývačských firmách. Za kvalitou Roto stojí 75 let zkušeností.

Na více jak 85% výrobků Roto je poskytována záruka 15 let i pro případy rozbití skla kroupami, prasknutí či zlomení kteréhokoli dílu kování a prasknutí plastového profilu rámu. Dlouhá životnost je přitom průběžně ověřována dlouhodobými testy. Výrobky jsou typické jednoduchým ovládáním a inteligentním řízením. Střešní okna jsou chráněna proti vloupání a povětrnostním vlivům, jejich rozměry jsou zcela přesné a okna jsou též opatřena značkovým kováním. Okna jsou inteligentně připravena na montáž, která probíhá rychle. Plastová okna jsou navíc recyklovatelná a vracejí se po ukončení své životnosti zpět do výrobního procesu jako druhově čistá surovina.
Efektní sestava s výklopnými - kyvnými střešními okny Designo R8 a kyvnými modely Designo R6 RotoTronic a fasádním napojením WFA Efektní sestava s výklopnými - kyvnými střešními okny Designo R8 a kyvnými modely Designo R6 RotoTronic a fasádním napojením WFA
Efektní sestava s výklopnými - kyvnými střešními okny Designo R8 a kyvnými modely Designo R6 RotoTronic a fasádním napojením WFA
Kyvné střešní okno je velmi nepraktické pro výhled ven Kyvné střešní okno je velmi nepraktické pro výhled ven
Kyvné střešní okno je velmi nepraktické pro výhled ven
Vnitřní ostění Roto v dekoru dřeva Vnitřní ostění Roto v dekoru dřeva
Vnitřní ostění Roto v dekoru dřeva
Střešní okna Roto v dekoru dřeva včetně vnitřního ostění Střešní okna Roto v dekoru dřeva včetně vnitřního ostění
Střešní okna Roto v dekoru dřeva včetně vnitřního ostění

Dekory dřeva

I plastová střešní okna mohou vypadat jako dřevěná. Dřevěná střešní okna a jejich teplý tón prostě mají své kouzlo, kterého se nechceme vzdát, i když hrají pro plastová okna jednoznačná fakta: dlouhá životnost a prakticky žádná údržba. Proto nabízí společnost Roto propojení útulné atmosféry, kterou má dřevo na svědomí s funkčností a praktičností střešního plastového okna. Řešením jsou dekorové fólie Roto.

Kyvná střešní okna Roto Designo R4 a výsuvně kyvná střešní okno Roto Designo R7 jsou nabízena
kromě standardní bílé barvy též v odstínu Borovice a Zlatý dub, což zajišťují právě dřevodekorové fólie. Svým dřevěným dojmem se tak okna přizpůsobí vzhledu a barevnosti interiéru a v podkroví mohou vzniknout nejrůznější designové kombinace a hry barev, aniž by bylo nutné zříkat se výhod plastového bezúdržbového okenního profilu. I dekorové fólie jsou navíc vyrobené z materiálu, který se snadno udržuje. Tato střešní okna jsou též doplněna plastovým vnitřním ostěním v odpovídajících dekorech dřeva. Ostění je odolné proti vlhku a také v podstatě bezúdržbové.

Nová zelená úsporám

Získejte dotaci na svá nová střešní okna Roto z programu Nová zelená úsporám. Společnost Roto zařadila do programu Nová zelená úsporám střešní okna typu WDF R4, WDF R7, WDF R6 a WDF R8 v provedení plastovém i dřevěném. Zároveň je v jednání schválení tepelně-izolačního výlezu WDA R3.

Zdroj: www.roto-frank.cz
ROTO střešní okna s.r.o.

ROTO střešní okna s.r.o.

Praha, Hostivař, Průmyslová 1306/7, 10200
Tel: 272 651 428
Web: http://www.roto-frank.cz
E-mail: roto.cz@roto-frank.com
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

ROTO střešní okna s.r.o.

Praha, Hostivař, Průmyslová 1306/7, 10200
Tel: 272 651 428
Mobil: 606 780 308
Web: http://www.roto-frank.cz
E-mail: roto.cz@roto-frank.com

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:

  Další články

 • Je čas na modernizaci podkrovíJe čas na modernizaci podkroví

  Každá rekonstrukce by měla být důvodem k vytvoření zdravého a pohodlného prostoru. Proto je důležitý dostatek světla a čerstvého vzduchu, což zajistí střešní okna.

 • Střešní oknaStřešní okna

  Každý obytný prostor musí zahrnovat stavební otvory a jejich výplně. Stejně tak i podkrovní bydlení musí být prosvětlené a větratelné okny střešními či okny instalovanými do vikýřů, které pak dokonce i zvětšují obytný…

 • Znáte všechny typy střešních oken?Znáte všechny typy střešních oken?

  Kvalitní, moderní střešní okna transformují podkroví na komfortní prostor pro život. Věděli jste však, že mohou být i oblouková, panoramatická, balkónová aj.?

Diskuze na téma "Bydlete zdravě se střešními okny Roto"

Buďte první a napište komentář k  "Bydlete zdravě se střešními okny Roto"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE