Naučte se uspořit energie

Naučte se uspořit energie

Navštivte konferenci Světové dny úspor energií a jeden z největších evropských veletrhů v oblasti ekologické energie, Veletrh úspor energií. Využijte nabídky ECČB a získejte nejen zvýhodněné vstupné na konferenci i veletrh v hornorakouském Welsu, ale i možnost jednodenního autobusového zájezdu na veletrh. Opět za nízkou cenu.

Co je pasivní dům?

Co je pasivní dům?

Pasivní dům (passiv Haus), termín, který je v Evropě skloňován už 20 let, u nás zatím novinka, i když českými normami už dlouho podchycená. Co je pasivní dům, jaká kritéria musí splňovat a jak si stojí v porovnání s další výstavbou, tradiční i netradiční?

Proč vytápět rodinný dům peletkami

Proč vytápět rodinný dům peletkami

Dřevní peletky jsou pod vysokým tlakem lisovaný dřevní odpad z pil a dřevozpracujících firem (většinou bez přísady pojiv). Oproti peletkám dřevním se vyrábějí i rostlinné, u nás však ještě není dostatečně zajištěna jejich distribuce. Dřevní peletky přitom prodávají už i uhelné sklady a pořídíte-li bílé, pouze z dřevní hmoty a bez příměsí, budete vytápět nejúčinněji.

S čím vám pomůže energetický poradce?

S čím vám pomůže energetický poradce?

Základní vzdělávací kurz pro energetické poradce není určen jen pro budoucí poradce, ale i pro zástupce měst, obcí a krajských úřadů, zaměstnance výrobců a dodavatelů energií, zástupce podnikatelů, studentů a angažovaných zájemců z řad veřejnosti. První kurz se uskuteční v druhé polovině října 2009, další v březnu 2010.

Topit biomasou je ekonomické i ekologické

Topit biomasou je ekonomické i ekologické

Vytápění tradičními tuhými palivu nejprve marně odolávalo plynofikaci našich obcí, se zdražením zemního plynu jsme se však začali k tuhým palivům vracet. Jenže je známé, že vytápění uhlím není dostatečně účinné a je velmi neekologické. Jaké alternativy tedy dnes máme a co vše je možné považovat za paliva?

Uspořte se Zelenou úsporám na vytápění

Uspořte se Zelenou úsporám na vytápění

Chcete-li vyměnit stávající zdroj tepla (kotel na tuhá paliva, starý kotel plynový) za ekologičtější či účinnější, máte možnost získat dotaci z programu Zelená úsporám. Dotaci získáte jak pro rodinné, tak bytové domy. Jaké zdroje tepla známe a které dotační program Zelená úsporám podporuje či nikoli?

Desatero pasivního domu

Desatero pasivního domu

V následujícím článku se nemodlíme a ani nechceme slovem DESATERO jakkoli urazit věřící. Destaero nízkoenergetické a pasivní výstavby chápeme jako soubor kritérií, která při vzájemné vyváženosti vyprodukují dům, ve kterém uspoříme na energiích co nejvíc a snížíme i emise CO2. Postavíme tak dům nového tisíciletí, dům pro život.

Zateplujeme dům a střechu

Zateplujeme dům a střechu

Plánujete zateplení staršího domu a je tedy vaším cílem uspořit na energiích? Chcete dokonce zateplit novostavbu, abyste dosáhli nízkoenergetického či pasivního standardu? Chcete na zateplení stavby žádat o dotaci?

Hledáte informace o úsporách energií?

Hledáte informace o úsporách energií?

Zúčastněte se vzdělávacích exkurzí, které organizuje Energy Centre České Budějovice ve spolupráci s O.Ö. Energiesparverband. 6 vzdělávacích exkurzí o úsporách energií a obnovitelných zdrojích proběhne mezi 10.9. a 15.10. 2009 vždy ve čtvrtek, v Horním Rakousku.

Vyměňte okna se Zelenou úsporám

Vyměňte okna se Zelenou úsporám

Při stavbě nebo rekonstrukci domu jsou okna nejzásadnějším výrazovým prostředkem. Nová okna nám vždy poví o kvalitách architekta a povaze stavebníka, charakteru stavby a době, kdy byla vystavěna. Program Zelená úsporám přitom od 17.8. 2009 podporuje i jen pouhou výměnu starých oken za nová, protože okny z domu uniká nejvíc tepla.

Chcete dotaci a nevíte, jak vyplnit žádost?

Chcete dotaci a nevíte, jak vyplnit žádost?

Navštivte seminář, který proběhne 31.8. a 1.9. , v areálu českobudějjovického výstaviště, pavilonu Z (1. patře). Seminář je součástí 36. ročníku mezinárodní výstavy Země živitelka a veletrhu Ekostyl, zaměřeného na alternativní zdroje energie. Vstup na seminář je pro návštěvníky veletrhu zdarma.

Čerpejte teplo ze Slunce

Čerpejte teplo ze Slunce

Jak můžete uspořit energii potřebnou pro ohřev teplé vody i vytápění a přitom získat dotaci? Dotační program Zelená úsporám podporuje vybavení vašeho domu solárními kolektory. Ale POZOR, nikoli fotovoltaickými panely pro výrobu eletřiny.

Program Zelená úsporám se otevírá

Program Zelená úsporám se otevírá

S účinností od 17. srpna 2009 se program Zelená úsporám otvírá menším investicím (výměnám oken, zateplení střech, podlahy aj.), ale i komplexnímu zateplení panelových domů. A důvodů 'proč?' je hned několik.

Jak uspořit energie s programem Zelená úsporám?

Jak uspořit energie s programem Zelená úsporám?

Jak můžeme uspořit energie a ještě získat dotaci na vstupní investice? Řešením je využití programu Zelená úsporám, který kromě jiného podporuje solární systémy, výměnu oken, zateplení fasád a střech, výměnu kotlů na vytápění, obnovitelné zdroje energií včetně vytápění peletkami a výstavbu pasivních domů.

Jste výrobce a chcete svým zákazníkům ušetřit?

Jste výrobce a chcete svým zákazníkům ušetřit?

Podnikáte ve stavebnictví a ještě nemáte své výrobky a technologie zaregistrovaní v Seznamu Výrobků a Technologií (SVT) programu Zelená úsporám? Je nejvyšší čas to udělat. Jinak vaši zákazníci nemohou finanční podporu získat. Staňte se dodavatelem programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Nabízíte služby a chcete svým zákazníkům ušetřit?

Nabízíte služby a chcete svým zákazníkům ušetřit?

Podnikáte ve stavebnictví a ještě nejste zaregistrovaní v Seznamu Odborných Dodavatelů (SOD) programu Zelená úsporám? Je nejvyšší čas to udělat. Jinak vaši zákazníci nemohou finanční podporu získat. Staňte se dodavatelem programu ZELENÁ ÚSPORÁM.

Vyřiďte si žádost o dotaci

Vyřiďte si žádost o dotaci

Kam donést vyplněnou žádost a v kolika vyhotoveních? Lze žádat znovu, pokud napoprvé neuspěji a jaký postup nastane, nedodám-li všechny přílohy? Je možné během realizace změnit odborného dodavatele nebo výrobek ze Seznamu (SOD, SVT)? Odpovíme vám na tyto a mnoho dalších otázek.

Chcete žádat o dotaci?

Chcete žádat o dotaci?

Program Zelená úsporám je zaměřen na podporu instalací pro vytápění s využitím obnovitelných zdrojů energie, ale také investic do energetických úspor při rekonstrukcích i v novostavbách. Na co všechno, kdo a kde může o dotaci žádat?