Inspirujte se: Jak vypadá moderní kuchyně podle milánského veletrhu EuroCucina? Zobrazit fotky zobrazit 16 fotek Jak vypadá moderní kuchyně? Inspirujte se fotografiemi z milánského veletrhu EuroCucina a poznejte nejnovější trendy v kuchyňském designu a technologiích pro kuchyni.

Mezinárodní výstava kuchyňského vybavení EuroCucina se v Miláně pořádá už od roku 1974. Zaměřuje se na prezentaci skutečně kvalitních kuchyní a designu.

Výstava se rozkládá na ploše 22 000 m2 a účastní se jí více než stovka společností. Část věnovaná technologiím přidává další padesátku vystavovatelů a zdvojnásobuje výstavní plochu. Je tedy opravdu na co koukat.

Kromě samotného kuchyňského kuchyňského nábytku se na výstavě prezentují také kuchyňské technologie, tedy vestavěné spotřebiče a další technika, která v kuchyních nachází stále častěji své uplatnění.

Jedním z výrazných trendů, které bylo možné vystavovat, jsou kovové, metalické povrchy. Kuchyňským linkám opravdu sluší. 

Mottem veletrhu je efektivita a evokace. Kuchyně již ve skutečnosti není pouze funkční oblastí, ale znovu se potvrzuje jako domácí centrum par excellence, místo vztahů a socializace. Toto obnovené domácí zaměření bude propojeným, multifunkčním, profesionálním, ale přesto velmi emocionálním místem.

Kuchyňské ostrůvky jsou setrvalým trendem. Všichni výrobci kuchyní s nimi počítají a neustále rozvíjejí jejich design.

Všechny vystavovatele EuroCuciny charakterizuje podle pořadatelů „moderní design, technologické inovace, zvyšování výkonu a energetické účinnosti a ergonomie“. 

Mezi moderními trendy se dalo narazit i na retro tvary. Nenechte se ale zmást, tyhle retro kuchyně jsou vybavené nejmodernějšími technologiemi…

Nové tvary, barvy a materiály dle vyjádření milánských pořadatelů přispívají k vymezení kuchyně jako místa pospolitosti a interakce s vnějším světem.

EuroCucina nejsou jen velkorysé kuchyně, které byste do svého domu nebo bytu ani nevměstnali. Najdete zde i velmi úsporná řešení, která moc místa opravdu nezaberou.

Chcete si tuhle kuchyňskou inspiraci prožít na živo? Další EuroCucina se koná ve dnech 21. až 26. dubna 2020 v Miláně.

Fotografie: Courtesy Salone del Mobile.Milano, Saverio Lombardi Vallauri.