Jak navrhnout pasivní dům

Nejrozšířenější plánovací nástroj pro navrhování pasivních domů PHPP vychází v české verzi. Majitelé starší verze: objednávejte upgrade do 23.5. za zvýhodněnou cenu!

Pasivní dům je o mnoho víc, než jen součtem jeho komponentů: precizní plánování je nezbytné na zajištění vzájemného působení prvků a dosažení kýženého výsledku. Passive House Planning Package (PHPP) je klíčovým prvkem při návrhu a jeho optimalizaci a slouží jako základ pro ověření Certifikovaného pasivního domu. I když jsou na trhu různé výpočtové nástroje, je to právě vysoká přesnost a interaktivnost výsledku, které předurčují k použití PHPP. Energetickou bilanci pasivního a nulového domu lze v PHPP určit s přesností +/- 0,5 kWh/(m2a). Množství měření ověřilo přesnost výpočtů potřeby tepla na vytápění, chlazení, primární energie i letního přehřívání.

I když PHPP bylo vyvinuto speciálně pro pasivní domy, jako návrhový nástroj jej lze použít kromě rezidenčních staveb i pro jiné typy budov a rekonstrukce.

NOVINKY VE VERZI PHPP 8.5 (2013) CZ

  • import – export formulář, pro použití v jiných programech
  • možnost zadávání vícero větracích jednotek
  • samostatný list pro kompaktní jednotky se dvěma tepelnými čerpadly
  • vylepšený a rozšířený list Okna
  • přidané listy pro lepší výpočet fotovoltaiky, tepelných čerpadel a zemních výměníků stejně jako pro výpočet podílu solárního krytí na potřebě tepla na vytápění – moduly, které zvyšují PHPP pro trvale udržitelná řešení a nulové domy 
  • nové certifikované komponenty
  • klimadata pro mnoho regionů celého světa
  • ověřené algoritmy pro chlazení a odvlhčování pro horké klimata
  • zlepšená kompatibilita pro MAC a OpenOffice
  • kompatibilní s designPH
Nabídka pro školy: Jste-li školské zařízení, můžeme vám nabídnout zajímavou slevu na návrhový program PHPP. Pro více informací nás kontaktujte na adrese info@pasivnidomy.cz.

DESIGNPH - VIZUALIZAČNÍ POMŮCKA DO PHPP

Jste architekt a nebaví vás tabulkový editor? 3D vstupní modul pro program SketchUp - designPH, vám dá již v 3D návrhu základní představu o energetické náročnosti budovy a umožní export základních dat do PHPP pro další detailní návrh.

Česká verze designPH se zatím nepřipravuje. Veškeré dotazy ohledně designPH, kompatibility s dalšími verzemi PHPP včetně jazykových mutací a kompatibility s programem SketchUp prosím směřujte přímo na tvůrce (http://www.designph.org/). Plugin je možné zakoupit zde: http://www.designph.org/prices.
Centrum pasivního domu Poslat poptávku