Sdílet
 
Stěhování, vyklízení

Jak si poradit se stěhováním?

Datum vydání: 11.09.2007 | autor:
Stěhování je věda a pro mnohé z nás se stalo noční můrou. Velké množství krabic, námaha, bolavá záda a nekonečné hodiny uklízení. Navíc se objeví mnoho nepotřebných věcí i starých kousků nábytku. Kam s ním? A jak si poradit se stěhování klavíru? Odborníci mají odpovědi na všechny důležité otázky a protože mají techniku stěhování v malíčku, dokážou i zdánlivě nemožné. A pokud právě stěhujete nebo se na stěhování chystáte, pak pro vás máme užitečné rady a tipy přímo od profesionálů.
Foto AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ
Foto AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ
K nejběžnějším záležitostem patří stěhování bytu, které může být částečné, úplné nebo může probíhat jako výměna bytů. Jestli je celé stěhování náročné, nebo alespoň nějaká část se jeví nad naše síly, pak doporučujeme využít na stěhování odborníky. Investice do projektu na klíč nebo jen do pomoci s nejproblematičtějšími věcmi se rozhodně vyplatí.

Pojďme se podívat na užitečné rady od profesionálů právě z oblasti stěhování. Pokud se rozhodnete využít služeb stěhovací společnosti, začněte sepsáním seznamu všech stěhovaných věcí a nábytku, protože podle tohoto soupisu vám společnost může předběžně odhadnout finanční náklady na stěhování.
Pro kvalitnější spolupráci se vyplatí osobní návštěva stěhovacího technika a následná konzultace. Technik podle velikosti bytu a množství stěhovaných věcí odhadne nejen počet zaměstnanců, ale také počet a typ stěhovacích dopravních prostředků. Tento krok nesmíme podcenit, protože podhodnocení i nadhodnocení se může negativně promítnout v ceně.

Pozor, nezapomeňte zajistit volný příjezd v den stěhování a možnosti parkování co nejblíže určeného objektu. Čím blíže k domu se dostanete, tím rychlejší a levnější stěhování bude. Pokud bydlíte v paneláku nebo v budově s výtahem, měli by jste si jej minimálně jeden den předem zajistit.

Pro stěhované věci se hodí používání nejrůznějších přepravek, kartónů a také dostatečné množství balícího materiálu (např. bublinkové fólie, papír). Nezapomeňte na lepící pásky, protože ty vám dobře poslouží pro vyztužení dna krabic, které tak více vydrží.
Pokud zrovna nemáte podobné prostředky po ruce a nemáte zájem kvůli jednorázovému použití kupovat přepravky a shánět kartony, pak existuje jednoduché řešení: balící materiály si prostě od stěhovací společnosti půjčit.
Foto AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ
Foto AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ
Ať už stěhujete s firmou nebo svépomocí, určitě nezapomeňte označit křehké a skleněné věci. Předejdete tak nedozírným škodám. K poškození věcí může také dojít např. pokud křehké věci necháte uzavřené ve skříních. Proto vždy skříně vyprázdňete!

Následující praktická rada se týká demontáže nábytku: šrouby a příslušenství, které ke kusu patří dejte do sáčku a přilepte je přímo na část nábytku.
Často se v průběhu stěhování objeví dost věcí, které jste k ničemu nepotřebovali a pravděpodobně už nikdy potřebovat nebudete. Doporučujeme se jich zbavit – stejně jako starého nábytku, který již nebudete používat.
Likvidaci nábytku můžeme přenechat opět na odborníky.

Na závěr nezapomeňte na změnu vaší kontaktní adresy.

Firma AAA-RIVO nabízí kompletní stěhování a to v takovém rozsahu, který vám zaručí nejvyšší možný komfort. Můžete se na ni obrátit i s půjčováním obalového materiálu a přepravek či při likvidaci nábytku.
AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ

AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ

České Budějovice, Vidov 43/3, 37007
Tel: 385 515 050
Web: http://www.stehovaniaaa-rivo.cz
E-mail: aaa-rivo@volny.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

AAA - RIVO - STĚHOVÁNÍ

České Budějovice, Vidov 43/3, 37007
Tel: 385 515 050
Mobil: 602 408 667
Web: http://www.stehovaniaaa-rivo.cz
E-mail: aaa-rivo@volny.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 2 uživatelé

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších …

Diskuze na téma "Jak si poradit se stěhováním?"

Celkem komentářů: 16

Stěhování 20.02.2017, 16:46:21

Ahojky, tak vidím, že tu máte dobré zkušenosti s obalove-materialy.cz, dívala jsem se na tento eshop a už jsem si i vybrala a objednala krabice a boxy na stěhování i lepící pásky, provázky. Stěhuji se do Rakouska do bytu, s kamarádkou to budeme mít na půl, ..dostanu totiž nějaký příspěvek, jelikož tam začnu chodit do školy a naši nemají tak velký výdělek, takže mi přispějí dost eur dostanu..což je super, jinak bych tam nemohla studovat, naši by to neutáhli. koukala jsem že odkazují na své druhé stránky stehovani-tavocer.cz, což se mi líbí a asi ho využiji, jelikož nabízí stěhovací službu i do zahraničí. S našima jsem to probrala jsou pro..budeme to mít bez starostí, oni si poradí, jsou zkušení, mají super recenze a tak jim svůj nábytek a věci svěřím bez obav. takže díky za typ

28.03.2017, 19:30:25

Sdílím názor, také mám dobré zkušenosti s obalove-materialy.cz. My jsme si je nakonec zavolali i na stěhování, protože naše naivní "to zvládneme i sami" se velmi rychle při balení krabic změnilo na "O můj bože, toho je, to nedáme do auta všechno" a otočit to na min. 5x by nás stálo více, než si zavolat stěhovací službu :) Takže jsme to vyřešili velmi rychle a byl klid;) naštěstí pánové měli volný termín a dalo se to snést

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
10.10.2017, 17:54:02

Já jsem si tedy z obalove-materialy.cz nakoupila plno krabic, fólii, pásku, pytle a přišla jsem na to, že se mi nechce:D Takže o 2 dny jsem volala na volný termín. Naštěstí měli i stěhovací službu k dispozici. Sbalit jsem to nakonec zvládla i bez manžela, ale ten si to zase pěkně slízneme při vybalování:D:D Přece jen měl přiložit ruku k dílu a neměl na to čas, protože workoholismus, tak si ho ta jeho práce počkala a vybaľovali jsme krásné spolu :D Byl udivený, kolik lepicí pásky se vejde na některé druhy krabic:D

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Budu věřit 16.12.2016, 14:00:16

Obalove-materialy.cz musí být asi fakt dobré stránky. Jak se tady probírám nejen touto diskuzí. Asi bychom i my měli zvolit nákup krabic a hlavně přepravek od nich. Doufám, že jsou opravdu solidní a dorazí vše co si objednáme. Nerada objednávám po internetu, protože jsem se již párkrát spálila. Ale zkusím to u nich. Děkuji za to, že píšete recenze a diskuze.

stěhování 14.06.2016, 09:31:18

Teda když to tak čtu, začínám se trochu bát :D čeká nás to tenhle měsíc a taky jsem měla plánu dostatečně s předstihem vyvěsit ceduli s nápisem o stěhování s tím, že lidi to určitě pochopí a když to tak čtu, tak bude možná ještě dost veselo :D JInak co se týče samotného stěhování, tak strach ani moc nemám, bude to moje už asi páté stěhování, takže už mám pocit, že jsem v tom získala jakýsi systém, ale je fakt, že při každém stěhování zjišťuju, že mám víc a víc věcí. Například od posledního stěhování nám doma zůstali krabice, které jsme objednávali na obalove-materialy, jak už se tu o nich mluvilo, pro velikost bytu 2+kk (bydlela jsem v garsonce, ale stačilo to :D ) a ty už mám teď dávno zaplněné a to jen věcmi, které jsem už mohla zabalit, protože je aktuálně nepotřebujeme. A v bytě mi zbývá ještě spousta věcí pro denní potřebu, takže to vypadá, že budu muset přiobjednat další set :D Nechápu kde se ty věci pořád berou :D Asi mám typicky českou syslící povahu :D

26.07.2016, 12:46:41

Ahoj, takže se ti vyplatilo koupit ten balíček na byt? Já jsem také zvažovala právě ty obalové-materialy, jelikož nabízejí tuto možnost a stačilo ti to, nebo sis musela dokoupit nějaké krabice ještě? My máme právě 2 + 1 a budeme se stěhovat na konci srpna kvůli práci. Není to žádná legrace, ale tak přece jen už potřebujeme změnu a hlavně i trošku dobrodružství ať nesedíme neustále na jednom a tom samém místě :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stehovani 04.03.2016, 16:10:58

My jsme používali i fólii a papír při stěhování. Ty vzácnější věci jsem si balila do fólie (výhodná cena a rychlá dodávka od obalove-materialy.cz), ty méně důležité jsem už balila do papíru, ale i tak se stalo, že mi něco bohužel prasklo :( naštěstí jsme však šli do Ikei a zakoupili jsme si tam potřebné věci;) Stěhovací službu jsme nakonec ani nevyužili, protože jsme měli dodávku od partnerova šéfa. Bylo to zajímavé a nakonec jsme večer otevřeli víno a nalili jsme si do sklenic, které jsme našli - plastové. Jestli bych se znovu stěhovala? Určitě, ale asi spíš se stěhovací službou :)

Strach... 25.05.2015, 21:44:56

tak nějak vypadalo naše balení. Nábytek omotaný krabicemi a fólii jen aby nám jich kamarádi nepomlátili:D to byl strach a hrůza:D Nejhorší stěhování, jaké jsem kdy zažila. krabice jsem si sice koupila přes www.obalove-materialy.cz, a příště si nekoupím jen obalové materiály ale si rovnou zavolám i stěhovací službu, abych neměla zbytečné stresy, že se mi porozbíjí všechno, co jsem si koupila.

03.06.2015, 21:51:53

Strach ze stěhování je úplně normální, já se stěhuji teď už 4x a není mi všechno jedno:d Tentokrát jsem se ale pojistila a zosurfovala všechny fóra a články o stěhování a musím říct, že ta stránka www.obalove-materialy.cz je naprosto geniální :) a už jsem si i priobjednala nějaké ty krabičky na stěhování :) tak snad to tentokrát vyjde lépe než naposledy:D

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
27.07.2015, 18:36:12

Škoda, že já jsem o té stránce obalove-materialy.cz nevěděla dříve :( Čtu si stránky, které by mohly ještě zefektivnit mou práci + postup stěhování a vidím tady ty příspěvky a když počítám, kolik jsem za to peněz dala já a podívám se na přepočet kolik bych dala na té stránce, tak mi je do pláče. No člověk se učí na vlastních chybách, takže určitě budu alespoň doporučovat známým :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
18.09.2015, 18:13:04

Také jsem si všechno nakoupila v Tescu a utratila tam téměř celou svou výplatu. Nejhorší je, že všechny krabice šli rovnou do koše, neboť se s nimi už nic dál nedalo dělat, takové byly poškozeny. No do budoucna už mám pár rad a tipů v záložkách, co by se mohlo při stěhování hodit, protože reálné nám na konci roku hrozí stěhování kvůli práci. Tak lze také využiji ty obalové-materiály. Do tehdy uvidíme co bude;)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stěhování + krabice jdou ruka v ruce :) 23.01.2015, 19:17:24

My jsme si poradili jednoduše. Nakoupili jsme si krabice, potravinové a bublinkové fólie přes www.obalove-materialy.cz. Objednávka byla rychle vyřízena, co se mi líbilo, protože jsem na to nemusela dlouho čekat. Nyní po stěhování jsem nechala své kamarádce krabice, aby se i ona mohla přestěhovat. Naštěstí jsem viděla pár krabic na jejich stránce v akci a hned jsem je koupila a musím říct, že 3 mi bohatě stačily na mé učebnice :)

15.02.2015, 22:30:27

Tak já jsem s touto web stránkou velmi spokojená, kromě toho, že si z ní pravidelně nakupuji různé krabice (pracuji v e-shopu na distribuci) tak jsem si zakoupila: http://www.obalove-materialy.cz/set-vyplnovych-materialu-flo-pak-3x80l. Žiji ve starším bytě, kde dost fouká přes okna, takže jsem si řekla, že by nebylo špatné si ušít polštářky do oken. A tak jsem si koupila látku, sešila jsem si po domácku polštářky a naplnila jich touto pěnou a super :) Už mi tak velmi neuniká teplý vzduch venku a v bytě je tepleji a nemusíme tak velmi topit, aby nám bylo teplo;)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
06.03.2015, 20:56:12

Kreativní nápad to mě nenapadlo, si něco takového pořídit, takže když bude zase chladné počasí budu muset i já něco podobného vymyslet;) Btw. díky za tip, potřebovala jsem dokoupit pár krabic, protože se budeme stěhovat a přece se jen hodí. Všimla jsem si, že mají kvalitní krabice jako http://www.obalove-materialy.cz/kartonova-krabice-na-krehke-zbozi-s-potiskem-580-300-300-mm/d-1503. Úplně mi při stahování budou stačit a co je lepší, můžu v nich uskladnit i nějaké oblečení, které v současnosti nevyužiji. Myslím, že je to jedna z těch kvalitních stránek, kdy si objednám a hned to dostanu :)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
14.04.2015, 20:25:07

My jsme si dali na parkovací místo židli s nadpisem "Prosím neparkujte, stěhujeme se":D Asi minutu na to jak jsme tam tu židli dali, tak nám ji dal nějaký pán na bok, že on potřebuje zaparkovat. Takže jsem se s ním ještě stihla pohádat a vystresovat. Přestože jsem mu řekla, že kamarádi jen naloží krabice a jdeme dál, tak to nechtěl pochopit. Nakonec jsme blokovali celou jednosměrku :( Naštěstí jsem měla vše dobře zabalené, protože jsem nevěděla, že přijdou kluci kteří se den předtím pořádně zabavili, takže 2x rozumní nebyli a jsem ráda a vděčná za bublinkovou fólii, která byla přibalena k http: // www. obalove-materialy.cz/sada-obalovych-materialu-na-stehovani-bytu-1-1-nebo-1-kk, protože klukům spadla krabice a myslela jsem, že moje nejkrásnější sklenice jsou rozbité.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
25.06.2015, 17:56:58

My se budeme celá pobočka nyní stěhovat a bude to o víkendu pořádná zábava:D Krabice a fólie jsme také nakoupili přes obalove-materialy.cz a nakoupili jsme takové pevné, aby když do nich uložíme nádobí, nepopadalo a nerozbilo se:D Zítra mě čeká bublinková fólie + nádobí + krabice, asi mě budou bolet ruce, ale holt každý musí přispět pomocnou rukou :) Jen doufám, že se nic nezkazí a stěhování proběhne hladce;)

Nahlásit příspěvek jako nevhodný

Přidat nový komentář k  "Jak si poradit se stěhováním?"

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE