Sdílet
 
Stěhování, vyklízení

Praktické tipy pro stěhování

Datum vydání: 12.04.2012 | autor:

Každé stěhování má svoje specifické podmínky a nároky. Některé postupy jsou ale u všech profesionálních stěhování stejné: pojí se s nimi racionální plánování, použití kvalitních obalových materiálů, které ochrání stěhované předměty i nábytek, zabezpečení bezpečného stěhování těžkých předmětů a výpočetní techniky, demontáž a montáž nábytku. Dopravou na určené místo práce nekončí - počítat musíme také s likvidací použitých obalů a s vyvezením nepotřebných věcí.

Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování bývá velmi náročnou akcí. Usnadnit nám ji může několik tipů od profesionálů. Praktické je označení zabalených předmětů a šetřit bychom neměli ani na balících materiálech. Pokud na stěhování nemáme čas, potřebné zkušenosti a energii, vyplatí se oslovit profesionální firmu. Orientační cenu zjistíme i po telefonu.

Balící materiály – základ úspěšného stěhování

Při stěhování je velice důležité předměty a nábytek správně zabalit, aby bez újmy vydržely následnou přepravu. Proto je běžnou související službou stěhovacích firem dodání obalového materiálu, balící služba a posléze také likvidace odpadu.

Při stěhování se používají deky a přikrývky, které se využívají přímo ve stěhovacím voze. Chrání drahý nábytek, ledničky, pračky apod. Jako podklad mezi jednotlivé kusy nábytku, který bude chránit proti oděru, je praktické použít vlnitý kartón. Rohy chrání kartonové lišty.

Samozřejmě neodmyslitelnou součástí jsou při každém stěhování krabice. Můžeme používat klasické papírové krabice s různou velikostí i kvalitou kartónu (tří nebo pětivrstvý). Ty nám firma buď zapůjčí, nebo si je můžeme zakoupit. Praktické je také použití plastových přepravek, které se zapůjčují na zálohu. Kdo nenávidí žehlení a skládání oblečení, ten využije praktické boxy pro přepravu ošacení. Mají kapacitu 15 ramínek a hodí se pro stěhování obleků a šatů. Opět si je můžeme zapůjčit.
Stěhování Stěhování
Stěhování
Stěhování Stěhování
Stěhování
Ložní prádlo a oděvy se balí do klasických odpadových pytlů. Sklo, porcelán, elektronika a jiné křehké předměty balíme do bublinkové nebo pěnové fólie. Ta účinně ochrání také lakovaný nábytek. Další používanou fólií je fixační fólie, díky níž budou spolehlivě zajištěny nábytkové dveře a zásuvky proti otevření.

K posledním používaným materiálům řadíme polystyrenové granule, které poslouží jako výplň krabic s lehce rozbitnými předměty – porcelán, křišťálové lustry, apod.

Stanovení ceny

Pokud nemáme představu o tom, kolik by profesionální stěhování stálo, není nic jednoduššího, než zvednout telefon a zjistit orientační cenu. Ta se odvíjí od množství stěhovaných předmětů, počtu podlaží a od vzdálenosti mezi místy stěhování. Kalkulace a stanovení harmonogramu prací jsou u některých firem zdarma.

Speciální ceny má stěhování těžkých předmětů, jako jsou piana, trezory, nebo různé stroje a technické vybavení firem a kanceláří. Při určování ceny hraje roli také hmotnost předmětu, počet pater, délka donášky i možnosti použití výtahu.

Stěhování

Na závěr si shrneme všechny kroky stěhování. Základem je jak jsme již zmínili kalkulace ceny a časový harmonogram prací. Po demontáži nábytku a po důkladném zabalení vybavení i techniky se kusy označí identifikačním číslem a šetrně přenesou a umístí do stěhovacího vozu. Po převozu a vyložení nastává organizace rozmístění stěhovaného nábytku, případně jeho montáž. Nakonec může firma odvézt nepotřebný nábytek a zlikvidovat odpadní materiál.

Zdroj použitých fotografií: www.shutterstock.com
Stěhování HERMAN

Stěhování HERMAN

Plzeň, Bolevec, Komenského 1060/43, 32300
Tel: 733 713 644
Web: http://www.stehovani-herman.cz
E-mail: dispecink-plzen@stehovani-herman.cz
Sdílení článku

Sdílejte na sociálních sítích

Stěhování HERMAN

Plzeň, Bolevec, Komenského 1060/43, 32300
Tel: 733 713 644
Web: http://www.stehovani-herman.cz
E-mail: dispecink-plzen@stehovani-herman.cz

Vybíráme články

Ohodnoťte článek kliknutím:
Hlasovali: 3 uživatelé

  Další články

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních dotací…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších státních…

 • Co nového v Jihočeském krajiCo nového v Jihočeském kraji

  V této rubrice se dozvíte informace týkající se rozvoje jihočeského regionu. Záměry kraje i představitelů měst a obcí v souvislosti s plánovanou výstavbou bytů či rodinných domů, informace o získávání nejrůznějších …

Diskuze na téma "Praktické tipy pro stěhování "

Celkem komentářů: 17

Stěhování z Prahy za pRahu 20.11.2017, 18:28:45

Také jsem fólie a krabice objednávala na e-shopu, nikde mi je totiž nechtěli dát ani prodat. Našla jsem je na https://www.obalove-materialy.cz/ pak jsem u nich i dovybavila domácnost-koše na třídění odpadu a úložné boxy. Můžu jen doporučit.

Zoznam 28.12.2016, 16:28:00

Mne veľmi pomohlo mať pri sťahovaní - resp. pred sťahovaním zoznam :) Škrtala som si zoznam, čo ešte musím zariadiť a ako také sťahovanie nie je veľmi jednoduché :/ Včera som objednala obalové materiály, pretože potrebujem bublinkovú fóliu a tam ju mali najlacnejšiu a hlavne na metráž :) vyhovovalo mi aj to, že je to v rámci Prahy :) Takže som prebehla autom po všetko :) A musím ešte toho vybaviť, manžela mám na služobke v čase, keď treba baliť a príde až keď budeme musieť posťahovať všetky veci hlavne čo do nábytku a toho je kopec :)

30.01.2017, 20:11:40

Ahojda, máš pravdu, taky jsem při stěhování měla udělaný seznam, nejen věcí, ale i dnů - kdy a co budu balit. Od kamarádek jsem si půjčila různé, pevné tašky a z obchůdku na růžku jsem si vyzvedla trochu krabic. Lenka mi poradila ještě objednat bublinkovou fólii a strečovku, což jsem také udělala na obalove-materialy.cz, byla to má první internetová objednávka a byla jsem moc spokojená, pošťák mi to přinesl do práce. Veškeré sklo a keramiku jsem si pěkně pozabalila a kamarádi mě během dvou dnů přestěhovali.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
Stěhování dílny 22.11.2016, 11:01:00

Trochu netradiční dotaz, ale stěhoval někdo dílnu nebo garáž nebo nějaké jiné obdobné velkoobjemové technické místnosti? Chystám se převážet věci z jednoho boxu do druhého, a přemýšlím nad volbou těch správných, já se zabývám detailingem aut, a nechci, aby se nic poničilo. Máte nějaké zkušenosti se společností Profigroup - https://www.profigroup.cz? Nabídli mi fajn podmínky, ale bohužel je neznám.

Skvělá pomoc 05.10.2016, 21:08:18

Jak tak čtu vaše komentáře je asi naprosto jisté, kde pořídím plastové boxy, které chci využít ke stěhování. Dlouho jsem si s tím lámal hlavou, ale po otevření obalove-materialy.cz je rozhodnutu a začal jsme objednávat. Děkuji moc za tip.

Pomoc při stěhování 19.08.2016, 12:14:41

Pokud si již nevíte rady a chcete mít stěhování co nejvíce v klidu najměte si na to stěhovací firmu. my jsme zvolili stehovani-tavocer.cz. Byli jsme s nimi spokojeni a celé stěhování jsme měli bez starostí. nemuseli jsme ani nic balit vše udělali za nás. Pokud máte však dostatek času a trpělivosti můžete stěhování zvládnout sami. V tom případě je potřeba mít hodně krabic a ostatních obalových materiálů.

20.04.2017, 09:15:32

Její, super, diky za odkaz na Tavočer. Budeme se muset přestěhovat, protože nám na konci června končí nájemní smlouva a už to nechci prodlužovat :) Hlavně i kvůli sousedům, kteří začínají být až příliš otravní. Jak nemám problém komunikovat se staršími lidmi, ale spíše to jejich věčné zakazování a frflání na úplně všechno. Už ani kamarádku si nemohu zavolat aniž by za mnou souseda nepřišla, že se nahlas smějeme.

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
stehovani 17.07.2016, 16:49:16

Ahojda, já se stěhovala letos již dvakrát. Jednou se stěhováky a podruhé sama. Už bych takovou kravinu neudělala, radší budu šetřit na štěhováky. Měla jsem super plán - objednala jsem si na obalove-materialy.cz bublinkovou folii, strečovku a prepravky. Byl to mazec. Během týdne, jsem si vše pobalila, co šlo, tak jsem odnesla do auta a odvezla sama. v sobotu mi přijel pomoct kamarad, ma vetsi auto (mensi bus, ale bez sedacek, to pro 9 lidi) - kdyz jsem pak doma vybalovala a pocitala vsechny cesty a namahu, tak mi bylo do smichu. :D jsem ušetřila nic a ještě se nadřela a najezdila jako kůň.

28.04.2017, 11:26:24

Dobrý den, Dekuju za typ. Na obalových materiálech jsem našla vše najednom místě, nemám čas jít do obchodu a hledat. Tak jsem si objednala bublinkobe sáčky, které využiji ještě po stěhování. Musela jsem ještě koupit 10 přepravek taky na internetu. Teď mám 14 dni na to abych vše zabalila. Nemůžu se dočkat do nového domku. Myslíte, ze mi stačí larysa na nábytek aby se mi neposkrabal?

Nahlásit příspěvek jako nevhodný
blázinec 27.06.2016, 10:33:20

Já teď řeším stěhování celé firmy a je to dost na zbláznění. Spousta lidí bude mít teď přes svátky dovolenou, takže ve firmě bude málo lidí, což je super. Ale zase ajťáci by všem poskládali počítače, všechno pozapojovali a podobně, takže to budu muset zvládnout s pár lidma. Původně jsme přemýšleli nad stěhováním v noci, aby firma neměla dva tři dny pauzu, ale takhle je to asi nejlepší. Máme objednané stěhováky z tavočeru, za svátky se nic nepřiplácí, takže to nebudou peníze na víc. Já teda budu bez dovči,ale určitě to proběhnu klidněji než za plného provozu a aspoň se mi do toho nebude motat x lidí, jak to u nás někteří umí.

Stěhování-praxe a teorie 06.04.2016, 08:27:29

Tak takové ty obecné tipy jako dostatek krabic, všechno popsat, roztřídit a podobně už asi znají všichni, kdo se někdy stěhovali. Spíš bych uvítala tipy, jak to všechno zvládnout a nezbláznit se. Čeká nás stěhování za 3 týdny, už mám doma nakoupené krabice z obalových-materiálů.cz (mimochodem sehnat dneska krabice v obchodech – nemožné, tomu říkám recyklace), ale k tomu dvě malé děti, té mladší je půl roku, takže balení přes den (a ještě systematické třídění a popisování) nepřipadá v úvahu, takže můžu balit jedině v noci. Navíc děti potřebují spoustu věcí pořád, tzn. Zabalit až těsně před a rázem zase vybalit. No prostě vím teoreticky přesně, jak na to, s praxí je to ale horší.

Doporučení 27.03.2016, 19:08:59

Zdravím, s rodinou jsme se také nedávno stěhovali, neměli jsme tolik věcí, ale na převoz autem toho bylo pořád moc. Kamarád mi doporučil firmu www.dodavky-express.cz a já nemohl být spokojenější. Všechny věci jsme si v pořádku převezli sami a bez problémů. Za bezkonkurenční cenu mi poskytli špičkový servis. Doporučuji všem! :)

Stěhování Praha 21.12.2015, 22:58:18

už jsme se stěhovali dvakrát co jsme se ženou, a ted máme dokonce dvě malé děti a čeká nás to znovu. Musim souhlasit, obalové materiály jsou fakt dobré, když vám to někdo půjčí. Díky za článek, už se na to psychicky připravuju. Kamarádi mi doporučili tuhle stěhovací firmu, že stěhují v praze: http://www.stehovani-pss.cz/, máte někdo s nima zkušenosti? Chtěl bych aby to proběhlo v klidu. Díky za tipy. Zbynek

Přidat nový komentář k  "Praktické tipy pro stěhování "

NAHLÁŠENÍ NEVHODNÉHO PŘÍSPĚVKU zavřít
Opravdu chcete nahlásit administrátorovi tento příspěvek jako nevhodný ? ANO NE