Jak vybrat okap? Zobrazit fotky zobrazit 4 fotky

Nejprve je třeba zodpovědět si otázky, kam chceme okap umístit, jaké jsou rozměry domu a jaká je vaše finanční situace. Levný materiál nemusí být v konečné fázi laciný, připočtete-li ještě každoroční nátěry, nutnou údržbu a životnost materiálu, skutečná cena se nakonec výrazně navýší. Zásadním kritériem je proto požadavek na minimální údržbu.

Okapová skládačka ve 3 velikostech

Pro správnou funkci okapového systému je důležité přesné dimenzování, je třeba dbát nejen na správnou velikost, ale také na dostatečný počet svodů apod. Na www.okapyprovas.cz si můžete snadno spočítat složení a počet jednotlivých dílů okapového systému, stačí zadat rozměry domu a typ okapu, můžete si také vyzkoušet barevné sladění s fasádou a střechou. Bezúdržbový okapový systém LindabRainline se vyrábí ve vel. 125, 150 a 190 mm. Za 1 bm žlabu zaplatíte od 163,- Kč bez DPH, což je asi polovina ceny mědi nebo titanzinku, které mají srovnatelné vlastnosti i životnost.

Materiál, který nemusíte natírat

LindabRainline je vyroben z předlakované oceli s povrchovou úpravou HB polyester, která nepodléhá korozi a nevyžaduje natírání. Životnost materiálu i celého systému je prověřena 50 lety používání v náročných podmínkách Skandinávie, odkud Lindab pochází. Na český trh je dodáván od r. 1993 a patří mezi nejvíce a nejdéle prodávaný okapový systém. V soutěži Stavební výrobek – technologie roku 2010 získal 3. cenu za mimořádnou kvalitu. 

Doplňky pomáhají

V sortimentu Rainline je široká škála různých doplňků ve všech velikostech, jako jsou např. odbočka do sudu, přechod do odpadu nebo prvek usnadňující vybírání nečistot, jistící háky pro uchycení žlabů.

Sundejte okap na zimu

Chloubou systému jsou důmyslné spojky, díky kterým není třeba okap letovat nebo lepit, nepotřebujete ani žádné speciální náčiní na montáž. Bajonetový uzávěr, stejně jako přezka na lyžařské obuvi, napojení svodů a žlabů pevně zacvakne a zajistí trvale těsný spoj. Na zimu můžete okap demontovat.

Lindab přináší kvalitu a usnadňuje montáž

  • 10 barev včetně odstínu mědi a dalších metalických odstínů
  • Kompletní systém s řadou doplňků
  • Všestranný pro hory i nížiny
  • Snadno smontovatelný a demontovatelný díky systému spojek
  • Bezúdržbová povrchová úprava odolná proti korozi
  • Garantovaná 30ti letá záruka
  • Praxe v náročných skandinávských podmínkách prověřila životnost minimálně 40 let
Více informací najdete na www.okapyprovas.czwww.lindabstrechy.cz
Instruktážní montážní video najdete ZDE.
Montážní návod najdete ZDE
Foto montáž LindabRainline krok za krokem najdete ZDE.