Zateplení fasád budov z hlediska požární bezpečnosti

Zateplení fasád budov z hlediska požární bezpečnosti

Pro zajištění komfortního bydlení je nutné, aby obvodový plášť splňoval požadavky tepelné i akustické pohody a zároveň zajišťoval požární bezpečnost. Používání nehořlavých izolací je klíčové při zateplování fasád výškových budov i bytových domů. Jejich přednosti však ocení i majitelé rodinných domů.

Jak zateplit šikmou střechu a podkroví?

Jak zateplit šikmou střechu a podkroví?

Způsobů zateplení šikmé střechy je hned několik. Záleží na tom, zda maximálně využijeme prostor pod střechou a izolaci instalujeme nad krokvemi anebo zvolíme zateplení mezi a pod krokvemi. Jaký způsob zateplení je nejvhodnější?

Proč foukanou minerální izolaci

Proč foukanou minerální izolaci

V mnoha případech by bylo ze stavebního hlediska problematické a zbytečně nákladné použít tradiční izolační materiály. A právě zde nastupují foukané izolace.

Znáte výhody kamenné izolační vlny?

Znáte výhody kamenné izolační vlny?

Kamenná vlna Rockwool se uplatní snad všude. Izoluje naše střechy, vnitřní interierové příčky, podhledy, podlahy i fasády. Izoluje hluk, chrání před teplem i chladem, dokonale odolává profouknutí a co víc, je při své velké účinnosti i velmi levná.

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Divadelní prostor vytvořily krabice s kamennou vlnou

Praha se v červnu stala místem setkání více než 5 000 divadelních umělců, scénografů, režisérů a architektů z celého světa s širokou pražskou veřejností. Pražské Quadriennale se letos neodehrálo jen v Průmyslovém paláci, ale vydalo se i do pražských ulic. Do pestré, mnohovrstevnaté nabídky přispěli zvukoví a světelní designéři, performeři, tanečníci a další umělci. Pohybovali se v centru města, včetně turisticky nejfrekventovanějších lokalit, kde se odehrály často nepřehlédnutelná představení anebo instalace.

ROCKHOUSE  do druhého ročníku!

ROCKHOUSE do druhého ročníku!

Nejvýznamnější světový výrobce stavebních izolací z kamenné vlny dotuje i druhý ročník soutěže vysoce motivujícími částkami 100 a 30 tisíc korun v I. kategorii Projekt. Má zájem, aby se ní do zapojili jak renomovaní architekti, architektonická studia a ateliéry, tak studenti stavebních oborů vysokých škol. Zvláštní ocenění poroty s dotací 50 000 Kč je připraveno také pro II. kategorii Realizace. Mohou se do ní přihlásit firmy i soukromí stavebníci, kteří již postavili rodinné domy a jiné objekty s nízkoenergetickou koncepcí šetrnou k životnímu prostředí.

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

„Sousedské problémy“ s hlukem možná bude řešit vyhláška

Na přípravě nových stavebních předpisů, které by vymezovaly limity pro hluk ze sousedství, se mimo jiné podílí i Evropské sdružení pro akustiku, které pracuje na společném expertním doporučení pro sladění metod a podmínek měření a systémů klasifikace v EU. K řešení akustických otázek nejen v bydlení dlouhodobě přispívají i produkty společnosti Rockwool.

Když nechcete mít z domu skleník

Když nechcete mít z domu skleník

Zatímco k topení si může majitel bytu zvolit levnější variantu než elektřinu, ochlazovat vzduch v místnostech bez elektrického proudu nelze. V budovách s klimatizací se přitom v horkých letních dnech spotřebuje mnohem více energie než na vytopení stejných prostor v zimě. Teplota střechy kolem 70 °C není v horkém letním dnu výjimkou. Střechou i zdivem pak do celé budovy prostupuje horko a z budovy se stává skleník, ve kterém se nedá pracovat, žít ani spát.

Kamenná vlna teplo ven nepustí

Kamenná vlna teplo ven nepustí

Nehoří, pohlcuje hluk i vlhkost a hlavně výborně izoluje – to vše jsou vlastnosti, které v sobě spojuje materiál, jehož předností si byly dobře vědomy již staré indiánské generace. Představujeme vám kamennou vlnu.
Kamenná vlna je především velmi výkonný izolátor. Je tím pravým, co hledáme pro zateplení našeho domu. Nejenže zabraňuje tomu, aby chlad prostoupil zdmi, navíc spolehlivě zajišťuje tepelnou stálost vnitřních prostorů po celý rok.