6 otázek při výběru koberce

6 otázek při výběru koberce

Ať už si do pokoje pořizujete koberec metrážový nebo koberec kusový, vybírejte pečlivě. Nejen design je v tomto případě důležitý. A abyste si vybrali dobře, připravili jsme pro vás nejdůležitější informace.

Jak si vybrat pravý perský koberec?

Jak si vybrat pravý perský koberec?

Perské koberce mají dlouhou a bohatou historii a kromě nově vyrobených kousků pro náročnější zákazníky se sběratelé pídí po skutečných historických skvostech.

Jak vybrat kusový koberec a běhoun

Jak vybrat kusový koberec a běhoun

Koberce zabírají poměrně velké plochy, dovedou proto místnosti opticky prosvětlit, zvětšit, ale též zmenšit a také rozlišit. Jak vybrat kusový koberec a běhoun?

Jak si vybrat koberec

Jak si vybrat koberec

Mnozí zatracují koberce kvůli prachu a roztočům, jiní si bez nich nedovedou život představit i přes náročnější péči, někteří je i sbírají, tedy ty vzácné, a investují do nich. Jak si koberec vybrat?

Koberce

Koberce

Výběr a položení koberce patří k posledním krokům vybavení interiéru. V každém případě je ale lepší položit celoplošný koberec ještě předtím, než do bytu nanosíme nábytek. U koberců kusových je tomu však naopak. Jak koberce vybírat a jak se orientovat v jejich široké nabídce? Jak poznat kvalitní koberec, jak koberce udržovat a co koberce a alergici?

Koberec nebo lino? A proč ne obojí!

Koberec nebo lino? A proč ne obojí!

Jakou zvolit podlahovou krytinu – koberec nebo linoleum? Pokud položíte na lino kusový koberec, vytvoříte na podlaze teplejší místo pro natažení zad na rovné a tvrdší podložce.

Vybíráme koberce a PVC podlahy

Vybíráme koberce a PVC podlahy

Výběr koberce nebo PVC podlahy se odvíjí především od účelu použití a naší představě o designu, respektive prostěji řečeno - vzhledu (barev, motivů, struktury).

Jak udržovat a čistit perské koberce

Jak udržovat a čistit perské koberce

Pokud jsou perské koberce správně udržovány, vydrží mnoho desítek let i při extrémní zátěži. Největším nebezpečím jsou pro ně oslavy, například ta domácí silvestrovská.

Jak si vedou koberce?

Jak si vedou koberce?

Koberce jsou mezi podlahovými krytinami tak trochu „otloukánkem.“ Vytýká se jim náročná údržba a nevhodnost pro alergiky. Jak si ale opravdu stojí oproti ostatním krytinám?

Jak vybrat ten správný kusový koberec?

Jak vybrat ten správný kusový koberec?

Vstoupíte do prodejny s koberci pro nějakou tu \'kusovku\'a ejhle. Buď zde najdete jen pár kousků, z kterých si musíte vybrat, nebo vás naopak překvapí stovky druhů a barev a vy nevíte, který vybrat, neboť jeden je hezčí než druhý. Poradíme vám, jak se trochu zorientovat v tomto nádherném barevném světě.

Maximálně praktické kobercové čtverce!

Maximálně praktické kobercové čtverce!

Milujete koberce? Nejvhodnějším a také nejvýhodnějším způsobem pokládání koberců je použití kobercových čtverců, které se vyrábí v různých rozměrech. Spojují přednosti, výhody a krásu klasického koberce s maximální praktičností v podobě čtvercových dílků. Jaké jsou výhody a proč se čtverce tolik osvědčily? Jednotlivé dílky lze vyměnit v případě poškození nebo odlepit a vrátit na původní místo. Dovedete si představit flexibilnější podlahovou krytinu?

Našlapujte měkce

Našlapujte měkce

Koberec, tak tuto formu podlahové krytiny jsme měli možnost poznat už jako malé děti. Vždyť koho by neoslovily orientální pohádky o létajícím koberci! Kolik úžasu v nás vzbuzovaly! A kouzelné jsou koberce dodnes. Nevěříte?
Vždyť byt bez koberce, to je jako kniha bez obrázků nebo obraz bez rámu. Domov snáze získá své kouzlo, když na podlaze bude ležet alespoň malý kobereček. Stejně jako ostatní věci v interiéru vypovídají cosi o majiteli, v případě koberce tomu není jinak. Možná dokonce i víc, než byste si představovali a přáli. Vybírejte proto pečlivě, rozmyslete si, co vlastně chcete, a nenechte si vnutit nic, co by nebylo podle vašeho gusta. Záleží především na vás a v neposlední řadě i na finančních možnostech.

Co na vás číhá v kobercích!

Co na vás číhá v kobercích!

Textilní podlahoviny (různé druhy kobercovin) jsou u nás stále velmi oblíbené. Poskytují nám nejen výborné tepelně a zvukově izolační vlastnosti, ale navíc nestudí a jsou na dotek velice příjemné. Na trhu můžete vybírat ze široké nabídky výrobků.
Dnes si kobercovinu do bytu mohou pořídit i alergici, kteří dobře snášejí především koberce s krátkým vlasem. Podle statistik se roztoči objevují v každé třetí textilní podlahovině, protože dávají přednost „pohodlí“ v postelích a čalouněném nábytku.

Nezničte si peršan

Nezničte si peršan

Pokud jste po babičce zdědili tzv. starý peršan, nebo jste zakoupili nový vlněný ručně vázaný nebo tkaný orientální koberec, bude velice důležitou otázkou, jak o tento originální kus co nejlépe pečovat, aby si udržel svou krásu a kvalitu co nejdéle.