Kovové šatní skříně a regály Zobrazit fotky zobrazit 10 fotek

Na trhu s kovovým nábytkem patří k nejčastěji prodávaným kusům šatní skříně a policové regály. Kovové šatní skříně najdou uplatnění v nejrůznějších provozech či na sportovištích, naopak policové regály oceníte jak v kanceláři, tak i u vás doma (např. v garáži, komoře).

Kovové šatní skříně

Na každém pracovišti je potřeba, aby měli zaměstnanci alespoň kousek soukromí, kde mohou mít uložené své osobní věci a potřeby.

V provozech pak tuto možnost většinou zaručují kovové šatní skříně doplněné o lavice, kde se mohou pracovníci i posadit. Z tohoto důvodu je na trhu specializovaná a poměrně široká nabídka kovových šatních skříní a doplňků.

V zásadě se šatní skříně rozdělují podle toho, zda stojí na soklu nebo na nohách. Šatní skříně mohou být uvnitř dělené, s nastavitelnými policemi či zásuvkami. Někteří výrobci je na požádání dodají i s lavicí nebo šatnovými lavicemi a věšáky.

K dalším typům šatních skříní pak patří skříně velkoobjemové, skříně na výměnu pracovních oděvů, speciální šatní skříně (například pro hasiče), ale i otevřené šatnové sestavy. V sortimentu doplňků šatních skříní najdeme kromě lavic a věšáků také šikmé stříšky a rozličné nástavce a podstavce.

Policové regály pro všestranné použití

Kovové policové regály jsou dnes hojně využívané jak v kancelářích na šanony a nejrůznější dokumenty, tak v domácnosti pro uložení nejrůznějších věcí ve sklepě, garáži nebo komoře. V mnohých prodejnách je najdeme v příručních skladech, kde slouží například k ukládání zásob. Policové regály, jejichž hlavní výhodou je cenová dostupnost a velký výběr, tedy nabízejí skutečně široké využití.
Pokud potřebujete jednoduchý sklepní regál nebo regál do malého prostoru, stačí si vybrat z nabídky samostatných regálů. Ty bývají velmi levné, ale mají omezenou nosnost polic. Často je potřeba regál ještě dodatečně uchytit ke zdi pro zvýšení pevnosti a bezpečnosti. Na uložení věcí ve sklepě, v komoře nebo domácí dílně vám nicméně bohatě postačí. Samostatné regály se vyrábějí v různých rozměrech a s různým počtem polic – vyhrazený prostor tak snadno využijete co nejefektivněji.
Do větších prostor (archivů, skladů, garáží) jsou pak vhodnější sestavy regálů, které se dají napojovat k sobě s využitím společného rámu. Snadno tak vyplníte celou plochu, kde úložný prostor potřebujete. Hlavní výhodou regálů do sestav je, že jsou velmi stabilní (nemusejí se kotvit ke stěně), vyrábějí se v různých výškách s možností uříznutí (využijete plnou výšku místnosti). Samozřejmostí jsou také různé šířky a hloubky pro uložení nejrůznějšího materiálu.