Návrhy interiérů s citem pro detail

Jak by se měl návrhář interiérů chovat? Jak by měl návrh interiéru probíhat? Za prvé by měl naslouchat vašim přáním, představám a potřebám. Měl by vytvořit interiér ve stylu, který se vám bude líbit, nesmí vám za každou cenu vnucovat své představy! Dobrý návrhář respektuje vaše názory, doporučí, ale nenutí. A kdykoli na přání pozmění návrh.

Stejně tak dobrý návrhář dodržuje domluvené termíny. A nemyslí si, že pěkný design je vše. Usiluje sice o krásný interiér, ale nezapomíná ani na jeho funkčnost a technické náležitosti řeší do nejmenších detailů. Dalším předpokladem návrháře je vzdělání v oboru nábytkářství, interiérového designu a nebo bytové architektury.

Jeho návrhy by měly vycházet především z praxe, nejen z teorie. Respektive jsou teoretické poznatky aplikovány do praxe jen v případě, že se již prakticky osvědčily. Zároveň je třeba respektovat rozpočet klienta, který moc dobře ví, proč může uvolnit právě tolik a tolik peněz. A pokud je to možné, zajistí klientovi navíc slevy u dodavatelů. Návrhy navíc dovede převést rovnou do praxe, spolupráce nemusí končit pouze 2D návrhem a 3D vizualizací.

Jak probíhá navrhování interiéru?

1. Návrhář si s vámi popovídá o vašich snech a přáních. Sejde se s vámi, nebo začnete telefonickým rozhovorem, případně e-maily. Za konzultaci přitom neplatíte ani korunu.

2. Poté přichází na řadu měření prostor, které budou nově vybavovány. To samozřejmě probíhá přímo na místě realizace, tedy v bytě klienta. Ono totiž platí, že ne vždy se čísla uvedená ve stavební dokumentaci shodují s reálnými rozměry, byť jde o novostavbu. Návrhář zapíše dispozice, zaznamená technické detaily a podrobněji si s vámi popovídá o vašich představách.
3. Realizace nákresů představují přípravu půdorysu bytu s několika variantami návrhu interiéru. Vytvořeny jsou dvě až tři 2D dispozice, do kterých je rozkresleno nové uspořádání. V nákresu je vidět, jakými úpravami by prostory prošly a kde bude stát nábytek. Následně si klient vybere jeden půdorys, který je rozpracován do podoby 3D vizualizace.

4. 3D vizualizace interiéru je vypracována podrobně, přičemž obrazové výstupy jsou na první pohled k nerozeznání od fotografií. Klient zde vidí jednotlivé kusy nábytku, zvolené barvy, materiály a mnoho dalších detailů. Vizualizace je poté při společném setkání upravena do finální podoby.
5. Následuje předání finálního návrhu a projektové dokumentace se všemi důležitými údaji o změnách v interiéru. Najdete v ní jak informace o nábytku, tak i jasné pokyny pro řemeslníky. Na základě těchto materiálů už snadno provedete následné úpravy.

6. Tím však spolupráce nemusí končit, dobrý návrhář dovede zajistit převedení všeho, co je na papíře, rovnou do praxe.

Návrhy celých bytů i dílčích místností

Navrhnout si můžete nechat kompletně celý byt, ale i jen konkrétní místnost, kterou chcete od základu či jen částečně změnit. Součástí návrhů interiérů jsou návrhy obývacích pokojů, kuchyní, ložnic, dětských pokojů, koupelen, ale i předsíní, chodeb a hal, toalet, šaten, hostinských pokojů, pracoven a kanceláří. Zcela specifické je například navrhování dětských pokojů, které musí odpovídat věku a zájmům dítěte, přičemž je třeba, aby pokoj „rostl“ spolu s dítětem. A například luxusní kuchyň lze vytvořit i z malé místnosti v paneláku.